Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je čt 4. červen 2020, 15:02

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témataČas je uváděn v UTC + 1 hodina


Toto téma je zamknuté, nemůžete editovat nebo odpovídat na příspěvky.  [ 1 příspěvek ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Pravidla sekce a upozornění!
PříspěvekZaslal v: so 5. květen 2007, 15:59 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 24. únor 2004
Bydliště: Č.Budějovice
Nahoru
Pravidla sekce a upozornění

Protože se v poslední době objevily různé nejasnosti a také došlo k jistým strukturálním změnám této sekce, rozhodli jsme se dopřát původním pravidlům zasloužený odpočinek a připravit aktuálnější a snad i přehlednější verzi.


Základní pravidla:

 1. Máte-li problém, čtěte nejprve FAQ či thready, které by s vaším problémem mohly souviset. Dotazy, na které už existuje odpověď ve FAQ, mohou být bez upozornění přesunuty na SD.
 2. Tato sekce je určena výhradně k diskusím o hardwaru - tedy o grafických kartách společnosti ATi/AMD. Nepatří do ní diskuse o ovladačích, čipsetech (pokud nejde o integrovanou VGA) - k tomu jsou určeny samostatné sekce. Pokud položíte dotaz, který nezapadá do tématické náplně sekce, bude přesunut do korektní sekce, nebo uzamčen s odkazem na správnou sekci. Opakované neopodstatněné zakládání threadů může být hodnoceno jako spam.
 3. Zakládejte nové thready jen je-li to nezbytné, tzn. pokud již neexistuje thread, který je pro diskusi o daném tématu určen (seznam oficiálních threadů je níže). Nezakládejte thready preventivně, tzn. pokud nemáte informační náplň, nebo dotaz (např. řešení problémů s ještě nevydaným produktem, spekulace apod.) Duplicitní thready budou zamykány s následným přesunem na SD.
 4. Používejte výstižné názvy treadů (nikoli "help, pomoc, málo FPS, problém s grafikou, ATi vs. nVidia, nejde to" a podobně). Thready s názvem, který nevystihuje obsah, budou zamykány či mazány bez upozornění!
 5. Výběr grafických karet a rady k nákupu nepatří do sekce ATi, ale do "Rady s nákupem a porovnání"
 6. Pro diskuse o biosech a ovladačích grafických karet slouží výhradně sekce "Ovladače a BIOSy", pro diskuse o chlazení pak sekci "Chladiče a chlazení"
 7. Tématická náplň threadu je dána prvním postem a může být upravena či změněna moderátorem sekce či administrátorem, který na tuto změnu upozorní novým příspěvkem i editací prvního postu.
 8. Veškeré příspěvky, které v threadu/sekci nemají co dělat jsou OT (off topic) a podle toho s nimi bude nakládáno (viz. pravidla diskusního fóra).

  Co je a co není OT, hodnotí moderátor sekce. Není tedy vhodné, aby se k jednomu OT postu vyjadřovalo v threadu ještě 20 dalších uživatelů a off topic dále rozšiřovali. Déle registrovaní uživatelé samozřejmě mohou začátečníka/nováčka upozornit, ale vždy je vhodnější zároveň kontaktovat i moderátora (jsme taky jenom lidi a nemůžeme stíhat sledovat úplně každý post ve všech tématech). Taktéž pokud uživatel nesouhlasí s postupem moderátora, nebude to řešit v sekci (=OT), ale kontaktuje příslušného moderátora formou soukromé zprávy.
 9. Netapetujte. Pokud po odeslání příspěvku chcete ještě cokoli doplnit, používejte tlačítko edit (vpravo nahoře u vašeho příspěvku). Neodesílejte další posty.

  Neodesílejte opakovaně dotaz ohledně téhož problému - pokud vám nikdo neporadil, bude to tím, že řešení není známé. Opakované zasílání dotazu na tom nic nezmění. Tapetování (více příspěvků za sebou od téhož uživatele v kratším časovém rozmezí či vícekrát opakovaný dotaz) může být řešeno promazem či přesunem na smetiště dotazů. V případě, že půjde o opakovanou situaci, bude řešena dle pravidel fóra.
 10. Chovejte se k ostatním alespoň tak slušně, jako se chováme my k vám. Urážky, nadávky a výpady proti ostatním uživatelům nebudeme tolerovat (viz pravidla diskusního fóra)


Doporučení a info:

 • Pokud v sekci narazíte na spam (thread založený spambotem), nemusíte na to moderátora upozorňovat - jakmile se na fórum dostane, všimne si toho sám, pokud na fóru není, soukromou zprávu s upozorněním si stejně nepřečte.
 • Máte-li problém či potřebujete-li radu, která se netýká provozu fóra, ale hardwaru/softwaru, obracejte se na fórum a ne na moderátory. Fórum má přes deset tisíc uživatelů, moderátoři jsou taky jenom lidi, moderují z dobré vůle (není to povolání, jak se pár lidí domnívalo :-) ) ve svém volném čase, tak prosím mějte pochopení.
 • Napíšete-li na konec postu něco ve stylu "sorry za OT", neznamená to v žádném případě, že neporušujete pravidla!
 • Úkolem moderátora je moderovat diskusi. Moderátor není chodící encyklopedie, Děd vševěd ani Grai, aby musel znát odpověď na každou otázku a řešení všech problémů.
 • Chcete-li do některého z info-thredů přispět novinkou, ujistěte se, zda ji už někdo před vámi nezmínil (což je velmi pravděpodobné). V opačném případě může váš post skončit na smetišti dotazů.


//Don: upraveno a doplneno
//no-X: opraveny odkazy, překlepy, doplněn bod 3. (zakládání zbytečných threadů)

_________________
Nejlepší moderátor ve výslužbě


Naposledy upravil no-X dne ne 13. září 2009, 13:34, celkem upraveno 5x.

 Profil  
Zobrazit příspěvky za poslední:  Řadit podle  
Toto téma je zamknuté, nemůžete editovat nebo odpovídat na příspěvky.  [ 1 příspěvek ] 


Čas je uváděn v UTC + 1 hodina


Přejít do sekce:
  

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 6 anonymních


Nemůžete zakládat nová témata v této sekci
Nemůžete odpovídat na příspěvky v této sekci
Nemůžete upravovat své příspěvky v této sekci
Nemůžete mazat své příspěvky v této sekci
Nemůžete připojit přílohy v této sekci

 
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - PCT fórum, Zásady ochrany osobních údajů.