poradíte ? mal som Socket AM3 odišla mi dobrá doska...:(

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
jano101
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2004
Kontaktovat uživatele:

poradíte ? mal som Socket AM3 odišla mi dobrá doska...:(

Příspěvek od jano101 »

ahojte poradíte ak máte záujem poradiť vyznáte sa ?

mal som veľmi dobrú dosku Gigabyte GA-890FXA-UD5 s ktorou som bol absolutne spokojný no žial ktorú som si nedávno neopatrnosťou odfajčil a teraz riešim dilemu čo kúpiť čo by odpovedalo k nej

v tej dobe som mal ešte vybraté ako alternatívy
MB Gigabyte AMD 790FXTA-UD5
MB Gigabyte AMD 890FXA-UD7

no ale ako tak pozerám dnes nič podobné nevidím

a preto sa chcem opýtať čo by ste mi doporučili ? pre procesor CPU AMD Phenom II 955
alebo prejsť na intel ? a teda samozrejme aj inú dosku a iný procesor ?
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: poradíte ? mal som Socket AM3 odišla mi dobrá doska...:(

Příspěvek od -Vladimir- »

Zdravím,
předpokládám že ten PC je na hry, byť těžko na nejnovější.

Pokud by eventuelně byl nutný upgrade vč. procesoru a RAM (+ případně GK a SSD), do jaké částky se musíte vejít?

A abych nezapomněl - co jste na té desce odpálil?
ignorelist: Stratos (již trvale)
jano101
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: poradíte ? mal som Socket AM3 odišla mi dobrá doska...:(

Příspěvek od jano101 »

PC vôbec nie je na hry skôr príležitostne ani pôvodne nebol skôr na svižnosť

ja by som najradšej bazár ak by niekto takú dosku mal iba dúfam že procesor bude OK aj RAMky

pc som odpálil USB osciloskopom - neskutočnou náhodou !!!!!a podcenením-už budem určite opatrnejší!!!!
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: poradíte ? mal som Socket AM3 odišla mi dobrá doska...:(

Příspěvek od -Vladimir- »

A jo já su ho**do sem si myslel že tam je 4 GB a vono jich je tam 8...

tak šel by třeba i Haswell z bazaru (min. i5 4460+deska H81 - Z97 podle výhodnosti) + event. nová grafika (1050Ti/RX 560-4 nebo bazar GTX 960-4, ale to už budeme cenově jinde).

Avšak jedině tehdy když neseženete takovou desku, jakou potřebujete. Což by byla značka ideál.

A ještě - mě nejde o to čím jste ji odpálil, ale přesně kterou součástku na desce (přinejhorším třeba odpálená vodivá cesta) jste odpálil...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: poradíte ? mal som Socket AM3 odišla mi dobrá doska...:(

Příspěvek od Atapi »

Nedivil bych se kdyby nic nebylo vidět, třeba (nejspíš) tím sesmažil southbridge jako takovej. :) Ale jestli někde něco explodovalo, tak by byla fotka fajn. :p
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: poradíte ? mal som Socket AM3 odišla mi dobrá doska...:(

Příspěvek od MV »

Pokud vyšší výkon nevyužiješ, koupil bych novou desku, dají se ještě sehnat https://www.alza.cz/gigabyte-970a-ds3p-fx-d5137399.htm
Jinak už by mělo cenu přejít jen na nějakou novou platformu a to by chtělo vyměnit i ram za DDR4, což stojí teď zbytečně dost. Takže pokud výkon zatím nevyužiješ, můžeš pokračovat s původním CPU i RAM.
Bazar desku bych nebral z toho důvodu, že jednak nevíš, co s ní také bylo a jak dlouho vydrží a novou můžeš v případě potřeby do 14 dnů vrátit.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“