ASRock X570 Phantom Gaming 4 - dobrá deska pro 5950x (VRMs atd...?)

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
TomiMomi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. úno 2023

ASRock X570 Phantom Gaming 4 - dobrá deska pro 5950x (VRMs atd...?)

Příspěvek od TomiMomi »

Zdravím

Mám 5950x a hledám desku pro něj. Chtěl jsem (psal i zde o tom) koupit Gigabyte X570S UD (líbila se mi hlavně cena (nejlevnější x570)) a to že to má 3x (!) M.2 sloty, všechny jsou přitom FULL SPEED PCIe 4.0 x4 (a ne jen PCIe 3.0). Bohužel než jsem se rozhoupal k objednání tak už byla pryč :-D... Už ji nikde nemají a nebudou mít, bylo mi řečeno že se stahuje z prodeje a na CZ trhu už prostě není a nebude... Inu jak se říká... "Kdo chvíli stál... již stojí opodál..." :-).

Takže teď hledám jinou desku. "Zalíbila se mi" druhá nejlevnější na CZ trhu - ASRock X570 Phantom Gaming 4
Ale trochu se bojím:

1) Má ASRock X570 Phantom Gaming 4 dobré (nebo alespoň "OK") VRMs pro 5950x? Neplánuju žádné přetaktovávání...

2) Deska má 2x M.2 Sloty, OBOJE jsou PCIe 4.0 x4 (žádná pcie 3.0)...?

3) Kdybych chtěl mocimermo 3x M.2 PCIe 4.0 x4 sloty, tak si můžu dokoupit řadič M.2 do PCIe slotu a prdnout ji do toho druheho dlouheho PCIe 4.0 x4 slotu (ten druhý dlouhý x16 slot), správně?
Do prvního hlavního x16 dlouhého PCIe 4.0 slotu plánuji časem dát RTX 4090 - ty mají 3-4 slotové chladiče... Co jsem se ale díval na rozložení desky:

https://zakladni-desky.heureka.cz/asroc ... /#prehled/

Tak i pokud tam dám 4 slotovou RTX 4090, pořád mi ten druhý x16 slot zůstane volný (pro tu přídavnou řadičovou M.2 expanzivní kartu)... A pokud bude nízká, jako např:

https://radice.heureka.cz/axagon-pcem2-s/#prehled/

Tak ani nebude moc clonit přístupu vzduchu k větrákům té RTX 4090... Správně?

4) Deska má vzadu jen 3 audio jacky, co když bych potřeboval více (jako pro 5.1 nebo 7.1 atd. audio) Jsou nějaké přídavné mp3 jacky které můžu dokoupit samostatně a připojit je do nějakých pinů na desce pro toto připravených (a vyvést je vzadu nebo vpředu nebo pro mě za mě klidně někde ve skříni)...? Nebo jak se obecně řeší připojení 5.1 nebo 7.1 audio pokud má deska jen 3 audio jacky vzadu...? Musí jít dokoupit nějaké a připojit to do pinů na desce ne?

Díky

//Baneshee - přesun do nákupky
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“