Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
jankoder
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2009

Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od jankoder »

Hoj lidi potřeboval bych poradit, muj komp prostě nestíhá a procesor furt jede na 100% ale na novou mašinu nejsou prachy :) chci koupit tento procesor AMD Athlon XP 2600+ a vyměnit ho za muj 2000+ myslíte že by to měla bejt rutina ho vyměnit? Jen je přehodit a poběží to? Nebo se to může celý podělat a muj stroj tim odrovnam? Moje deska

http://www.hwzone.com/id888/id/microstar_ms6561.html

Díky vám všem za radu moc se v tom nevyznam ale potřebuju mu dodat trochu života jinak ten svuj u něj promrhám :DD
Skim
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. led 2005
Bydliště: Praha

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od Skim »

Ahoj, nevím, jestli si zase tolik polepšíš (kamarád řešil nedávno podobný problém a také nakonec koupil nový CPU (Semprona 3000+)), ale když už bych měnil, tak jedině za Atlona XP3000+ (s jádrem Barton s větší L2 Cache) případně semprona 3000+ (podobně rychlý - Sempron je v podstatě přeznačený Athlon (FSB = 333 MHz) když se na trh dostaly ty Bartony, které mají ale zpravidla FSB rovnou 400MHz), nebo dokonce 3200+ (myslím, že jde nejrychlejší CPU, co se do Socket A dělalo). Ale jak říkám, ten výkonový nárůst bude tak 20 - 30% (hry tak 15 - 20%), aplikace víc asi nepočítej.
Jinak srovnání samotných procesorů najdeš tu:
3000+ Barton
http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-At ... DKV4E.html
3200+ Barton
http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-At ... DKV4E.html
3000+ Sempron (má kamarád)
http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-Se ... 0BOX).html
Samozřejmě je pak u konkrétní desky ověřit, jakou maximální rycholst sběrnice deska podporuje
O'old PC MB MSI 865PE Neo2-P CPU Intel P4 Prescott 2.8 GHz (800/1MB/1.35V) Spire SP450B0 RAM DDR 2GB PC3200 A-DATA CL3, VGA Leadtek Winfast A7600 GT TDH 256MB DDR3 (G73,128 bit,560/1400)+Primecooler PC-VGAHG2 AL (5V) Audio Sblive! 5.1 HDD Hitachi HDS722516VLAT80 (164,7 GB), DVD LG 4160B Case E-case BT C808 PSU Seasonic SS-400ET LCD NEC MultiSync EA191M (19"/PVA)
jankoder
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2009

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od jankoder »

Takže bys spíš nedoporušoval? Jde o to že třeba dam něco kopírovat z pc na ext HDD a komp je pomalu k nepoužití sekavě se otevírají okna vše trvá neskutečně dlouho a to jsem cca před 3 týdny zformátoval disk tj neměly by tam bejt žádný nepotřebný aplikace který by ten výkon procesoru tolik ovlivnovalo, dokonce jsem už i hodil na XP vzhled klasických 98 (takovej pokus jestli vzhled xp nežere víc :) ) ale tohle se děje až poslední dobou nemohlo by o bejt taky třeba porouchanym ač zatim funkčnim HDD v pc? Ten 3200+ bych bral všemi deseti ale je velká poptávka a éměř žádná nabídka.. :(
Ollie
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Rožnov p.R., Loukov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od Ollie »

Kompatibilní bude, ale výkonově si stejně moc nepomůžeš, nebylo by třeba lepší dokoupit RAMku?
Navíc tady ty starý Athlony nemají heat-spreader, ale holý jádro, takže při montáži chladiče si můžeš snadno ulomit pár milionů tranzistorů a tím ho zabít.
//Aha, tak to nejspíš nestíhá HDD ne?
Obrázek
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od zombux »

tohle ale podle mě nebude procesorem. spíš bych to viděl na disk v PIO režimu, to se pak takhle chová.
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
Skim
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. led 2005
Bydliště: Praha

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od Skim »

Disk to může být taky, PI mod už jsem na současném "stařečkovi" z podpisu jednou také jednou měl omylem zaplý (vyměňoval jsem disk a místo dočasného starého systémového (WD 440 MB či dokonce 126 MB varianta z roku 1993) jsem zapojil po nainstalování zase původní 160 GB a nestačil se divit, když bootování windows trvalo cca 5 minut (nebo dokonce deset, už je to dávno a neměřil jsem to..). Ale mohli bychom to z toho poznat - jukni do biosu, jestli u přehledu disků nemáš nastaven ten starý mód a napiš, jak dlouho se ti systém bootuje (do těch 20-ti sec. je to OK). Další test, kterým to poznáš, je obyčejné kopírování v Total Commanderu (ukazuje se ti tu rychlost) - ideální je vyzkoušet kopírovat nějaký větší soubor (100 mb) mezi oddíly (máš-li rozdělený disk) či na jiný HDD (ale tam zas je ošemetnější poznat, který v tom zpomaleném módu jede a který ne)
To zpomalování zápisu na USB2x disk při vytíženém CPU je logické, mě tato činnost také bere dost výkonu procesoru (tak 30% - dochází při něm k zvýšení teploty (při 20% otáček na chladiči) cca o 10 stupňů..) a pokud už CPU nemá při vytížení prostředky pro komunikaci a přenos přes vysokorychlostní USB sběrnici USB tak je to logické..
Ale ještě bych zkouknul přes kombinaci ctrl+alt+delete správce úloh systému windows a podíval se (v okně "Procesy"), který proces ti bere tolik výkonu CPU - pod Název procesu najdeš daný proces, pod CPU pak hodnotu v %, jak moc daný proces procesor počítače využívá.. ideální bude, když sem pošleš printscreen toho správce úloh (alt+Printscreen-malování uložit jako png) a ten pošleš na nějaký výměnný server (dobrý je např. www.abload.de) a pošleš sem přes tag vloženého do přízpěvku přímou cestu k obrázku...
P.s: Windows 98 styl mám taky, a že by nějak extra urychloval pc se mi také nezdá, spíš ty odezvy přepínání oken, načítání obsahu disků a tak jsou svižnější.. spíš používám z obliby k věcem ze staré školy (a to i na druhém, pracovním. pc (C2D@3.4GHz..)
O'old PC MB MSI 865PE Neo2-P CPU Intel P4 Prescott 2.8 GHz (800/1MB/1.35V) Spire SP450B0 RAM DDR 2GB PC3200 A-DATA CL3, VGA Leadtek Winfast A7600 GT TDH 256MB DDR3 (G73,128 bit,560/1400)+Primecooler PC-VGAHG2 AL (5V) Audio Sblive! 5.1 HDD Hitachi HDS722516VLAT80 (164,7 GB), DVD LG 4160B Case E-case BT C808 PSU Seasonic SS-400ET LCD NEC MultiSync EA191M (19"/PVA)
jankoder
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2009

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od jankoder »

Tak o vypadá že ten disk jede v tom druhym modu ne v PIO což mi sebralo sebevědomí ptž sem myslel že to tim bude

jinak jsou tu dvě fotky stav procesoru během prvních cca 4 min spuštění pc je to jako horská dráhá a furt lítá až na 100 i když nic nedělam nerozumim tomu 2. obrázek jsou procesy spuštěné jeden tam využívá furt procesv rozmezí 70-100 to bylo během prvních 5 min puštěnýho systemu a ještě je tam problem že ve sloupečku CPU má furt číslo kolem 100 Nečinné soubory systemu nevim co to znamená...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

když bude někdo chtít klidně pište na skype: koderova eva , nebo icq: 212244146 nick Erytrin

Díky za každou radu
jankoder
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2009

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od jankoder »

Ollie píše:Kompatibilní bude, ale výkonově si stejně moc nepomůžeš, nebylo by třeba lepší dokoupit RAMku?
Navíc tady ty starý Athlony nemají heat-spreader, ale holý jádro, takže při montáži chladiče si můžeš snadno ulomit pár milionů tranzistorů a tím ho zabít.
//Aha, tak to nejspíš nestíhá HDD ne?

Ram jsem dokupoval loni měl jsem 512 DDR a dokoupil jsem 1GB DDR j mam 1,5 GB grafárna to nemůže ovlivnovat? to asi těžko co? Mam GF FX5200
Skim
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. led 2005
Bydliště: Praha

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od Skim »

Dostal jsem se sem až teď, podle toho, co to způsobuje (systémový proces explorer - ten prakticky neukončíš bez toho aby ti nespadla plocha) a těch výkyvech ve využití CPU bych při nějaké činnosti tipuju, že to klidně může být zavirované (takže ne HW, ale čistě SW záležitost). Respektive bych usuzoval na nějakého vira/malware či trojana v operační paměti (když jsem měl jednou brutálně zavirované pc, tak to dělalo totéž a těch 60 procent hlásil myslím také explorer) Zkusil jsi to projet některými běžnými nástroji na čištění? (Sice už překonaným, ale stále dobrým spybotem) Super Antispywarem, Klasikou antivirem (třeba avastem) Malwarebytes Anti-Malware, a combofxem? Jo a hodil by se i log z hijack-this.. pokud vyloučíme nákazu, tak se může pokračovat v diagnostice, ale dumám, s čím jsem se za těch 15 let, co pc používám, vším setkal, a zatím nic dalšího nevydumám, když jo a vzpomenu si, dám vědět (může jít o nějaký konflikt zařízení, ale teď z hlavy nevím..)
Jo a ten PIO mód se nenastavuje pokud vím ve windows (pokud alespoň se Zombuxem myslíme totéž) ale v biosu.. nejlepším řešením je obnovení původního ("optimálního" stavu) - zpravidla pod položkou load bios default (setup) (na startu pc, stisknout del, modrá obrazovka s nadpisem AWARD ci Ami BIOS.. + mnoha nastaveními) je to v pravém sloupci, ale některé biosy (asus z těch co znám) jsou trochu jiné a ta lišta s nastaveními je přikotvena k hornímu panelu a je rozevírací..
O'old PC MB MSI 865PE Neo2-P CPU Intel P4 Prescott 2.8 GHz (800/1MB/1.35V) Spire SP450B0 RAM DDR 2GB PC3200 A-DATA CL3, VGA Leadtek Winfast A7600 GT TDH 256MB DDR3 (G73,128 bit,560/1400)+Primecooler PC-VGAHG2 AL (5V) Audio Sblive! 5.1 HDD Hitachi HDS722516VLAT80 (164,7 GB), DVD LG 4160B Case E-case BT C808 PSU Seasonic SS-400ET LCD NEC MultiSync EA191M (19"/PVA)
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od zombux »

řešení problému s PIO viz třeba zde http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php? ... 8#p7669898
Pfizer & Moderna inside
ignorelist: mimo jiné všechny kremrole (danny1691, Lokomotiva, CZECHYa, pavel2003, shorty25, ajtak, stepan001, ulver, brambora81, CZ_viper, tielka a pár dalších exotů)
cosotraX*
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2009
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od cosotraX* »

presne tohle se mi stalo na stare masine kdyz jsem zacal pouzivat skype.. zkus ho vypnout... jestli nepomuze tak zkus program unhackme .. jen si davej bacha na co klikas ...
Time machine: Intel Core i5 750 - 4.01 GHz - 1,3V| ASUS P7P55D | Kingston HyperX T1 2x4GB 1600MHz CL9 | AMD Radeon HD6790 1GB | Seagate Barracuda 7200.11 ST3750330AS | Seasonic SS-500ET | Primecooler MeshCase
Notebook: Acer TravelMate 5330 + Intel Core 2 Duo T5250 1.5 GHz | 3 GB ram
jankoder
Nováček
Nováček
Registrován: 05. lis 2009

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od jankoder »

Tak jsem udělal test disku tady jsou výsledky

jestli tomu někdo víc rozumí co co znamená a co je ok a co ne :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
arxeiss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. črc 2008
Bydliště: Krmelín (předměstí Ostravy)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna AMD athlon xp 2000+ za MD athlon xp 2600+

Příspěvek od arxeiss »

Taky bych to viděl na SW chybu. Pokud ti 50% vytěžuje explorer tak je tam někde možná vir. Dělalo mi to taky. Vytížení 100%, většinu explorer, semtam explorer spadl apod. Už nevím jak jsem se toho zbavil. Asi vyzkoušej různé antiviry a další lapače smetí
PC : CPU: C2D E5200 2500Mhz @ 3750Mhz a AC Freezer 7PRO MB: Gigabyte GA-P31-DS3L rev.2,1 GPU: ATI Radeon 3650HD 256MB RAM: A-Data Vitesta 2x2GB Zdroj: Forton OEM 400W HDD: Samsung F2 500GB
Netbook : Asus EEE CPU: Intel Atom N270 1,6GHz RAM: A-Data 2GB HDD: 250GB 5400ot/min
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“