Radeon X1800 / R520 - články, testy, recenze...

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Mikee píše:lol to si budem za chvilu vyberat GK podla krabice :stupid2:
Jsou firmy, který se na to spolíhaj :-)
Nejlepší moderátor ve výslužbě
sh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2005
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sh »

Mikee píše:lol to si budem za chvilu vyberat GK podla krabice :stupid2:
jezis to jsem zase neco rek , jen jsem rikal , ze HIS ma lepsi vybaveni a vypada to lip , to ti to tak vadi?rek jsem neco o vyberu ? stratos se ptal co mu posilam , tak jsem mu odpovedel jakej je rozdil any problem?
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

ja mel predtim taky Sapphire a pred HIS je prava ze na krabice celkem dam prece jenom se to pak hezky vyjima na skrini ale zatim co sem mel doma se mi vic libil disajn Sapphiru u toho HIS byl na krabici jenom takovej mec a to se mi zdalo celkem chudy :-)
nejlepsi krabice dela asi MSI ASUS a mozna i Gainvard
LuBr1CanT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LuBr1CanT »

Mikee píše:
sh píše: a v cem je orpoti hisu jina?
ta Hiska mela super baleni a dost ovladacu a dalsich veci jako kabelaz , redukce Svideo na scart atd , dale nejake gamesy a spol , proste vetsi baleni jako dela MSI , zatimco Saphir je mala krabice , kde nic moc nenajdes :) otestovat to musis az ty , ja v dobe poslani nemel k dispozici PCIE :)))
lol to si budem za chvilu vyberat GK podla krabice :stupid2:
Autor příspěvku hlavně zmiňoval lepší výbavu :stupid2: :wink:
Procesor: E6600 2.4@3.6 C2D, Deska: Asus Strike N680i, Graf. karta: ASUS 8800GTX PCI-ex, Memory: 2*1024MB Corsair Dominator 1146Mhz, HDD: WD Raptor 150 GB S-ATA, Seagate 300GB S-ATA, DVD-RW NEC 4550A, Case: Coolermaster Stacker Tower RC-831 , Zdroj:Enermax Liberty 620W, CRT: 19" IIYAMA HM903DT
LuBr1CanT
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. pro 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od LuBr1CanT »

Stratos píše:
LuBr1CanT píše:Ahoj všichni

Prosim vás, mam velký zájem o koupi tohoto chlazení:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34673

Myslíte že bude kompatibilní s X1800XT 512 Mb? Nikde na webu jsem nenašel např. seznam kompatibilních grafik.

Těžko říc co :(
zbytecne drahy kup Zalmana :) me uz doma ceka na skrini jeste ta grafika :)
Honzo prosim tě hoď mi link na toho zalmana.

Dík
Procesor: E6600 2.4@3.6 C2D, Deska: Asus Strike N680i, Graf. karta: ASUS 8800GTX PCI-ex, Memory: 2*1024MB Corsair Dominator 1146Mhz, HDD: WD Raptor 150 GB S-ATA, Seagate 300GB S-ATA, DVD-RW NEC 4550A, Case: Coolermaster Stacker Tower RC-831 , Zdroj:Enermax Liberty 620W, CRT: 19" IIYAMA HM903DT
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Stratos píše:ja mel predtim taky Sapphire a pred HIS je prava ze na krabice celkem dam prece jenom se to pak hezky vyjima na skrini ale zatim co sem mel doma se mi vic libil disajn Sapphiru u toho HIS byl na krabici jenom takovej mec a to se mi zdalo celkem chudy :-)
nejlepsi krabice dela asi MSI ASUS a mozna i Gainvard
Nejlepší krabice mělo vždycky 3Dfx. Na druhý místo bych dal nový Sapphire Ufon-edition :D
Nejlepší moderátor ve výslužbě
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

HIS X1800XT OC-edition

HIS X1800XT OC Edition boosts the card to an extreme speed condition, core operates from 625MHz to 700MHz, and the memory operates from 1.5GHz to 1.6GHz...

http://www.bjorn3d.com/theforum/viewtop ... 1305#81305
Nejlepší moderátor ve výslužbě
OBR
Černá karta
Černá karta
Registrován: 20. srp 2003
Bydliště: PHA, CB, TP, Aus, Ger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OBR »

ja nechapu proc kazdy vyrobce uvadi kartu 700/800 kdyz takovehle takty v klidu nastavis v catalst override a v 3d ti karta jede take na 700/800.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

OBR píše:ja nechapu proc kazdy vyrobce uvadi kartu 700/800 kdyz takovehle takty v klidu nastavis v catalst override a v 3d ti karta jede take na 700/800.
Kvůli recenzím. V těch se klade důraz na výkon v defaultu.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazení

Příspěvek od Stratos »

LuBr1CanT píše:
Stratos píše: zbytecne drahy kup Zalmana :) me uz doma ceka na skrini jeste ta grafika :)
Honzo prosim tě hoď mi link na toho zalmana.

Dík
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29997

tady je :) na X1800XL pasuje na 100% takze i na X1800XT by mel jit
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?D ... d=18843292
Tezko uveritelna cena,az se me tomu nechce verit..bych ji mohl mit za 12..tyvogo to by byly vanoce :-D Pokud do vanoc bude..
Mac...
sh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2005
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sh »

jako vzdy nemaji skladem , klasika.. jinak ta karta stoji 12500 u VO , takze zase alzac pocita s tim , ze az budou skladem cca mesic , tak spadne cena a ta jejich cena bude sedet , proste klasa sux..
Digitaldoom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2004
Bydliště: Jirkov nebo Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Digitaldoom »

že by předzvěst 580? a příprava alzasoftu na snížení cen x1800Xt ? :)
sh
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. říj 2005
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sh »

Digitaldoom píše:že by předzvěst 580? a příprava alzasoftu na snížení cen x1800Xt ? :)
urcite ... ale spis nez predzvest 580ky , tak priprava snizeni cen x1800xt :))
Digitaldoom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2004
Bydliště: Jirkov nebo Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Digitaldoom »

no tak x1800XT 512MB za 14000,- a to je ASUS ! Sapphire bude min o 1500,- níž ! ... tak to pak NV svoje 7800GTX 256MB může akorát tak vyhodit :)

zajímavý x1800XL doufam taky snížej ... protože v nocé řadě vlastně není meui x1600 za 6000,- a x1800XL (za 10000,-) nic ...
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Třeba je to překlep :-) Možná tam omylem napsali stejnou cenu jako u X1800XL. Nedělal bych z toho vůbec závěry. Na snižování cen kvůli R580 se mi to nezdá - ta nebude dostupná dřív než v únoru. Snižování cen na začátku prosince kvůli kartě dostupné někdy v únoru je podle mě nesmysl.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Je to klasickej trik..dodaci lhuta neznama...X1800Xl od safiru meli taky za 9500bez a ted 10500bez a furt neni...ale je fakt ze maj stejnou cenu jako u Xl...asi je to preklep..ASUS je dycky drahej jak prase..
Mac...
Goldar
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 01. říj 2005
Bydliště: Trebeach City (Třebíč)
Kontaktovat uživatele:

ASI JSEM KOUPIL ODVAŘENOU X1800XL :(

Příspěvek od Goldar »

Tak mám doma konečně taky Sapphire X1800XL,ale nejsem z toho vůbec šťastnej.Mám s ní takový větší problém který je k pláči :old9: a který zde podrobněji rozvedu.

Moje sestava:
CPU=Opteron 144@2,6GHz // MB=DFI LP UT nF4 Ultra-D bios Verze 704-2BTA // RAM=1GB (2*512) Mushkin Blue Per. DDR400 2-3-3-5 // ZDROJ=Enermax noisetaker EG701AX-VE(W)SFMA V2.0 600Watt // HDD=Maxtor DiamondMax Plus9 80GB 7200ot. 8MB Case(IDE primary-master) + Maxtor DiamondMax10 250GB 7200ot. 16 MB Case(IDE secondary-master) // FDD // CD-RW Liteon 48x-24x-48x(IDE primár-slave) // DVD-RW LG GSA 4163b firmware A301(IDE sekundar-slave) // a konečně VGA=Sapphire X1800XL 256MB // Monitor RCT 17" Liteon

Podezření na to,že je něco v nepořádku jsem dostal už při prvním spuštění.Při načítacím okně Win XP.Zde přes obrazovku náhodně problikávají malý horizontální černý pruhy.Dál to dělá při modrý obrazovce VÝTEJTE a tak sekundu než plně naběhne plocha,pak už to nedělá.To se mi ještě nikdy u žádný GK nestalo.
Při otvírání ATI Catalyst Control Center to taky,ale hodně dvakrát problikne.Divný :old7:
Teď to horší: :stern:
1) ATITools 0.25 beta 10 - Zmáčknu SHOW 3D VIEW a objeví se ta 3d krychle co rotuje (220-290fps).Jenže přes ni zůstane trvale zobrazený obrys tý krychle,žlutou barvou,jako chybný pixely a navíc už zde GK někdy spadne.
Pak jsem zkusil SCAN FOR ARTIFACTS a do 10ti sekund začne házet artefakty jak na běžícím páse :huh: .Dýl jak 15 sekund bez artefaktu to nejede.Standartně tak 7-9 sec.Karta topí v defaultu bez vytížení 52°C.Při BURN topí 68-73°C,pak následuje výtuh.Podotýkám že to chyby hází okamžitě při základní teplotě 52°C.To vše na DEFAULT frekvencích,nesahal jsem na nic.Mám originál CATALYSTY 5.11
Chyby hází stejně často i při frek.jádra 400MHz :o .Ze srandy jsem dal jádro na 350 a s pamětima jsem se dostal na 650MHz a dál pak totální výtuh,cca95% krychle žlutý.

2) Homeworld 2 patch1.1 CZ verze (aplikace DirectX9.0):
Najede to do hlavního menu,hned zmáčknu HRA PRO JEDNOHO HRÁČE a následuje výtuh.Padá to do WIN a píše to tohle:
VPU RECOVER HAS RESET YOUR ACCELERATOR AS IT WAS NO LONGER RESPODING TO GRAPHICS DRIVER COMMANDS. :x
Potom vyjimečně i toto a musím resetovat PC protože to odstaví GPU na natrvalo:
YOU MUST RESTART COMPUTER BEFORE THE NEW SETTINGS WILL TAKE EFFECT.DO YOU WANT TO RESTART YOUR COMPUTER NOW?
Zkusil jsem v biosu i LOAD OPTIMALIZED DEFAULTS biosu,aby se bios vrátil do původního stavu a pořád to dělá to samí :( .Při defautním nastavení biosu se má po zapnutí PC nejdřív zobrazit logo DFI LAN PARTY.Tuším že žlutomodrý,jenže barvy jsou jiný,jak na negativu fotky,je to prostě špatně.
Potom co mi to zas hodilo homeworlda2 do win,jsem zkusil vypnout VPU RECOVER.Dám apply a obraz se naklonoval vertikálně vedle sebe a zároveň s tím se rozsypal na kostičky a rozmazal se,tomu už jsem se musel smát :lol: .Po resetu to zas jelo jako předtím.

3) 3DMARK 03 FREE licence poslední update:
Padá jako u Homeworldu 2 už v prvním testu WINGS OF FURY a nejdál jsem se dostal na loadovací obrazovku testu 2 :up: BATTLE OF PROXYCON.
Demo 1 padá taky.Píše to: 3DMARK DISPLAY WINDOW LOST FOCUS.

Nakonec jsem ještě pozavíral všechny přídavný programy co jsou standardně spuštěný(Kašpersky antivir,Virtuálky-DAEMON,Soft ke zvukovce Sound Blaster MP3+,Fire Wall,...) a nepomohlo nic.Dokonce jsem ze zoufalství podtaktoval CPU i paměti,zakázal co se v biosu zakázat dalo,podtaktoval GPU i GDDR,nechal jen systemovej HDD,PCIe dal na 105MHz.
A NIC.Tady nepomůže asi ani svěcená voda :angry2: .Vyloučil jsem snad všechny možnosti,takže zbývá jediná.VADNÁ GK.To by bylo divný.Vždyť OBR psal že SAPPHIRka zatím nebyla vadná ani jedna,zatím HISek se vracelo cca5.Nutili mi HISku,ale já chtěl hold SAPPHIRE :stupid: .Že jsem ji nevzal.Teď budu hodně rád,když mi do vánoc přijde funkční z reklamačky.
Mimochodem je to karta z várky kolem 30.11.2005 kterou dostali tady http://www.rsc-computers.cz a odkud jsem ji taky vzal.Jsem zvědavý jestli jich se jich bude víc odvařenejch :onfire: .Buď je vadná od výroby nebo s ní hráli pošťáci fotbal :old2: než mi ji dovezli.

Tak co myslíte - asi REKLAMACE ŽE????? :evil:
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HEAD »

Tady neni co resit-jasna reklamace.Ses hold smolar :roll: .Me kdyby prisla blba karta asi bych se pos**l :twisted: .Byl bych celej natesenej na novou kartu a zjistil bych ze blbne asi bych vrazdil.Hold smula :evil:
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Goldar: podle těch dalších popsaných projevů snad ano, ale co se týče ATI tray tools, čti si readme. Skenování artefaktů totiž stále nefunguje. Typuju, že tohle důvěrně znáš, co?

Obrázek

Jestli ano, tak to není nic zvláštního, je to vlastnost programu, ne chyba karty,

edit: jo a je jedno, jestli vezmeš HIS nebo Sapphire, je to v tomhle případě totéž
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“