Intel nebo AMD?

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Intel nebo AMD?

Příspěvek od killerek »

Asi v klidu pockej na DDR5 platformy, pokud ti to driv treba neumre.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel nebo AMD?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Poku ho chceš omladit tak sežeň 9900K do současný desky, zvedni RAM na 32GB a je to.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Intel nebo AMD?

Příspěvek od Thellwin »

Koupit 9900K je možná cesta, taky jsem to taky chtěl udělat ... ale novej se nevyplatí a i za použitý chtěj lidi rakety. Jsem dokázal sehnat 10700K se zárukou o víc jak 1k levněji, než jakejkoliv bazarovej kousek 9900K. Pak už to bylo jednoduchý rozhodování, za malej příplatek mám CPU i MB se zárukou.
Goldnoob team proud member!
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Intel nebo AMD?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo ale furt stejnou architekturu s krom +2 jader nulovej posun výkonu, prostě se nevyplácí nic, nechat to dožít až do next-gen platforem je ta správná volba. Pokud člověk potřebuje CPU výkon nyní tak leda high-end Ryzen.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Intel nebo AMD?

Příspěvek od renek1 »

No nejspíš si ty peníze nechám na pozděj, až přijde nějaká generace, která za to bude stát a sestavím úplně novej komp a tenhle asi postoupím dál v rodině.
Proto jsem tady vznesl dotaz, abych se dozvěděl víc názorů. Přeci jen víc hlav víc ví. :lol: :lol:
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“