Desku Z170

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

Takze vybiram si zaklad na Skylake. Situaci kolem Z170 jsem moc nesledoval, takze radsi se ještě zeptam. Prvne mam v merku i7 6700K a pameti Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 CL16 3200MHz (CMK16GX4M2B3200C16).

Ted bych rad vedel obecne kvalitu Z170 desek, tedy rad bych nejaky kvalitni drzak. Zda Gigabyte, MSI, ASUS. Dale desku, která zvladne dotycne pameti a nemusim ocekavat nejaky bugy, nekompatibilitu a reseni RMA. Desku tak kolem 160 Euro.

Zaujaly me třeba
ASUS http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=48462&cat=3
Gigabyte http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=48363&cat=3
MSI http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=51113&cat=3
Ale klidne doporučte jinou.
Obrázek
SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

take vybiram...

jen bych rad poukazal na krivost PCB udesek ASUS, vracel jsem aktualne tri kusy na alze, z toho dva uplne nove Progaming, a ranger maximuss...

byl bych tedy take rad za radu v podobne cenove relaci, napr mne zaujala msi gaming m5 a m7. Asus jiz pro par let vynechavam.
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Desku Z170

Příspěvek od -Vladimir- »

Hladis: pokud má pro tebe význam počet fází, co takhle ASRock Z170 Extreme4?
SpeedyS4: asi doporučím to samé :wink:
ignorelist: Stratos (již trvale)
SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

Zvazuji jeste MSI gaming M5

Myslim si, ze u tehle gaming rad pri taktovani do 4,8 staci fazi i mene... k asrocku jsem trochu neduverivy
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Desku Z170

Příspěvek od -Vladimir- »

OK, nějak si to nechte projít... 12 fází rozprostřou zátěž mezi sebou lépe jak 8 nebo 10 tzn deska by měla vydržet dlouho - pokud budou dobře řízeny - jen teda nevím jak jsou "programovatelné" - u OC Formuly jde "programovat" napájení. ASRock jinak umí velmi zajímavé i normální desky, stačí si vybrat...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

K Asrocku nemam vůbec kvalitativni duveru a dva roky záruky...... takze ani nahodou.

Co jsem cetl, tak kolem toho ASUSu je dost problemu. Zatím to vidim na tu MSI CARBON. M5 je pro me prestrelena.
Obrázek
SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Desku Z170

Příspěvek od -Vladimir- »

Hladis píše:K Asrocku nemam vůbec kvalitativni duveru a dva roky záruky...... takze ani nahodou.

Co jsem cetl, tak kolem toho ASUSu je dost problemu. Zatím to vidim na tu MSI CARBON. M5 je pro me prestrelena.
kde to budeš kupovat? Rád si ten obchod promrknu...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

Jestli umis recky...... :-D
Obrázek
SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

A porovnání toho asrocku vs můj výběr msi gaming m5 (jestli dobre koukam ma take 12 fází)

rád bych objednal co nejdříve...asi dnes:)
SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

tak jsem po radách a posouzení zpracování mezi deskami asus pro gaming,maximuss ranger, ten asrock a msi gaming m5 vybral MSI. Snad bude vše ok, tahle firma se letos docela snaží :)
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Desku Z170

Příspěvek od PKBO »

No, pokud bych si měl kupovat vyloženě novou z obchodu, tak to MSI fakt nebude, příšerně mě tam vadí ta jejich omezenost biosů... Trápil jsem se s tím na M5, trápil jsem se na Mpower a u X99 mě zas potrápilo gaming ACK 9.. teď to tu zažívám ještě se starším mpowerem z97 a můžu říct jediné, jsou to prostě OC non friendly bugged desky...

Bohužel ani Z170 K, P, A mě rovněž zklamali a to především výbavou a pocitem nekvality... Bavila mě VIII Gene, tam bylo i celkem slušné OC a tak nějak mě u ní snad ani nic nescházelo.. Jak je na tom Pro Gaming fakt netušim, ale nečekal bych od toho zázraky..

Poměr cena / výkon je jednoznačně na straně AS Rocku, tam mě prostě nechybělo vůbec nic u OCF/MOCF (drahý) a vesměs ani u Pro 4 do levnějších sestav, pravdou ale je, že co se kvality a umírání týče tak tam nejsem schopnej říct, osobně mě nikdo tuhle radu zpětně za ten rok co je doporučuji nevytkl, ale produkťák v Alze se na to zrovna netvářil.

EDIT: S Gigabyte jsem zatím pod skylake čest neměl, prahnu po jedné jediné desce od nich, konkrétně XOC LN2, jenže to ani nelze nikde koupit, to se prostě musí dostat...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

S cim presne ses trapil ? Dle recenzi ta Carbon vysla dobře s OC a pameti co jsem vybral měli i v recenzi a fungovalo to ok. Bohuzel o MSI se tu dal moc nemluvi.

ASUSky mi pripadnou trochu predrazeny a tim to vypada osizeneji ve stejny cenovce. Zaujala me ta PRO GAMING, ale když jsem si precetl thread o ni, tak se mi do ni moc nechce.

Gigabyte je pro me neznama a tam mi vadi uz to orezani desky velikostne a prava cast desky je "ve vzduchu" bez podper. Tady na foru vesmes Gigabyte Z170 desky jako by neexistovaly.

Nakonec by me zajimali nejaky RMA poznatky, potrebuju aby to vydrželo.
Obrázek
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: Desku Z170

Příspěvek od Blue Storm »

No čistě poruchovost je u všech tří hlavních plus mínus stejná. Není to v tom žádný zásadní rozdíl. Konkrétně nějaké nejčastější poruchy nebo tak ti, bohužel, neřeknu.

Jinak jak psal PKBO, že se na ASRock moc produkťák v Alze netváří, tak na něj se netváří nikde. Z výroby PC s nimi máme nejhorší zkušenosti.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Desku Z170

Příspěvek od PKBO »

Blue Storme, dřív dělali hrozný krámy, poslední dva roky mě ale všechno od nich tak nějak uspokojilo, ale jak jsem psal, nejsem typ člověka co si to postaví a tři roky na tom jede, já to měním jak ponožky, nicméně konkrétně na desky pod skylake mě to snad ještě nikdo nevytkl, proto by mě zajímalo, zda se opravdu zlepšili, nebo jestli se jim to sere pořád.. Prostě jednoduše zda ta zapšklost nepochází z minulých let no :wink:

Hladis, typicky chybějící položky v biosu pro nějaké vyšší OC, zabugovanost desek, kdy největší problémy působní individuální nastavení pamětí, často také fakt že prostě najdeš sweet nastavení kde to maká, dvě hodiny benchuješ a najednou na to nastavení následně už ani nepostneš a podobně...

Jako pro člověka, co neřeší nějaké to lepší časování na pamětech, nebo maximální možný takt a hledá něco na pohodovej provoz asi dobrý (i když furt drahý), to pak klidně tu m5 kup.. Jen pro moje účely to byla prostě tragédie, sice jsem s tou Xpower nakonec vyhrál 6900K + X99 + paměti v MSI Godlike OC seasion, ale bylo to vykoupený snad 80 hodinami lazení, pokusů, flashování různých verzí biosů a v neposlední fázy velkého štěstí, kdy se to na pár hodin rozhodlo fungovat..

Za mě osobně bych prostě vzal buď VIII GENE, nebo jejího většího brášku a když bych chtěl šetřit, tak by to byl ASR...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Desku Z170

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Asrock šel poslední dobou dost nahoru. X99 Extreme 4 co jsem měl byla dost fajn. Měla jen 2 nedluhy.

1. Absence OC socketu (uncore nešlo vyhnat nad cca 3,5Ghz, kdežto na X99-A od Asus jsem se dostal na 4,2)
2. Inicializuje USB až po inicializaci přídavných řadičů, což je total retardace, tzn pokud chci do raid biosu Adaptecu musim leda přes PS2... Ten samej problém má ale MSI od příchodu EFI dodnes, k MSI mam stále stejnou nedůvěru. Nakonec to ale Asus zas vyhrál, X99-A tenhle problém nemá, a OC je tam prostě lepší.

Jediný kde mě Asus zklamal byla ta Z97-AR v kombinaci s Broadwellem, tam toi skřípalo.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

PKBO:
Pockej počkej, to je trochu hardcore co mi tu popisuješ. Ja potrebuju nastavit jednou a na to ject do konce života komponent. Tedy zda deska zvladne dotycny 3200MHz pameti a zda tam není nejaky pruser, jako studeny starty, modry smrte, resety a nekompatibilita s necim. Ani nechci M5 nebo nejaky HERO a GENE, to je zbytecne drahy, hledam desku do tech 160E, viz. vyse. Tam od MSI je ta CARBON a dle asi dvou recenzi zadny problem a to i s pametma, který jsem zvolil. V ASUS vlakne zase ctu hafo problemu, Bohuzel o tyhle desce a obecne o tehle MSI toho moc tady není a Gigabyte uz vůbec nic. Takze me zajimaji ty desky v dany cenovy relaci a urcite ne nejaky sileny lazeni OC do soutezi a benchmarku :) Procesor tak 4,5Ghz, vic stejne nemá cenu honit.

Kazdopadne Asrock vvynechte. Tady v Recku nemá 3 roky záruku, tudíž vůbec neresim.
Obrázek
SpeedyS4
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. bře 2008
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Desku Z170

Příspěvek od SpeedyS4 »

Ta msi m5 vychazi dobre na czc, aktuálně kolem 4000 a neco...

Loki zde z fora ma ode mne m7 a je take naprosto spokojeny, a hlavne ty desky vypadaji lepe i kvalitou zpracovani... a problémy mely v dobe vydani skoro vsechny, takze neni problem ze ma deska aktualne treba 10.bios.

Ale klidne nekdo řeknete sve tipy na desky kolem 4tis, tak aby zvladli normalni oc napr 4700mhz u i7 6700k

Asus nebude spatny od 6000kc vyse ..ale to mi na domaci pouziti prijde zbytecny, staci mi zlata stredni cesta :-)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Desku Z170

Příspěvek od Hladis »

Tady stoji M5 180Eur. To se mi za to uz nechce davat. Taky od urcity cenovy hladiny je to spis lepeni pozlátek. Me by stacila i levnejsi deska, ale potrebuju tam mit optiku a uz chci mit PCI-E všechny sloty. PCI tam jen prekazi a zabyra prostor pro PCI-e karty.
Obrázek
Kama
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. čer 2006
Bydliště: Střední Čechy

Re: Desku Z170

Příspěvek od Kama »

Hladis píše:ASUSky mi pripadnou trochu predrazeny a tim to vypada osizeneji ve stejny cenovce. Zaujala me ta PRO GAMING, ale když jsem si precetl thread o ni, tak se mi do ni moc nechce.
Já jí mám a jsem s ní spokojenej, žádný problémy co jsou popisovaný v jejím vlákně jsem s ní neměl (když teda pominu vlastní počáteční neznalost... :roll: ), od začátku funguje jak má, vyladil jsem nastavení a jede to bez problémů už přes půl roku.
Procesor nemám dobrej, tak se na víc než 4.5 nedostanu kvůli teplotě, ale paměti mi jedou stabilně 3200 s cl14, žádný pády, žádný záseky. Myslím, že na běžný použití tahle deska bohatě stačí.
Ale je to tvoje volba a tvoje peníze. :)
Core i7-13700K | ASUS Z790 Hero | G.SKILL Trident 2x16GB DDR5 6000MHz CL36 | Samsung 990 Pro 1TB | Samsung 850 Pro 256GB | Samsung 870 EVO 1TB | WD Blue 6TB
Asus ROG Strix RTX 4080 O16G | Seasonic Vertex GX-850W | FD Define R5 | DELL Ultrasharp U2515H | Windows 11 Pro 64bit
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“