Základní deska s AM4 socketem

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
Tytan
Nováček
Nováček
Registrován: 05. zář 2019

Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od Tytan »

Zdravíčko,potřeboval bych poradit vhodnou desku formát mATX pro procesor "AMD RYZEN 3600+ GTX 1070 8GB"
do 2500,-kč a zdroj tak nějak do 1500,-.Děkuji mnohokrát za odpovědi
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od crashPC »

Ceny fluktuují.
R3600 + 1070 uživí skoro cokoli.

Z toho lepšího třeba Asus TUF B450M-Pro gaming, zdroj Be Quiet, Corsair, Seasonic. Pokud neuvažuješ nad upgrade, tak 450—500W modely jsou až až. Pokud bys upgradoval, tak radši 550-650W.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Tytan
Nováček
Nováček
Registrován: 05. zář 2019

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od Tytan »

díky moc za radu, ještě mám dotaz nevíte ja kto je dneska s BIOSem pro Ryzeny 3tí generace?četl jsem že se bios musí dohrávat kvůli podpoře..nebo to už dneska davají normalně aktualizované?
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od killerek »

Ta TUF B450M-Pro byla před mesicem vyprodana, tak na stare skladove zasoby se starym BIOSem nejspíše nenarazis. Plus verze mela před mesicem stary BIOS.
Tytan
Nováček
Nováček
Registrován: 05. zář 2019

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od Tytan »

Já ještě přemýšlel nad MSI B450M GAMING Plus já vím že má jen dva sloty na RAM a že že je jen jeden na grafiku oproti TUFce... Ale mám strach z toho BIOSu... Já nemám žádný jiný procak abych to pak popřípadě mohl updatovat sám.... U MSI je tlačítko a USB na update BIOSu jen na zdroji což mi přijde jako taková výhoda a jistota. Co si o tom myslíte?
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od flanker »

Pokud napíšeš v objednávce CZC, ať ti nahodí BIOS kvůli novému Ryzenu na tu TUF, tak ti to myslí i udělají.
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
Tytan
Nováček
Nováček
Registrován: 05. zář 2019

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od Tytan »

někde jsem četl že ta možnost tam je...ale nějak se mi nelíbí myšlenka že s tím bude manipulovat někdo koho neznám a kde je jistota že mi dají opravdu nový kus a nezamění to za reklamovaný nebo tak.Tím samozřejmě nechci narážet konkrétně na CZC je to jen všeobecně a dějí se takové případy.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od crashPC »

Nojo, to už pak ale nemůžeš nic. Než to naloaduje, tak mu to ještě někde osmkrát upadne, atd...
Myslím, že takhle to nefunguje. Borec ze skladu dostane novou desku, udělá servisní zásah, nalepí to na krabici od desky, zalepí, a je to. Asi bych to nedramatizoval. Jinak by ses z toho musel pos....
Mě to tak dělali, a vyšlo to velice dobře. Byla i pěkně zpět zabalená, a opravdu jí nic není...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Tytan
Nováček
Nováček
Registrován: 05. zář 2019

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od Tytan »

Jako jasný rozumím ani to nechci dramatizovat a už vůbec ne na triko CZC. Ještě jeden dotaz k tomu zdroji psal jsi ze 450-500w je až až... Já mám konkrétně 400W bude to dostačující?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tytan píše:někde jsem četl že ta možnost tam je...ale nějak se mi nelíbí myšlenka že s tím bude manipulovat někdo koho neznám a kde je jistota že mi dají opravdu nový kus a nezamění to za reklamovaný nebo tak.Tím samozřejmě nechci narážet konkrétně na CZC je to jen všeobecně a dějí se takové případy.
Zase nebuď paranoidní, fakt se na skladech nikomu neválí x použitejch kusů desek, naopak, pokud se taková ukáže hned se jí všichi snažej zbavit a neni to ta kterou si koupíš jako novej kus, musí bejt označená jako výprodej/zánovní/rozbaleno/bazar a pod, zákon to nařizuje. Takže tohodle scénáře se fakt bát nemusíš.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od crashPC »

Paranoia JE na místě. Stát se to může, zákon není Bůh, a aj na toho lidi (mě nevyjímaje) kálej, takže to nejde vyloučit. Je potřeba ale pochopit že to opravdu není na denním pořádku, a opravdu jde o výjímky, ne o pravidlo. Víc pro to člověk udělat nemůže. Zrovna tak to mohlo osmkrát upadnout na zem dělňasovi co to vyráběl, a nedejbože když se to povedlo opravit tak, že to není vidět...

Co se příkonu týká, záleží na zbytku PC, kolik paměťovejch modulů, kolik jakejch disků. Dobrej 400W zdroj to bez taktování utáhne. CPU můžeš bez ztráty výkonu o cca 0.08V podvoltovat, a to taky něco ušetří. Pokud bys měl blbej zdroj, tři disky a mechaniku, tak bych to neriskoval.
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Tytan
Nováček
Nováček
Registrován: 05. zář 2019

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od Tytan »

bude tam jedna 8GB ram asi cca 2600mhz,a SSD 120gb a HDD 500GB,mechaniku mám ale je odpojena slouží jako zacelení otvoru :D nic víc...mám tam jen hodně starou desku od Lenovo v Bechmarku mi to dokonce ukazuje Laptop a mám v tom i7-2600 ale už je hodně starej ten processor a brzdí ....a abych tam mohl dát lepší procesor tak musím koupit desku...rozhodl jsem se pro AM4 socket protože Ryzeny nabízejí slušný výkon poměr cena a já nejsem zrovna typ člověka který nutně potřebuje nějak brutálně upgradovat a kupovat ty nej věci, jen to chci trochu omladit abych popřípadě v budoucnu mohl ještě nějákou chvilku upgradovat do té zlaté střední cesty.Takže když mi bude stačit na tohle zdroj tak by to bylo super.
crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od crashPC »

Utáhnout by to mělo, ale pro další upgrady prostor výkonově rozhodně nezbyde, a hlavně na novejch komponentech budeš mrzačit starej vetchej zdroj. Co je moc to je moc. Komp bude stát ve finále třeba 15k, a budeš ty peníze riskovat zdrojem. Dlouhodobě bych to nedělal. Nějak jeď jak to je, ale během roku tam kup něco nového, 500W a více...
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Tytan
Nováček
Nováček
Registrován: 05. zář 2019

Re: Základní deska s AM4 socketem

Příspěvek od Tytan »

Ok díky moc za odpovědi a rady.Podívám se i rovnou tedy po zdroji mrskn utam rovnou 600W nebo 650W ať je klid.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“