Nejde nastavit 2160p ve Windows 7

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
Zorg
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2006
Bydliště: Plzen

Nejde nastavit 2160p ve Windows 7

Příspěvek od Zorg »

Mam Seiki SE55UY04 a HD5450 s nejnovejsimi Catalysty 14.12 a ve Windows 7 mi nejde nastavit 3840x2160, pripojeno samozrejme pres HDMI (ani tech maximalnich 30Hz, co to zvladne, samozrejme). Pritom jsem to zkousel ve Windows XP a zadny problem - na prvni pokus nastaveno (nekde mam foto). V sedmickach proste ne a ne to rozchodit, seru se s tim cely den. Podle me je to softwarova zalezitost, kdyz se stejnym pocitacem to s XP chodilo. Zkousel jsem vsechno, vcetne pridavani custom rozliseni do registru a porad nic...

Nekdo tusi cim to je nebo jestli to ti smejdi umele nezakazali pro starou generaci grafickych karet?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nejde nastavit 2160p ve Windows 7

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Je to možný, je to stará karta a low-end Radeon opuštěný VLIW architektury, pochybuji že se někde dovoláš řešení. Můžeš ještě zkusit CRU utility a definovat to rozlišení ručně mezi EDID standardy monitoru. Ale neslibuji spasení, tu TN nemam, ala obdobnou jsem chtěl, jak jsi u nás sehnal Seiki ?
Zorg
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 22. kvě 2006
Bydliště: Plzen

Re: Nejde nastavit 2160p ve Windows 7

Příspěvek od Zorg »

Nechal jsem si poslat z Ameriky, fakt par babek..jen postovny bylo asi $300 :P

Prave nechapu, ze v XP to fungovalo luxusne i s touhle starou grafikou a pro Win7 to vypada, ze to zabili...
Jako ne ze bych si chtel hrat na blbecka, co nema tisicovku na novou grafiku, ale proste tenhle pristup me stve, proc to najednou nejde, i kdyz to evidentne jit ma...

EDID to se nahazuje taky v registrech? tam jsem neco pridaval, ale ani tuk, resp. tohle nic nedelalo (nebo nevim jak se to pouziva): http://www.monitortests.com/forum/Threa ... tility-CRU
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“