ktery procesor s vyhledem na upgrade

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
DeadManWalk
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2006

ktery procesor s vyhledem na upgrade

Příspěvek od DeadManWalk »

Zdravim,

planuju pocitac, ale narazil jsem na problem s procesory - jaky procesor/soket vybrat, aby zde byla alespon nejaka sance, ze za dva roky do toho soketu sezenu novejsi kus. Pred dvema lety jsem zvolil 939, na ktery dneska nenajdu zadny procesor, ktery by byl nejakym zlepsenim oproti 3500+(uz v te dobe se mluvilo o AM, ale nevenoval jsem tomu pozornost a to byla ta chyba). Dneska to vypada podobne s procesory intelu, zatim mam v hledacku Q6600 a E8400, ale za predpokladu, ze v lednu intel vyda/prejde na jiny soket, bych mohl dopadnou stejne jako dnes, ze nesezenu nic, co by me nekam posunulo.
Pak je tady jeste AMD, kde jsem dneska ztracen. Hodilo by se neco s nizkym TDP(intely maji tusim 65W, kdezto Phenomy, jeslti jsem dobre videl, tak maji 95 a vic) a s vice nez jednim jadrem(2 by mohly stacit).

Budoucnost nikdo predpovidat neumi, ale nejake naznaky by byt mohly :)
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Příspěvek od Stano K. »

To ti nikto nezaručí že za dva roky daný socek bude ešte na trhu alebo ho nahradí novší. (Ale ver mi že za 2 roky dnes kupovaná zostava (socket) bude veľmi zastaralá záležitosť)
DeadManWalk
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2006

Příspěvek od DeadManWalk »

To je mi jasne, ze to nikdo nezaruci. Kdyz si vemu, co mam dneska a je to stare 2 roky, tak jedine, co to brzdi je procesor, ktery prave nemuzu vymenit.
Takze svuj dotaz trochu poupravim, je dnes vyhodnejsi koupit s775, nebo AM2+ s ohledem na budoucnost(blizkou nebo vzdalenou) a pokud bude odpoved AM2+, tak bych potreboval jeste poradit s procesorem do tohole soketu viz prvni prispevek.
Za predpokladu, ze 775 zmizi tak rychle, jako 939 se mi jevi AM jako jasna volba
paja13
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. říj 2006
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paja13 »

DeadManWalk píše:To je mi jasne, ze to nikdo nezaruci. Kdyz si vemu, co mam dneska a je to stare 2 roky, tak jedine, co to brzdi je procesor, ktery prave nemuzu vymenit.
Takze svuj dotaz trochu poupravim, je dnes vyhodnejsi koupit s775, nebo AM2+ s ohledem na budoucnost(blizkou nebo vzdalenou) a pokud bude odpoved AM2+, tak bych potreboval jeste poradit s procesorem do tohole soketu viz prvni prispevek.
Za predpokladu, ze 775 zmizi tak rychle, jako 939 se mi jevi AM jako jasna volba
zrejme bych bral AM+ a konkretne tento
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54752 3jadro a zakladovku zrejme tuto
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51867
P5B Deluxe, E6600 2.4@3.36GHZ 1.25V, 2GB ram Kingston HyperX DDR2 800@920MHZ CL5 FSB: Ati X1950pro, 320+80GB HDD, 2x dvd/rw, X-Fi eXtremee music, Corsair HX520W , case TT Armor Jr.
Palec123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palec123 »

Intel ze socketem 775 nadobro konci a procesory C2D jsou tedy vrcholem pro tento socket.

Pristi generace bude mit vlastni sockety podporujici DDR3. Stejne tak AMD prijde s AM3.

Takze bud si pockas, a nebo kup co je dostupne dnes. Nemyslim si ze bylo dnes problem slozit velice dobry pocitac za celkem slusne penize.
DeadManWalk píše:Kdyz si vemu, co mam dneska a je to stare 2 roky, tak jedine, co to brzdi je procesor, ktery prave nemuzu vymenit.
Tak tomu moc nerozumim. Mas socket 939, tedy sehnat nejake bazarove dvoujadro by nemel byt az tak nadlidsky ukol. Nevim na co pocitac pouzivas, takze tezko odhadnout jak moc vykonny procesor potrebujes.
B.J.
Nováček
Nováček
Registrován: 26. říj 2007
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od B.J. »

Já být tebou tak jdu do nějakého intelu (soc. 775) a E7200 nebo E8400 oba mají super taktovací potenciál (bacha na chlazení).Z čtyřjader spíše už Q9300 než Q6600 (45nm v 65nm).Pokud chceš mermomocí AMD-Phenom tak pozor na výběr desky, low-end by ten jeho TDP nemusel vydržet.
Naposledy upravil(a) B.J. dne ned 6. črc 2008, 19:57, celkem upraveno 1 x.
DeadManWalk
Nováček
Nováček
Registrován: 19. zář 2006

Příspěvek od DeadManWalk »

diky vsem, asi zustanu u E8400
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“