Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Pro přihlášení použijte protokol HTTPS, dosavadní HTTP již nemusí dobře fungovat, viz ZDE.

Právě je út 23. leden 2018, 16:43

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 7 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Threadripper nebo i7/i9
PříspěvekZaslal v: pá 12. leden 2018, 23:21 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Zdravím,

potřeboval bych poradit budu si skládat domácí workstation. Jedna z věcí co mi vrtá hlavou je CPU. Od té doby co AMD nějak začalo produkovat normální CPU mám v tom bordel.

CPU potřebuji převážně na renderbase software. Práci mám převážně v Maya autodesk, Zbrush, Substance painter, Mari, keyshot, 3D equalizer, Houdini FX, NUKE, photoshop, media encoder.
Jejich support mi nic neřekne o CPU.

Potřeboval bych vědět co je pro mne lepší. Jsem příznivec intelu, ale zas tak velký že bych dal cenu za 10 core u intelu oproti 16 core u AMD to nejsem. Pokud tam není rozdíl o kterým nevím.

Jediná vyjímka je v podstatě maya, ta v pracovním viewportu používá 1 core (závislá na frekvenci), takže xeon nepřipadá v úvahu.

Potřebuji něco co vydrží pár dnů renderovat nonstop a masivní multitasking. Hry sem tam, prim hraje práce.

Velmi se mi libí tohle
https://www.czc.cz/amd-ryzen-threadripp ... 36/produkt
https://www.czc.cz/intel-core-i9-7900x/217107/produkt
a uvažuji i o úspoře... https://www.czc.cz/intel-core-i7-7820x/217106/produkt či https://www.czc.cz/amd-ryzen-threadripp ... 34/produkt otázka je jestli je to adekvátní úspora.

Díky za připomínky.

Předmět: Re: Threadripper nebo i7/i9
PříspěvekZaslal v: pá 12. leden 2018, 23:34 
Nováček
Nováček

Tu su nejake testy:

https://www.pugetsystems.com/all_articles.php

Core i7 6850K - Gigabyte X99P SLI - 2x Evga Geforce GTX1080 FTW - Samsung 950 Pro 256GB - Samsung 850 Evo 500GB - Intel 530 Series 240GB - WD Caviar Black 2TB - WD Caviar Green 2TB - Corsair H105 - Fractal Design Define R5 White

Core i9 7940x a Gigabyte X299 Aorus Gaming 7 zatial len v krabicke :-P

PříspěvekZaslal v: so 13. leden 2018, 11:28 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

To jsem udělal už předtím než jsem zde hodil topic, ale díky. Problém je že stále nevím, ano na čistý render bych vzal AMD, ale potřebuji něco vědět z hlediska workflow, multitasking či support. Něco jako uživatelskou radu hledam zde.

PříspěvekZaslal v: so 13. leden 2018, 14:25 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Ked chces renderovat tak vezmi AMD. Tam je proste viac jadier = lepsie, to neoklames.
Citace:
Potřebuji něco co vydrží pár dnů renderovat nonstop a masivní multitasking. Hry sem tam, prim hraje práce.
A k tomu, neviem ako to zvlada AMD, ale moja i9 zvlada ist 24/7 full load pripadne aj MT pri tom, XMP a rychle ram tiez bez problemov. Mam ju od zaciatku a zatial bez zavahania slape.

PříspěvekZaslal v: so 13. leden 2018, 15:55 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Pokud to co budeš dělat je AVX heavy, Intel, pokud neni můžeš jít do Threadripperu. Obecně bude většinou Intel s obdobnym počtem jader rychlejší. Jestli to ale stojí za tu cenu navíc to už je na tobě.

TR má krom cinebenche a šiforvání horší IPC a takty a nahání to počtem jader. Pokud ale budeš dělat jen ten render je to dobrej deal.

PříspěvekZaslal v: so 13. leden 2018, 17:19 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

racecar: Ono těch více jader není pravda že udělá více práce, co jsem se díval na TESTY 10 cores (intel) = 12 cores (AMD) konkrétně maya arnold (renderview). Bohužel to testovali jen v základních taktech bez turba.

DOC_ZENITH: AVX minimálně. Jde o tom že nebudu jen renderovat že... dělám vpodstatě to co mi zadají a valím celou pipeline od ničeho, což trvá X dnů/týdnů. Jsem v prostředí kde víceméně si to grafika tahá do paměti a stará se o zobrazení v UI, ale jak příjde na simulaci - deformaci apod. (vektorovou), či částice, pak to počítá CPU.
Problém je že všechno dělám ve více SW (kde využiji více cores) a pak to tahám do autodesku (jako většina studií) a v náhledu jede jen JEDNO core. Tam intel vyniká. Otázka je jestli je to takové terno, protože zbylou investici potřebuji dát do GPU.
IPC nevyužiji, aspoň doma ne. Pokud ale intel nemá nic navíc, vidím to na ten threadripper.

Edit: tak jsem si všiml taky že jejich nejlevnější MB stojí 8tis. To už ta cenovka (MB+CPU) je skoro stejná jako u intelu za i9.

PříspěvekZaslal v: so 13. leden 2018, 17:32 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

No ale myslel som 1950X vs 7900X co je 16 vs 10 jadier za rovnaku cenu.

Odpovědět na téma  [ 7 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní