Intel a AMD vs. spotřeba energie

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Mirda85
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2005
Bydliště: Plzeň

Intel a AMD vs. spotřeba energie

Příspěvek od Mirda85 »

Takový lama dotaz, kam až pokročili oba výrobci co se týče spotřeby ele. energie?? Bráno u průměrné sestavy... Zajímal by mi přibližný rozdíl :)
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

momentalne je na tom lepe INTEL s svyma 45nm procikama tj 8200\8400\8500. Akorat horsi cena nad 4tis s DPH

u AMD lze sehnat prociky s TPD 45W coz taky neni zly a vyjdou podstatne levneji.
Mirda85
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2005
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Mirda85 »

Pokud bych porovnal AMD a Intel v přibližné cenové relaci (těch cca 250kč zanedbáme), tak tu mám markatní rozdíl v odběru proudu, tedy alespoň pro lajka co porovnává obě čísla...
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51827
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49035
65 vs. 125W ... jak je tohle možné??
r1pper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006

Příspěvek od r1pper »

intel ma o 2 generace novejsi vyrobni proces 0.045 oproti 0.09 u amd a ten athlon je pretaktovan uz z vyroby proto tolik topi
KDO mi odebral moji zlutou kartu
Mirda85
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2005
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Mirda85 »

r1pper píše:intel ma o 2 generace novejsi vyrobni proces 0.045 oproti 0.09 u amd a ten athlon je pretaktovan uz z vyroby proto tolik topi
Acha, moje znalosti o procesorech končí někde v roce 2001, se koukám od té doby dost změnilo, takže Intel ruleeez :-D
James.Sniper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2006
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od James.Sniper »

No ještě bych to doplnil, nejlépe na příkladu.
Mám AMD 3700+ San Diego s TDP 89W (je uvedeno u všech těchto CPU), řekl bys asi že žere hodně....
Jenže můj konkrétní kousek má TDP 45W a aby toho nebylo málo, tak jsem mu snížil napětí a tak jsem se dostal na TDP 35W (to je odhad).
A z toho vyplývá, že porovnávat CPU podle jejich TDP je dost nesmysl. Ano řekne nám to, že AMD s TDP 120W bude mít v průměru vyšší spotřebu jak Intel s TDP 65W, ale určitě to nebude o 55W, ale o hoooodně méně.
A perlička na závěr: AMD měří TDP jinak než Intel... :D
PS: nejlepší je zkouknout nějaké recenze, kde se měří i spotřeba CPU (celé sestavy) a z toho si udělat obrázek.
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

TDP neříká vůbec nic. Například Intel Core 2 Extreme QX6850 (65nm) a QX9650 (45nm) mají oba 130W a QX9650 podle měření žere míň...
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

jak rikam je to hlavne o cene 45W procik od AMD lze sehnat pod 2tisice s DPH. u Intelu je to podstatne vice :(
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

taky jde o to, jestli chce člověk zároveň i výkon a ne jen nízkou spotřebu...
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

Stratos píše:jak rikam je to hlavne o cene 45W procik od AMD lze sehnat pod 2tisice s DPH. u Intelu je to podstatne vice :(
možná podle TDP, ale takový E2xxx nežere rozhodně 65W, ani těch 30W ;-)

ostatně nechápu proč intel nesníží značení TDP, nový E8xxx mají v zátěži spotřebu cca 35W a TDP 65W...nechápu
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

Gr8 Vivec píše:
Stratos píše:jak rikam je to hlavne o cene 45W procik od AMD lze sehnat pod 2tisice s DPH. u Intelu je to podstatne vice :(
možná podle TDP, ale takový E2xxx nežere rozhodně 65W, ani těch 30W ;-)

ostatně nechápu proč intel nesníží značení TDP, nový E8xxx mají v zátěži spotřebu cca 35W a TDP 65W...nechápu
ono tak 45W AMD taky nezere 45W ale realne o neco mene. to mas u kazdyho procesoru
Mirda85
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2005
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Mirda85 »

Jejku, nějak se nám to tu rozjelo, díky za vaše postřehy, ve volném čase nastuduji potřebná fakta...
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

ja vam nevim, mel jsem NewCastle - TDP 89W 130nm. Slo chladit pasivne. Na defaultu slo snizit napeti az na 1,1V a podle tabulek(nejake tabulky primo od amd z FAB 37, mam to v zalozkach na druhem PC) verze 1,2V byla mobilni s TDP 25W. V idle to jelo 0,8V pri 800mhz.

ted mam E4500. Chladim to rekl bych lepsim chladicem(freezer oprti silenceru na AMD). Intel rika ,ze ma TDP 65W. Ale pasivne to nejde. EIST funguje, ale nesnizuje napeti(to bud za A) nebo snizuje ale v rozmezi 1,875V - 1,325V(to v lepsim pripade pres RM clock). Jenze muj CPU jede i na 1,050V.. na pasivni chlazeni to stejne neni.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“