VapoChill help me!!! pls

Chlazení pomocí dusíku, kompresoru, Peltierem a další.

Moderátor: morke

Odpovědět
Breyn
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. říj 2004
Bydliště: Okres Zlín
Kontaktovat uživatele:

VapoChill help me!!! pls

Příspěvek od Breyn »

Mám takový malý dotaz :oops:.
Díval jsem se na pár zajimavých stránek natchloměto, dojalo a objalo :-D
Zajímám se o to něakej ten pátek a stále v tom mám mezeru :x
Kukněte na týhle stránky a někdo zkušenější jestli by mi mohl pls vysvětlit ten zatracený výměník!!! :evil: tady
Rider008
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. čer 2004

Příspěvek od Rider008 »

no ten vymenik, to co je na lavo je asi maxpert

ale teba asi skor zaujima co je vsetko navokol, napr. to cierne okruhle

Predpokladam ze to cierne je asi kompresor, a to druhe cierne to male bude zrejme kondenzator.

Na stavbu takej masiny by si potreboval : (pre zaujimavost)

a compressor, a condensor, an evaporator, some sort of reservoir (if your keeping it somple), refrgerant, oil, brazing rods, a good torch, insulation, guages, shraeder valves, a fan (to cool condensor), a drier/ filter, copper tubing, wood/ metal (to mount it on), vacuum pump, cooling fluid, thermometer device, cap tube, recovery tank
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

To je klasickej kompresor. Ten vymenik co vidis v predni casti skrine je k chlazeni kompresoru, z nej jdou ty trubky ve kterejch je chladici medium. Moc nevim jak to funguje, ale podivej se zezadu na lednicku, mrazak a uvidis to samy jako ten link.

Napad je to dobrej, chladit to bude neskutecne! No rekni, nechtel bys na procaku treba -5°C ? :-D Na OC nic lepsiho neni, az na dusik. Ale s hlukem to bude asi horsi.
Breyn
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. říj 2004
Bydliště: Okres Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Breyn »

Jak jsem psal něakej ten pátek to už sleduju trochu tomu chápu ale ne moc!!!!!jen mě zaujal ten výměník který tam má udělaný
1)Chlazení cpu má udělaným watrbplokem který vede 2ma hadičkama do vý měníku kde je zatočený do spirály. Z kompresoru vedou dvě trubky do výměníku ale v tom je ten můj problém!!! :(
Nevím jak to tam přesně fakčí žeby tam měl udělaný dva chladící obvody???... jeden z kompresoru do výměníku a druhý veden něakou chladící kapalinou z výměníku???????.... :oops: :?
....jo sorry myslel jsem tu tubu ne ten chladič......
Naposledy upravil(a) Breyn dne sob 26. bře 2005, 12:49, celkem upraveno 1 x.
Maxtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. říj 2003

Příspěvek od Maxtor »

Vzdycky, kdyz nekdo neco takoveho dela, tak zjisti, ze neni zadna sranda vyresit kondenzaci vody... Ta deska s CPU ti za chvili seriozne omrzne.. Resi se to spoustou izolace na trubkach.. ale ze by to bylo zrovna v pohode... to ne.. zadna sranda to neni, no..
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

Nemusis ten procak mrazit, Kdyz ho budes drzet na 15°C tak se toho moc ve vetrany skrini moc nenasrazi.
Breyn
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 31. říj 2004
Bydliště: Okres Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Breyn »

To je jasný stačí kapka a můžešto zabalit!!! :(
Někde jsem viděl že něakej tipek dělal tzv.krabičky podobný od VapoChella s perfektní izolací oboustrané!!! :wink:
V létě se na to chystám a tak zbírám informace kde se dá!!!

Takže pls pište své názory!!!! :)
Hlavně potřebuji vědět něco o 7obrázku od konce
Odpovědět

Zpět na „Ostatní metody chlazení“