Výměna procesoru s jinou FSB

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Czech smejd
Nováček
Nováček
Registrován: 05. led 2008

Výměna procesoru s jinou FSB

Příspěvek od Czech smejd »

Ahoj všem,

mám možnost "upgradovat" starší procesor Pentium IV 2,4 GHz (512 kB cache L2, 533MHz FSB) jádro Northwood, socket 478 za procesor Pentium IV 2,8 GHz Hyper-Threading se stejnou architekturou i velikostí cache. jediný rozdíl je v FSB, kdy novější má 800 MHz.
Základní desku mám Asus P4S533-MX a její dokumentace říká, že její FSB je 533/400 MHz.
Co by se stalo, kdybych dal do socketu tento novější procesor? Snížila by se jeho frekvence, která by pak odpovídala 533 MHz desky nebo se počítač vůbec nespustil, případně se třeba zničily paměti vlivem vysoké frekvence.
Má s tím někdo zkušenosti.

(a jaká by byla relativně podobná situace, kdy by FSB odpovídaly, ale procesor se naopak lišil v cache L2 paměti, kdy by měl hodnotu např. 1 MB a deska by měla ve specifikaci pouze 512/256 kB)

Díky za reakce!
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Re: Výměna procesoru s jinou FSB

Příspěvek od Caderom »

To záleží na mnoha okolnostech. Může to jet a nemusí, pokud by to jelo, tak na frekvenci 2800*533/800=1886MHz. Paměti v ohrožení nejsou, v ohrožení by ale mohla být deska nebo CPU, ovšem téměř jistě ne v tom případě, který máš ty, tedy přechod z podporovaného Northwooda na nepodporovaný Northwood. To by se však mohlo týkat případu výměny za CPU s 1MB cache, což jsou Prescotty.
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: Výměna procesoru s jinou FSB

Příspěvek od Stano K. »

A HT taktiež nemusí fungovať, a ja typujem že ani nebude.
Volcano
Nováček
Nováček
Registrován: 02. úno 2011

Re: Výměna procesoru s jinou FSB

Příspěvek od Volcano »

Ten procesor by nemal ist lebo ho doska nepodporuje neni v CPU support liste
Czech smejd
Nováček
Nováček
Registrován: 05. led 2008

Re: Výměna procesoru s jinou FSB

Příspěvek od Czech smejd »

Stano K.: deska má ve své specifikaci, že podporuje HT.

Každopádně díky za reakce, myslel jsem si, že to nebude fungovat, tudíž daný procesor přenechám někomu jinému :)
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“