Dotaz na vykon, koupi procesoru

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

16cmfan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2009
Bydliště: Slovakia - Bardejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od 16cmfan »

Nechcem rejpat - ale do nové sestavy jen DDR3 pro budoucnost.... deska MA770T-UD3P napr. a neco z tyhle: http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... 50821Y50AL

já bych te DDR2 prodal - pokud ješte jich nekdo koupi
bitskull
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2006
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od bitskull »

Do komplet noveho pocitace budiz. Ale on uz ty pameti ma, takze je uplne zbytecne je prodavat a kupovat DDR3. Akorat se to prodrazi a na vykonu to znat nebude. Do pocitaci se toho moc "pro budoucnost" koupit neda. Clovek je rad, kdyz si muze pri upgrade nechat aspon ty pameti ;)
Core i5 3570 & CM Hyper 212+, MSI N750Ti-2GD5/OCV1, GEIL EVO 2x8GB 1600MHz, GIGABYTE GA-H77M-D3H, Enermax Liberty DXX 400W, Silverstone TJ08B - MicroATX, LED LG 22" - 1920x1080, W10
16cmfan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2009
Bydliště: Slovakia - Bardejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od 16cmfan »

Jo taky pravda - byl to jen návrh
Wostred
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2009

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od Wostred »

Chlapi, nebylo by pro me nejjednodussi nechat si zakladovku co mam, updatovat bios, koupit si AMD Phenom II X4 940 Black Edition, a mam vystarano?
bitskull
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2006
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od bitskull »

Wostred: Pokud ho bude zakladovka po updatu BIOSu podporovat (PORADNE OVERIT), tak bych toho urcite vyuzil. Usetris tak dalsi $. Akorat pocitej s tim, ze na starsi desce se starsim cipsetem nemusi jit tak dobre taktovat. Coz ovsem u takoveho procesoru zas tak moc nevadi bo ma i v zakladu sily vic nez dost.

EDIT:
Bohuzel to vypada, ze zakladni deska Asus M2N-E SLI Phenomy nepodporuje:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M2N-E_SLI.html
Core i5 3570 & CM Hyper 212+, MSI N750Ti-2GD5/OCV1, GEIL EVO 2x8GB 1600MHz, GIGABYTE GA-H77M-D3H, Enermax Liberty DXX 400W, Silverstone TJ08B - MicroATX, LED LG 22" - 1920x1080, W10
Wostred
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2009

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od Wostred »

Hm, tak teda ja do te desky investuju, nic moc jineho mi nezbyva. A jaky je teda rozdil mezi temito procesory :
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 3000000RM0
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 3000000MGW
Krome toho ze 945 ma mensi spotrebu, ma vetsi maximalni teplotu(coz je asi vyhodne pro taktovani?) a je socket
AM3? 940 BE ma vetsi spotrebu, mensi maximalni teplotu a socket AM2+.
Co je lepsi, vyhodnejsi? Ceny jsou temer stejne. Me prijde sympatictejsi AMD Phenom II X4 945.
16cmfan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2009
Bydliště: Slovakia - Bardejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od 16cmfan »

945 - má aj DDR3 radič
Wostred
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2009

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od Wostred »

Ok a co je pri vyberu zakladni desky dulezite? samozrejme krome toho aby mi tam dane komponenty co uz mam pasovaly. Ktere faktory rozhoduji o cene desky? Fakt tomu nerozumim a nechcu vybrat spatne.
bitskull
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2006
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od bitskull »

O cene rozhoduje vybaveni (SLI/CrossFire, pocet slotu pro pameti, konektory...) a kvalita (napajeni, zvukovka, ...). Pokud se nehodlas nejak hloubeji zabirat taktovanim, tak ti dneska v podstate staci, ze ti do ni zapadnou ty komponenty ;)
Core i5 3570 & CM Hyper 212+, MSI N750Ti-2GD5/OCV1, GEIL EVO 2x8GB 1600MHz, GIGABYTE GA-H77M-D3H, Enermax Liberty DXX 400W, Silverstone TJ08B - MicroATX, LED LG 22" - 1920x1080, W10
Wostred
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2009

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od Wostred »

Hloubeji se zaobirat taktovanim nehodlam, zatim, ale pozdeji za nakou dobu by bylo super kdybych mohl nak slusne taktovat, to si radsi ted tech par stovek na zakladovce priplatim, muzes mi prosimte poslat nake doporuceni abych mel prehled?
bitskull
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. dub 2006
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od bitskull »

Pokud si nechas DDR2 pameti, ktere uz mas: GA-MA790X-UD3P
Pokud by ses rozhodl koupit DDR3 a DDR2 prodat (podle me zbytecne): GA-MA790XT-UD4P
Core i5 3570 & CM Hyper 212+, MSI N750Ti-2GD5/OCV1, GEIL EVO 2x8GB 1600MHz, GIGABYTE GA-H77M-D3H, Enermax Liberty DXX 400W, Silverstone TJ08B - MicroATX, LED LG 22" - 1920x1080, W10
Wostred
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. bře 2009

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od Wostred »

jojo DDR2 pameti si urcite necham. Ale ted zacinam resit jestli vzit Phenom 2jadro, ci ctyrjadro, ci trojjadro. Co si tak tady na tomhle foru ctu, tak jsem z toho na vaskach, spise me to bere k tomu ctyrjadru, ale zas jestli ma cenu priplacet tech 1500 stovek, jestli to neni zbytecne a s dobre taktlym dvoujadrem (jak jsem se tady docetl, nekdy i vykonnejsim nez 4jadrem) si vystacim. Za kazdou cenu usetrit nechcu, ale proc ne, kdyz by to melo vyznam. Potrebuju aby tady napsalo jeste par lidi sve zkusenosti atd, cokoliv, pak se mi bude lepe rozhodovat. Proste chcu koupit nejlepsi variantu procesoru, do 4 000, zatezovat ho budu jenom pri hrach, jine narocne aplikace nepouzivam, s Autocadem si poradi v pohode i muj athlon 5600:-). Za jakoukoliv pripominku, zkusennost, blabol... budu vdecny.
Diky vsem :D
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na vykon, koupi procesoru

Příspěvek od arxeiss »

Tak já sem dám připomínku.
Wostred píše:ale zas jestli ma cenu priplacet tech 1500 stovek
1500 stovek. Se nevyplatí připlácet 150 000,- :D
Já osobně mám 2-jádro, sice od Intelu, ale taktlé a bohatě mi stačí. Zase já nehraju hry, ale spíše aplikace. Jelikož ty ale kupuješ do budoucna, tak podle mě a toho co tu píšou bych přemýšlel o tom 3-jádru.


//Stano - edit bbcode
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“