Nove CPU FX + MB.

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

TOC
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. bře 2011
Bydliště: Praha

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od TOC »

Jj, v BF3 procesor hraje jak řekl Hladis "druhé housle", ta i3-2120K by nemusela být nutně špatná volba, ale muselo by se počkat až vyjde, možná bude mít ještě lepší OC potenciál, než současné i5/i7. :)
Každopádně nad AMD bych moc neuvažoval, jako cena dobrá, ale i tak nemůže intelu konkurovat a to mluvím jen a pouze od PII X4 (Deneb), cokoli jiného (od AMD) pro hry nemá smysl, FX je totální vyhazování peněz z okna.
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16" (R7 5800H, RTX3060, 16GB, 2TB) ///
Periferie: Razer BlackWidow Elite (yellow) / Razer Orbweaver Chroma / Roccat Nyth / Dell S3220DGF + Dell U2719D (portrait) + Alza Ergo ///
Audio: Sennheiser HD650 / Cambridge Audio Dacmagic / Hypa 1 ///
zumpar1234

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od zumpar1234 »

V BF3 vobec nehraje CPU nejake podradnulohu ta hra je v MP uplne inak narocna na CPU. V SP som to hral na Athlone II X4 640 nebol problém ultra pohoda. V MP? Koniec, framedropy pod 30 FPS. Nemyslim si zeby v BF3 hral CPU nejake druhe housle v MP urcite nie.

Co sa týka CPU a hlavne na BF: BC2 a aj BF3 fakt ze idealne by bolo kúpiť I5 2500K. Skutocne bo to bol CPU na roky ak si nenaročný hráč tak v pohode postači mozno aj na viac ako 3 roky. Ale ak si kúpiš nejaky FX tak pochybujem ze budes spokojný teraz nie to ešte za par rokov z FX si kupis CPU ktory nestaci uz dnes nie to este za par rokov. A nakolko si povedal ze nechces menit zanedlho CPU tak z FX zanedlho menit budes musiet. Tak ked už nemas prachy tak zober nejaky Phenom II X4 ako ti radia alebo ten I3. Ono ten počet jadier casto klame ale dôlezita je aj architektura CPU. A možno by bolo dobre skusiť našetriť na I5...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od Hladis »

No jo ale Athlon X4 640 je uz opravdu hodne slaby. Procik tam hraje druhe housle ,ale nepocital jsem s uz takovymi CPU. Pokud mas nejaky Deneb nebo Thuban nad 3,5GHz tak se tu uz da hrat. Samo Intel je idealni. Zkouseli jsme mapu s 64 lidma a slo to hrat i na denebu bez nejakych velkych propadu.
Obrázek
zumpar1234

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od zumpar1234 »

Nad 3.5 GHz to ide urcite dobre aj na Deneb/Thuban...skôr som mal na mysli ale ze nejaky shit to proste nerozbeha idealne. Lebo mam pocit ze mnoho ludi berie ten BF3 stylom ze "jaj CPU tam vobec netreba" a drbe k svojemu staremu 2- jadru GTX 570. :D
IQnegativ
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2011

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od IQnegativ »

Ahoj
Nakoniec som kúpil 2500k a mám ho do teraz :) 8) a ešte donedávna som na nom mal stock chladič
Teraz tam je arctic 34
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od werygood »

To je skoro po deseti letech prinosna zprava :D
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já jsem to původně ignoroval, jsem myslel že to ňákej spambot znekroval, ale on je to původní autor po 9 letech! :P

Já to asi taky tak udělám, na smrtelný posteli prohlásim poslední větu: "Bulldozer byl stejně sračka!" Nikdo to nepochopí a doktor si bude myselt že blouznim, ale já mohu odejít v pokoji. :P
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od Atapi »

IQnegativ píše:Ahoj
Nakoniec som kúpil 2500k a mám ho do teraz :) 8) a ešte donedávna som na nom mal stock chladič
Teraz tam je arctic 34
Tak jsem myslel že jsi bot. :lol:
Jo odemknutej Sandy byla v tý době asi nejlepší investice, taky jsem ho měl a vyměnil teprve nedávno za poslední gen. Ryzenu.
Obrázek
certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od certes »

Minulý rok šla i5-2500k z domu, s bazarovou i7-2600k pecko vydrží ještě pár let počítám, pak dám vědět :)
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od werygood »

Hele ja si taky myslel, ze je to bot, musel jsem se ujistit, kdo to pred deseti lety zalozil :D tak hlavne ze je spokojeny :D na podobnem CPU jedu HTPC a pohoda.
IQnegativ
Nováček
Nováček
Registrován: 01. lis 2011

Re: Nove CPU FX + MB.

Příspěvek od IQnegativ »

Tak na moje potreby to zatiaľ stačí :) Uvidím ako to bude s Pc keď syn trocha povyrastie či bude na PC alebo na konzolu 8)
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“