zkušenost s taktováním R9700 na 9700PRO

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
orange_juice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2003

zkušenost s taktováním R9700 na 9700PRO

Příspěvek od orange_juice »

Zdravím,dneska jsem přetaktoval mýho R9700 na R9700 Pro.
Původně jsem měl jádro na 297 a paměti na 263.
Trochu divný frekvence na R9700 já vím.
Dokonce jsem měl už od výrobce změněný DEVICE ID na 0x4e44 v biosu :)
TAk jsem si jenom stáhnul z karty bios a přepsal frekvence v RADEDITu 8)
Šahal jsem na chladič a teplota bych řek tak akorát.
Jaký máte zkušenosti s teplotou?
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

Pasiv docela dost dost vari, takze nad 340 radsi nejdu i kdyz by to slo i vic. A pokud bys chtel mit R9700PRO tak bys musel dostat na 325 i pameti, na coz pokud mas 3.3 Infeony (a podle toho kam si je dostal skoro urcite :-D ) muzes zapomenout.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
orange_juice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2003

Příspěvek od orange_juice »

máš pravdu,mám tam 3,3ns infineony.Dneska jsem celej den pařil IL-2 Sturmovik a začali se mi objevovat chyby v obraze, tak jsem stáhnul frekvenci paměti na 580 Mhz efektivně.Koukal jsem že máš taky 580.Máš tam taky ty smaý paměti jako já?Budu muset jít ještě níž s frekvencí nebo to bude stačit
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

Bohuzel taky :( Co jsem studoval po vsech moznych forech, tak prakticky vsechny 9700 s 3.3 Infeoname jdou stabilne na cca 295-297. Me taky, ale nechavam si stejne jako u jadra urcitou rezervu. Existuje nejaky bios, ktery upravuje casovani pameti a da se s nim dostat o cca 10-15MHz vysse, ale jednak jsem ho zatim nikde nenasel ke stahnuti a hlavne se mi ho tam moc nechce cpat. Jestli na nej nekde narazim dam vedet.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Příspěvek od Dusan »

Nevim jak ostatni vyrobci ale Hercules 9700 non Pro jde na stabilnich
350/330 i kdyz cena vuci jinym je jinde to je fakt.To casovani u Infeonu ti moc nepomuze vyzkouseno mrkni na 3dguru.com mas tam i softwer na tuto upravu biosu.
orange_juice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2003

Příspěvek od orange_juice »

mě na těch 297 Mhz na pamětech zlobil obraz.Měl jsem přes monitor proužky atd.Snížil jsem to na 290 Mhz a zatím dobrý.
Na mým BIOSu co tam mám můžu měnit časování.
Zkus program RADEDIT verzi 1.1 D.
Jestli chceš ten bios tak řekni.
Ten Herkules je někde jinde se SAMSUNGAMA.
Ten klidně non PRO pojede jako PRO.
Jinak GPU by neměl být problém...vždyt by to mělo být naprosto stejný na všech kartách R9700/R97000PRO u všech výrobcu
daniik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od daniik »

MŮŽETE MI NĚKDO PORADIT?

Mám Radeon 9700 a pokoušel jsem se zvednout frekvenci jádra a pamětí o pár MHz, na první pokus se to povedlo, avšak test 3d Mark 2003 se nedokončil, zamrzl počítač, po restartu jsem zkoušel přetaktovat jádro i paměť jen po 1MHz a v 3d marku to po 5ti vteřinách zamrzlo, čím to může být? může být nějak blokován BIOS? jakým způsobem se dá BIOS flashnout? na kartě mám paměti Infineon 3.0ns, na přetaktování jsem použil Power Strip, poradí mi někdo prosim? díky moc
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

daniik píše:MŮŽETE MI NĚKDO PORADIT?
Mám Radeon 9700 a pokoušel jsem se zvednout frekvenci jádra a pamětí o pár MHz, na první pokus se to povedlo, avšak test 3d Mark 2003 se nedokončil, zamrzl počítač, po restartu jsem zkoušel přetaktovat jádro i paměť jen po 1MHz a v 3d marku to po 5ti vteřinách zamrzlo, čím to může být? může být nějak blokován BIOS? jakým způsobem se dá BIOS flashnout? na kartě mám paměti Infineon 3.0ns, na přetaktování jsem použil Power Strip, poradí mi někdo prosim? díky moc
To zamrzavani je sice divny, ale mohl by to delat zamknutej bios (u me s originalnim biosem taktovani v powerstripu nemelo zadnej vliv, ale nic se nezasekavalo).
Vse potrebne pro flashovani najdes tady:
cesky: http://www.sweb.cz/halen/
rusky: http://www.radeon2.ru/downloads/bios.html
francouzky: http://www.radeonthetop.com/home.php ()
nebo treba anglicky: http://www.rage3d.com/

to moderator ATI: Co dat neco o taktovani a flashovani do FAQ ?

EDIT by Paja: ok budu na to myslet... pro vsechny ostatni pokud chcete neco do FAQu pridat/upravit/ubrat staci me napsat SZ... dik
FAQ je tu pro Vas aby Vam pomohl, takze pokud budete mit dobry odkaz na FLASHOVANI, INFORMACE, nejnovejsi DRIVERY tez me ho poslete a ja ho do FAQu zaradim.....
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
daniik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od daniik »

TO JIRKA DRAK:

Hm taky se mi to zda divny, ja mam 3.0ns infineony, jaky pameti mas ty? kdyz nataktujes na hodnoty 9700 PRO chodi ti to bez problemu? jinak moc dik za info :-)
Jiri Drak
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Č.K.

Příspěvek od Jiri Drak »

daniik píše:TO JIRKA DRAK:
Hm taky se mi to zda divny, ja mam 3.0ns infineony, jaky pameti mas ty? kdyz nataktujes na hodnoty 9700 PRO chodi ti to bez problemu? jinak moc dik za info :-)
Jam mam Infineon 3.3 , takze pameti max 295, jadro jedu 340. Tobe by ty ramky meli min. 330 zvladnout.
MB Asus P7P55D-E, CPU Core i5-750@3700MHz, RAM 16GB, VGA Radeon RX Vega 56
daniik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od daniik »

ja ale nejak nechapu jakej bios tam mam flashnout? ten u kteryho je uvedeno Infineon DDR? nehrozi nejak zniceni karty? kde muzu ten bios sehnat? na ty odkazy cos mi poslal jsem koukal, ale je to dost neprehledny, a jeste nikdy jsem bios na grafice neflashoval :-(
orange_juice
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. črc 2003

Příspěvek od orange_juice »

daniik píše:ja ale nejak nechapu jakej bios tam mam flashnout? ten u kteryho je uvedeno Infineon DDR? nehrozi nejak zniceni karty? kde muzu ten bios sehnat? na ty odkazy cos mi poslal jsem koukal, ale je to dost neprehledny, a jeste nikdy jsem bios na grafice neflashoval :-(
přečti si toto
http://www.pretaktovani.cz/text/radeonodctenare.asp
http://www.pretaktovani.cz/text/FlashujemeRadeon.asp
etien
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2003

Příspěvek od etien »

já mám infineon 3.6ns a pracují na 295Mhz na 296Mhz už mi šly proužky přes obraz i ve 2D
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“