co místo I5-2400

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

co místo I5-2400

Příspěvek od Igoreso »

Ahoj,
odchází mi deska kde mám osazen procák Intel i5-2400.

Jelikož desku už neseženu musím přejít na nové CPU.

Co by jste doporučily se stejným a nebo mírně vyšším výkonem?
je to hlavne stahovací stroj (takže spotřeba) a na hraní her (grafika AMD 280X 3GB)

Nejsem ted moc bohatej,tak zvažuji i AMD CPU.
pameti mám 4X4GB DDR3
SSD Samsung 850 PRO 250GB

dík moc
PS: abych nezapomel, musí k tomu bejt dostupná deska mATX s optickým zvukovým výstupem
AMD Ryzen 7 5800X / 32GB DDR4 3600MHz CL16 / RX 6700 10G / SSD FireCuda 530 2TB - PCI-E 4 / TUF GAMING B550-PLUS /
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: co místo I5-2400

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Zatim ti nikdo nenapsal, tak to zkusim já.

To proč se do toho nikdo nemá je protože jsi v prekérní situaci a neni zde 1 dobré univerzální řešení. Vzhledem k tomu že to jede jako stahovací stroj tzn takovej miniserver na AMD rovnou zapomeň, AM3+ je hrozně žravá, hlavně v idle. APU jsou zase pomalé a byl by to citelnej downgrade výkonu.

Dále beru v potaz že už máš 16GB DDR3 pamětí ( v 4x4GB konfiguraci ).

Ideální řešení pro tebe byl bylo sehnat někde z bazaru, aukra a pod 1155 board (pokud možno s P67/Z68/Z77 chipsetem aby jsi mohl ten svůj CPU ještě o trochu popohnat) a bylo by.

Alternativa je sehnat opět bazarově protože nové se nevyplácí, ňákou Haswell I5tku s deskou, použiješ současné RAM a prodáš CPU.

Další (ale finančně už náročnější, ale zase by jsi si výkonem pomohl), by bylo vzít DDR3 skylake board, pokud možno s Z170 chipsetem a skyOC (dobré jsou na tohle Asrocky) a k tomu I5-6400 či I3-6100 a taktnout to. Ta I3 by byla někde vyrovnané někde o dost rychlejší jak ta tvé současné I5 a ta I5 by byla všude dost rychlejší. Ještě alternativa vzít cheap H110 board a tu I3 a jít cestou nádherně nízk éspotřeby co ti tohle přinese. Co se optického zvuku týče, to bude problém, u Skylake DDR3 boardů vim jen o 1 co má optiku a to je velice pěknej ASRock Fatal1ty Z170 Gaming K4/D3, ale ten je full ATX. Micro ATX je jen ASRock Z170M EXTREME4 a ten zas chce DDR4 takže by jsi musel měnit i paměti a oba jsou to už ty drašší boardy.

Pokud by jsi se rozhodl jít tou cestou I3 a low-end H110 boardu (I5-6400 ne ta je bez Oc příliš slow takt), tak vezmi jakejkoliv s 4mi DDR3 sloty co se ti bude líbit layoutem a optickou zvukovku sežeň externí do USB, třeba http://www.czc.cz/sweex-7-1-external-us ... 92/produkt

Ňákej čas jsem to používal a funguje OK, kvalita cca jak integrovaný zvukovky, jedinej limit je že max té optiky je 48Khz 16-bit, což je standard, ale nevim jestli náhodou nepoužíváš více.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“