Jakou můžu sehnat nejmenší desku?

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání desek - libovolný výrobce, socket i čipset.

Moderátoři: Eddward, PKBO

Odpovědět
QUERCUS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2005
Bydliště: PRAHA

Jakou můžu sehnat nejmenší desku?

Příspěvek od QUERCUS »

Zdravim všechny. Sháním desku pro AMD, která bude rozměrově co nejmenší. Myslím tím mATX nebo ještě něco menšího. Třeba jen s jedním PCI slotem. Ale předem upozorňuju, že nejsem duhák a vím o Mini-ITX, ale to jsou příliš velký ještěři a navíc drahý, i když na přehrávání filmů by měl stačit i EDEN na 533MHz. Díky za tipy.
Duron MORGAN 7,5*166MHz ECS K7S5A 256MB 333MHz vodní chlazení
Sempron 2400+ ASRock K7S41 :) samé lepší
JanHavlicek
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 23. srp 2003
Bydliště: Praha, Jindřichův Hradec

Příspěvek od JanHavlicek »

Nenapsal jsi na jakou to chceš patici, tak jsem usoudil, že 939 a proto tohle - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30494 , jinou microATX desku jsem nenašel a tahle není úplně nejhorší (i když bych dal přednost nVidia chipsetu)
Dell Inspiron 6400, HP mini 5103, Nokia E71, Nokia E75, HTC HD2
random
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od random »

Ak to ma byt na s939 tak som tiez za MicroStar RS480M2 .... sam ju mam ..., pre tuto dosku hovori najme velmi slusna integrovana grafika ( okolo 6000 bodov v 3D maku 2001, 1500 bodov v 3D maku 2003 ) ... 4xSata .... + naviac PCIe ....
Celkom zaujimave riesenie Foxconn CK804K8MA/NF4K8MC ..... ktore maju nForce4 a format microATX ....
Ak to ma byt nieco na s754 tak Microstar K8NM FISR to je nForce3 250 ( bez intgravanej grafiky ), popripade Základná doska ECS M871G to je SiS 760GX .... opet ma integrovanu grafiku, Microstar K8MM-V .... VIA K8M800 - asi najhorsia integrovana grafika vhodna naozaj len do kacelarie, Microstar K8MM ILSR K8T800 ...... vlastne to iste ako predosla len bez integrovanej grafiky....

Najdu sa aj dalsie dosky...... skus napisat zhruba cenuvu predstavu.....
Sempron 2800@2160MHz ( 270x8 ), 1024MB GoodRam, MSI K8N Neo-FSR, Radeon 9800SE@8 pip 128MB 128b 378/290, 200GB HD Maxtor Pata, DVD RW LG4163
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Na sc.754 asi tahle :oops: A recenze http://www.pctuning.cz/Default.aspx?Cat ... rtId=21171 (mám k té recenzi svoje výhrady :( např. Semproni na 90nm :roll: .... atd.)
Rozměry základní desky [mm]: 305 x 185
QUERCUS
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. úno 2005
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od QUERCUS »

Díky dík, ale asi jsem tu otázku blbě formuloval. Soráč jsem vůl. Myslel jsem to tak, jestli nevíte o ňáké desce co má menší rozměry než mATX takže řekněme méně než standartních 24.4x24.4.cm. Pokuď možno pod 24.4x19.2, to bylo nejmenší mATX na který jsem narazil. Četl jsem o něčem jako BABY ATX či tak něco, že to má jen jedno PCI a velikost skoro jako Mini-ITX. Ať to rozčísnu, sháním něco jako co vyrábí AMD pod označením GEODE. Na výkonu ňak extrémně nebazíruju :wink: hlavně honím tu velikost.
Duron MORGAN 7,5*166MHz ECS K7S5A 256MB 333MHz vodní chlazení
Sempron 2400+ ASRock K7S41 :) samé lepší
TomV
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2003
Bydliště: Jihočeská Metropole (tm) ... lol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomV »

The problem has been eaten.Obrázek
Vanilkovou do velkýho kornoutu bych prosil... hodně velkýho... hodně vanilkovou
pozitron
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2005
Bydliště: NM@SVK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pozitron »

Riešil som rovnaký problém ako QUERCUS a najmenšia doska akú som objavil je práve epia-N. Výkon má slušný, vlastnosti super. Táto doska ale nie je iba extrémne malá, ona je aj extrémne drahá :(

BTW uvedomte si, že keď k tejto doske pridáte 2,5" HDD tak sa vám komplet celá PC zostava (bez CDROM) vmestí do externého šufla na 3,5" HDD. Niektoré tie šufle sú krásné hliníkové - po takom PC iba slintám 8)

IMHO z tohoto by som spravil PC ja :roll:
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“