Zakladovka pre Ryzen 7

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Zakladovka pre Ryzen 7

Příspěvek od del42sa »

tu Taichi jsem si chtěl původně taky koupit a nakonec mě zlomila příznivá cena Gigashitu X370 Gaming 5. Bohužel do teď své volby lituju, protože ty Asrocky mají velice podobný bios jako Asusy na který jsem byl navyklej a ten bios Gigabyte mi absolutně nevyhovuje :(

PS: zatím jsem měl s Asrockem jenom samé dobré zkušenosti, včetně velmi ochotného supportu.
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Mhz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Zakladovka pre Ryzen 7

Příspěvek od Dithius »

ArgCZ píše:konkrétně ty vem Crosshairku a nevymýšlej, vůbec nechápu že jí nemáš ve výběru, pokud ale nehodláš kupovat nynější ZEN tak nekupuj desku vůbec

kdyby byla za tyhle peníze co dneska tak jsem Taichi vůbec nekupoval, tekrát stála 8k a Taichi byla za 6600,-, dneska stojí C6H 6799,- na CZC
na czc stoji C6H 5900,-

https://www.czc.cz/asus-crosshair-vi-he ... O_AMD_X370

btw ten Ryzen 1700 non X jsi dosdtal na kolik s taichi? + vydím že maš TridentZ RAM to jsou asi B-Die což? Ja budu mit určitě klasičtější hynix Corsairky
del42sa píše:tu Taichi jsem si chtěl původně taky koupit a nakonec mě zlomila příznivá cena Gigashitu X370 Gaming 5. Bohužel do teď své volby lituju, protože ty Asrocky mají velice podobný bios jako Asusy na který jsem byl navyklej a ten bios Gigabyte mi absolutně nevyhovuje :(

PS: zatím jsem měl s Asrockem jenom samé dobré zkušenosti, včetně velmi ochotného supportu.
takže to asi je Asrock Taichi vs C6H vs případně strix.
Dle builldzoida ma C6H a Strix stejnou kaskádu s tím rozdílem, že Strix ma o dvě fáze meně pro CPU a pak nemá nějake featurky ale Clock Gen má

ale je pravda že 5900,- není velky skok; a Taichi asi huř bude OCčkovat Ram než C6H
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Zakladovka pre Ryzen 7

Příspěvek od ArgCZ »

Dithius píše: btw ten Ryzen 1700 non X jsi dosdtal na kolik s taichi? + vydím že maš TridentZ RAM to jsou asi B-Die což? Ja budu mit určitě klasičtější hynix Corsairky
od začátku mam box takže max jel 3.8GHz, napětí už nevim a 3.7GHz jsem ho měl chvilku na nějaký testy při 1.325V(ale nijak jsem s tím nelaboroval, nevím jestli by nestačilo i míň), jinak jede na defaultu protože hraju ve vysokých rozlišeních na TV. Tu desku jsem kupoval takhle drahou protože počítám že do ní jednou koupím 7nm ZEN2 až tomuhle dojde i po OC dech, ale to bude asi trvat ještě pár let. Ty RAM jsou certifikovaný na 3600MHz a jsou to Samsung B-die a taky je to čistě kvůli budoucímu upgradu předimenzovaný. Mě na rozdíl od některých představa že až dojde dech stávajcímu CPU bych si nemohl nic lepšího do desky i třeba z druhý ruky koupit nevoní.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Zakladovka pre Ryzen 7

Příspěvek od Dithius »

tak dneska mi přišla vyplata kterou jsem potřeboval a dneska stihli zvednout cenu 1700X zase na uroveň před Black Friday :D takže stoji 9 K dle heureky...

tak nevim jestli za tuhle cenu nevzít 8700K nebo nepočkat na Ryzen 2700X :D
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
lostsoul
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2013
Bydliště: Brno

Re: Zakladovka pre Ryzen 7

Příspěvek od lostsoul »

To bys pořád na něco jen čekal.... Sám jsem vzal Ryzen 1600, ale teď bych měl radši 8600k, když vidím ty možnosti OC.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“