FAQ Radeony HD2400-HD2900

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Zamčeno
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

FAQ Radeony HD2400-HD2900

Příspěvek od no-X »

...zatím stručně...

Důležité thready:
-------------------------------------


Kdy budou dostupné Radeony HD2400 a HD2600?

Přelom června/července


Radeon HD2900XT je ve 2D režimu nadměrně hlučný

Chyba driverů, nepřepínají se 2D/3D frekvence. 3D frekvence by měla karta používat pouze při full-screen 3D, ale kvůli této chybě může běžet naplno i ve 2D. Bude opraveno v nejbližší době. UPDATE: opraveno v Catalyst 7.6


Radeon HD2900XT má v některých hrách při AA4x vyšší propad výkonu, než při AA8x

Chyba driverů. Bude opraveno.


3DMarky na sestavě s HD2900XT nejdou spustit / neproběhnou

Chyba 3DMarků v detekci grafické karty. Futuremark připravuje patche, které by ji měly opravit. Můžete zkusit spuštění 3DMarku s parametrem "- nosysteminfo"


S Radeonem HD2900XT mi nefunguje OverDrive

Je třeba zapojit jak 6-pin napájecí konektor, tak 8-pin. Pokud je ke kartě připojen jen 2x 6-pin, OverDrive bude neaktivní.


Čím taktovat Radeon HD2900XT?

AMD GPU ClockTool


Po výměně Radeonu HD za GeForce mám ve STALKERovi nízký výkon a problémy?

Příčina problému není známá, ale pokud jste před Radeonem měli v systému GeForce, reinstalujte systém. Měl by se projevit výrazný nárůst výkonu v rozlišeních 1600*1200 a zřejmě i nižších. Bez reinstalace se výkon může pohybovat cca na 50% výkonu GeForce 8800GTS, po reinstalaci zhruba na úrovni GTS nebo mírně (5%) přes.


Při zapnutí AAA jde výkon do kytek, co s tím?

Ovladače pre-alpha 8.37.4.2, případně Catalyst 7.5/7.6 a novějšířeší výkon implementací EATM (nárůsty výkonu v desítkách až stovkách procent při zapnutém AAA).


V Rainbow 6 Vegas při určité kombinaci nastavení nejsou vdiět stíny

(bude) vyřešeno patchem na hru z 23.6.07


Po instalaci Catalyst 7.5 či novějších mám ve Vistách tmavýší/zašelý obraz.

V CCC stačí pod položkou "colors" přepnou na "PC standard black and white levels".


Po instalaci HD Radeonu pod WinXP mám ve správci zařízení položku označenou žlutým vykřičníkem:

Jde o HDMI audio device čipů řady R600 - doinstalujte si příslušný ovladač z webu ATi:

http://ati.amd.com/support/drivers/xp/hdmiaudio-xp.html

Pokud by vám po instalaci tohoto zařízení přestal jít zvuk z reproduktorů, které máte připojené k zvukové kartě (a nikoli ke grafice), otevřete si v ovládacích panelech položku zvuky a zvukové zařízení a pod záložkou "zvuk" si nastavte jako výchozí zařízení zvukovou kartu, ke které máte připojené reproduktory. Pokud by se tento problém projevil jen s některými aplikacemi (např. Winamp), nastavte si pro výstup primární zvukové zařízení.
Naposledy upravil(a) no-X dne ned 2. zář 2007, 11:57, celkem upraveno 6 x.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Zamčeno

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“