Má smysl lepší CPU?

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Poděs
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2007
Bydliště: Filipov
Kontaktovat uživatele:

Má smysl lepší CPU?

Příspěvek od Poděs »

Zdravim,

potřeboval bych vědět, jestli má cenu vyměňovat svůj Athlon XP 2800+ 2,07 GHz za nějakej silnější v mym případě tedy Athlon 3200+? Jde o to, že můj CPU nevyužije potenciál mojí X1950 GT, tak jestli má smysl upgradovat.

Díky.
Ossis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. srp 2005
Bydliště: Kutna Hora/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Má smysl lepší CPU?

Příspěvek od Ossis »

Poděs píše:Zdravim,

potřeboval bych vědět, jestli má cenu vyměňovat svůj Athlon XP 2800+ 2,07 GHz za nějakej silnější v mym případě tedy Athlon 3200+? Jde o to, že můj CPU nevyužije potenciál mojí X1950 GT, tak jestli má smysl upgradovat.

Díky.
Jestli jsem tě správně pochopil, tak se jedná o socket A. V tom případě je podle mého názoru taková výměna zbytečná. Kdyžtak ještě popřemýšlej o taktování, jinak nezbývá než našetřit na celkový upgrade. BTW, jsem na tom asi podobně.
AMD Sempron 2500@2800+ (skt. A) | 768MB RAM CL2.5 | MSI KT6V Delta fisr | Palit GeForce 7600GT AGP [560/1400] - Accelero S1 rev.2 | WD Raptor 74GB | Fortron 450W | Genius HF-1250X
Poděs
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2007
Bydliště: Filipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Poděs »

Jasně, socket A ;)
Taktovat jsem zkoušel, ale nejsem v tomto oboru tak znalý a vytáhl jsem ho stabilně asi na 2300 MHz, takovej takt je poněkud zbytečnej :( Asi by bylo lepší to dát někomu, kdo tomu rozumí :)
r1pper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006

Příspěvek od r1pper »

vic z toho zrejme ani taktovanim nevytahnes a smysl kupovat A xp 3200+ smysl nema protoze pokud ho sezenes tak za takovy penize ze bude lepsi upgrade na bud 775 nebo aM2
KDO mi odebral moji zlutou kartu
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“