Rendering

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
IVNAtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2014

Rendering

Příspěvek od IVNAtor »

Zdravicko potreboval by som poradit aku dosku k Intel Core i7 4930K a aky chladic pre co najvacsi vykon jedna sa o rendrovanie v VRAY dik :)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Rendering

Příspěvek od racecar »

Dosku uz iba bazar a chladic NH-D15.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
IVNAtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2014

Re: Rendering

Příspěvek od IVNAtor »

mohol by si mi dat aspon tip :) popripade z tych novsich procakov aspon 6 jadro za rozumny peniaz + doska toto co som kukal je za dakych 490 e

skusil som to naskladat takto

Intel i7-5820K
Asus X99-A
Noctua NH-D15
Kingston DDR4 16GB

co poviete ?
IVNAtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2014

Re: Rendering

Příspěvek od IVNAtor »

chcel by som to dnes objednat :) nazor este niekoho by som velmi ocenil
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Rendering

Příspěvek od PKBO »

Pokud to chceš kupovat nové tak proč ne, X99-A je takovej základ, nemá nic moc navíc ale zároveň jí nic moc nechybí ;) Případně se porozhlédni po bazarech, minimálně procesor se bude dát sehnat za rozumné peníze, dost lidí začne s 5820K a pak kupují vyšší modely a tyhle pak jdou v bazarech za slušné ceny.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Rendering

Příspěvek od DOC_ZENITH »

X99-A je dobrá, zatim jí mam nejraději ze všech X99. Nejlepší OC (non-asus desky nevytahnou moc uncore), a hlavně bugless bios, ostatní desky co jsem měl měly horší OC, hlavně uncore, a třeba dělaly prasečinu jako že USB se inicializovalo až po raid biosech, tzn nešlo ovládat raid bios přídavného řadiče přes USB klávesnici, atd. Asus ničim takovym netrpí + ono OC no. Jinou bych ani nedoporučil.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Rendering

Příspěvek od Shaquille »

kdybys netrval na novem, uvazuju o prodeji desky + cpu + ram z podpisu...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
IVNAtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2014

Re: Rendering

Příspěvek od IVNAtor »

Shaquille píše:kdybys netrval na novem, uvazuju o prodeji desky + cpu + ram z podpisu...
ahoj co konkretne predavas :) lebo v podpise nic nevidno
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Rendering

Příspěvek od Shaquille »

Ahoj, zmizel hajzlik jeden, uz je potreba backupovat i podpis, to je doba ))
i7-3960X - Rampage IV Extreme - 4x4B Dominator GT 1866 C9
Nerikam, ze 100% prodam, ale kdyz das zajimavou nabidku... CPU predchozi majitel daval na 5GHz, ja dal max 4,8GHz s vodou. Ale nejsem zadny ladic.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Rendering

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nechci vám kazit obchody hoši (modi je ale asi překazej), ale dnes bych už nekupoval CPU co neumí fullspeed AVX/AVX2. V moderních enkodérech se tyto instrukce už používaj a CPU co je nemaj tam maj poměrně výraznou ztrátu. Tzn Haswell nebo novější arch, starší jak Haswell nebrat.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rendering

Příspěvek od CageJ »

DOC_ZENITH píše:Nejlepší OC (non-asus desky nevytahnou moc uncore)
Toto Docu neni pravda, OC socket dnes uz maju aj GB aj MSI, ale nie vsetky.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Rendering

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano maj, ale stejně to tak vysoko nevytahnou. Třeba ta Asrock X99 Extreme 4 3.1 co jsem měl se honosí OC socketem a uncroe max 3,6Ghz....
IVNAtor
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. lis 2014

Re: Rendering

Příspěvek od IVNAtor »

dostal som tip na sample vzorky 12 jadier :) http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-E5-2 ... SwMNxXYV3U

poculi ste uz nieco o tom ta cena mi dako nesedi
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Rendering

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já jsem pár ESek měl, ale dobrej ES na vysokejc taktech který měly naopak benfity oproti retailu. Tohle co vidíš má 12 jader běžících na 2,2-2,4Ghz, tzn v praxi to bude i v max multithreadu slabší jak unlock 6 jádro + navíc je to ES ala potencionální problémy s kompatibilitou, atd. Ta cena odpovídá, já bych to nekoupil.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Rendering

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Projel jsem Ebay a jediné opravdu cheap ESko co stojí za to je teď toto:

http://www.ebay.com/itm/Intel-Xeon-E5-2 ... SwFV9XypUu

V praxi běží na 3Ghz (to je jeho all-core turbo). Je to full Haswell 8 jádro s 16 thready. 3 Ghz už ujdou a nese sebou nadstandardních 35MB L3 cache což mu dále pomůže v kompresi či hrách (rozumněj bude tam o něco rychlejší než by jeho takt evokoval). A taky má aktivní TSX kdyby se to někdy v budoucnu začalo používat.

Tuhle revizi ES znam obecně fungujou OK, jen je na některých deskách třeba deaktivovat C3 nebo C6 nebo všechny C states (jinak dochází k random underclockingu cache či nestabilitě).

Edit: A nebo tady máš 15 jádrovej Ivy dražící se od korunky:

http://www.ebay.com/itm/INTEL-XEON-E7-8 ... SwaB5XwL6q

Problém ale bude sehnat desku na E7, pokud půjde za hodně málo vezmu ho jen tak pro zajímavost.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“