Výběr CPU AMD socket AM2 a AM2+

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
kubiicz
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2011

Re: Procesor pro motheboard M2N-E SLI, socket AM2

Příspěvek od kubiicz »

Nemám v plánu nějak zvlášť rozvíjet stávající desktop, po změně procesoru s ním počítám na rok max 2, pak koupím notes.

Zajímalo mě spíš, jestli má někdo z vás zkušenost s kompatibilitou socketu AM2 + dvoujáder neuvedených v seznamu na stránkách ASUSu.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Procesor pro motheboard M2N-E SLI, socket AM2

Příspěvek od Dithius »

nevidany píše:Raději vezmi novou desku, ve tvém případě asi nějakou AM2+.
Dáš do ní starý procesor, ten přetaktuješ a časem budeš moc koupit něco výrazně výkonnějšího.
Pro tebe ideální: http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... M1WY1K7YLR
Časem do ní můžeš dát i X6, podporuje jak DDR2 tak DDR3.
Takovou desku ? to bych nedoporučil ani mojí babičce! návíc nic výkonějšího už nemusí sehnat Phenomy II končí kvůli FX buldozerům.

a i kdyby by tady dal dejme tomu nějaký PHENOM II X6 tak mu to zachvíli zdemoluje napajecí kaskádu, protože to má ještě staré kondíky a nevypadá že by tam bylo nejvíc fází

za další naco by si pořizoval tak problemovou čipovou sadu jako 7025 a i s integrovaným GK jadrem ? když máš integrované GK jádro a dedikovanou grafiku k tomu tak to snižuje propustnost RAM protože prostě nemá tolik linek.

jediná možnost je sehnat v Bazaru například http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=65839

ale dělat takové capiny kvůli DDR 2 modulum když neska stojí DDR3 tak málo prakticky za 900,- 8GB

jediná nějakým způsobem inteligentní řešení v comožná nejmenším cenovém rozmezí je prostě toto:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 350113CP01

kdyby ještě nějak nižší tak koupit X2 BE 555 a otevřít dvě jadra
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Procesor pro motheboard M2N-E SLI, socket AM2

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ty jseš taky chytrák že jo.... nadáváš tady na desku ASrocku a sám tam pak hodíš do košíku Adaty.... ala paměti které trpí silnou nekompatibilitou s K10 AMD procesory a jsou celkově snad nejmizernější u nás prodávaná značka. Zkoušel jsi někdy 2x4GB Adaty na Phenomu? Chjo...

Tamtu desku mám, za to jak je ultra cheap + má možnost DDR2 i 3 je super. Integrovaná grafika brzdí propustnost jen když jí necháš zapnutou, když jí komplet disabluješ nic nebzdí. + Tahle deska umí i unlockovat jádra na CPU, takže doporučuji ušetřit a koupit nejlevnější Athlon X3 + odemknout.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Procesor pro motheboard M2N-E SLI, socket AM2

Příspěvek od Dithius »

no dobře to jsem třeba nevěděl ale tak si přihodí 100,- za kingstony ale ta deska Phenom II X6 nevydrží ani omylem + 7025 chipsat znád od známeho a má s PC pořád nějaký problem
Naposledy upravil(a) Dithius dne čtv 20. říj 2011, 16:47, celkem upraveno 2 x.
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Procesor pro motheboard M2N-E SLI, socket AM2

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne to nevydrží, ale Phenom II X6 je taky hrozná koupě. Proč proboha ten? Když už by šlo o takovou investici tak si rovnou ihmo připlatit za I5 2500K.....
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Procesor pro motheboard M2N-E SLI, socket AM2

Příspěvek od Dithius »

DOC_ZENITH píše:Ne to nevydrží, ale Phenom II X6 je taky hrozná koupě. Proč proboha ten? Když už by šlo o takovou investici tak si rovnou ihmo připlatit za I5 2500K.....
za 1 na kvalitní desku pro i5 2500k zaplatíš víc a stejně kvalitní deska pro phenom stojí méně bych řekl ale to je subjektivní a osobní

2 to stím phenomem II x6 byl tvůj nápat napsano nahoře

3 myslím že nejlepší investice je toto:

http://pocitace.aukro.cz/gigabyte-ga-ma ... 48294.html

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0972PB16ER
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
nevidany
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2005
Bydliště: Č. Budějovice, Praha

Re: Procesor pro motheboard M2N-E SLI, socket AM2

Příspěvek od nevidany »

Nemá cenu se s tebou hádat , o součástkách víš velký kulový (zatímco brejlíš na monitor, tak ti za jeho obrazovkou tikají malý atomový bomby v podobě "starejch" kondíků :shock: ) Vše podstatné napsal už DOC_ZENITH a vcelku se mu divím, že má ještě chuť se s tebou bavit. Za tím co jsem napsal si stojím, víc do toho nemá cenu rvát a kupovat starou desku z druhý ruky, ne díky, ony odchází i jiný věci než kondíky :roll:
kubiicz
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2011

Re: Procesor pro motheboard M2N-E SLI, socket AM2

Příspěvek od kubiicz »

Chlapci,

já žádné 2500 za novou desku dávat nebudu...nemá to pro mě za těchto podmínek smysl. Takže díky a nebuďte tak horkokrevní :))
BEnY23
Nováček
Nováček
Registrován: 29. zář 2009

Re: Procesor pro AM2+

Příspěvek od BEnY23 »

Cau tak jsem koupil ten Phenom 955 a bohužel jsem narazil na už výše zmíněný problém a to ten že mi naběhnul jen na 800mhz. BIOS mám1109. Nějaký rady tipy napády ? :) Díky
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Správná volba procesoru?

Příspěvek od ACzeMiky »

Zdravim, už jsem se tu ptal, ale teď bych to chtěl definitivně uzavřít. Je správná volba tento procesor? http://www.eeeelektro.cz/238099-cpu-amd ... 3-box.html Je to AMD Athlon II x4 640 socket am2+ a moje základovka je ASUS M2A-VM/HDMI am2+. Viděl jsem ten procesor i AM3. Šel by mi procesor se socketem AM3 na zakladovku s AM2+? Vím, jsou to už hodně špatný vidle, ale jelikož na tom nejsem finančně zatím moc dobře, tak bych základovku ještě neměnil. Díky za odpovědi :).
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Správná volba procesoru?

Příspěvek od jakubom »

Nebylo by lepší prodat tu desku co máš i s procesorem a koupit 1155 desku a procesor G620 popřípadě si doplatit za i3 ?
ACzeMiky
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2011

Re: Správná volba procesoru?

Příspěvek od ACzeMiky »

No, s prodáváním mam blbé zkušenosti.
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Správná volba procesoru?

Příspěvek od jakubom »

Jaké blbé zkušenosti ?
Tak jako je to tvoje volba ale kupovat procesor za 2500 který má podobný výkon(ve hrách) jako procesor za 1500 není dobrý nápad. Svůj účel splní oba :wink:
CZECHBorek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. říj 2011
Bydliště: Havířov

Re: Správná volba procesoru?

Příspěvek od CZECHBorek »

Pokud nechceš upgrade počítače a tvoje deska ma teda am2+ tak se podívej jestli podporuje i nějaké silnější procesory třeba phenom ii moje ma taky am2+ a podporuje i x6 a pokud teda ten procesor stoji 2500 tak za tolik můžeš koupit amd phenom ii x4 960be co je dobra volba a máš dobrou šanci u něho odemknout 2 jádra a máš krásné 6jádro :) :)

PS: ta stránka nic neukazuje tak si radši připlať 2-3 stovky a kup z alza.cz nebo jine :)
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“