i7-4790k vs i7-5775C- top na 1150

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

j7n
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2015

Re: i7-4790k vs i7-5775C

Příspěvek od j7n »

O.K. díky vím že jsi psal hned ze začátku že Broadwell(bez udání důvodu), ale hned ti to kdosi vyvrátil odkazem, který ve výsledku udává cca 10-15% vyšší výkon haswellu.
Kde je tedy v diskuzi vysvětleno proč je (jak bez vysvětlení uvádíš) broadwell s nižšími takty a menší L3cache výkonější?
Sice jsem se tomu (díky své špatné znalosti angličtiny) chtěl vyhnout, ale našel jsem si sám toto:
https://www.techbit.cz/2015/intel-core- ... -ve-forme/
http://www.tomshardware.com/reviews/int ... ,4169.html
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/In ... 0276vs2384
http://www.pcgamer.com/intel-broadwell- ... 5c-review/
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: i7-4790k vs i7-5775C- top na 1150

Příspěvek od blaho »

Zbohom

Inak mal si zobrat 4790K + dobry chladic a mas na roky pokoj
Nechapem , taktovat moc nechce, tak co ?
Ku Vege a pod. to bude v poho CPU
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: i7-4790k vs i7-5775C

Příspěvek od PKBO »

PKBO píše:integrovanou grafiku vůbec neřeš, broadwell má L4 cache, proto je v některých hrách celkem dost napřed oproti haswellu, akorát se hůře taktuje...

Pokud máš možnost koupit broadwell, tak bych to udělal...

Já teda nevím, ale patrně to nebudu já, kdo má problém se zrakem.

5 lidí ti tady jasně napíše důvody na co broadwell / skylake / haswell i ty sám sem postneš výsledky testů, které to potvrzují viz ten tvůj poslední link kde broadwell + titan X má vyšší výkon na 3,3 Ghz jak haswell na 4Ghz a ještě sem napíšeš že tvrdím něco jiného.

Pro příště tedy raději na žádné fóra nechoď, když jsou všichni hlupáci a tvá imaginární pravda je nejlepší.
s1atan
Nováček
Nováček
Registrován: 18. říj 2016

Re: i7-4790k vs i7-5775C- top na 1150

Příspěvek od s1atan »

Důvod bez podložení je naprosto zbytečné postovat a žádná podložení tu nepadla. Takže moderátore, nauč se moderovat a ne být jen ignorant.
Blue Storm
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 28. srp 2006

Re: i7-4790k vs i7-5775C- top na 1150

Příspěvek od Blue Storm »

s1atan píše:Důvod bez podložení je naprosto zbytečné postovat a žádná podložení tu nepadla. Takže moderátore, nauč se moderovat a ne být jen ignorant.
Nechci ti nic říkat, ale linků na testy tu padlo dost a několik lidí jasně řeklo, jak to je (což bylo podloženo těmi linky)... co víc by tady člověk měl říkat? Když je někdo ignorant, tak je to jeho problém... a jen tak by mě zajímalo, proč má člověk, který je tu první den, potřebu se k tomu vyjádřit po třech měsících.
PC: Intel Core i7-8700K | Asus Strix Z370-G Gaming | GTX 980 Ti | Corsair Vengeance LPX 2× 8 GB | HyperX Fury 240 GB | Intel 600p 512 GB | WD Blue SSD 250 GB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Pro 13" 2020 | Phone: Apple iPhone XS
s1atan
Nováček
Nováček
Registrován: 18. říj 2016

Re: i7-4790k vs i7-5775C- top na 1150

Příspěvek od s1atan »

Jo, padly tady odkazy :D - po tom co borec napsal, že to nechce na hry, tak se tu postovali asi 3 odkazy a všechny testy ve hrách. To je teda objektivní, jako moje prdel :D

Vidím, že stále platí, že forum je druhý nejhorší vynález 20. století. :D

No nic kluci, můžete pěkně pokračovat v plácání údama po stole, očividně vás to na tom písečku baví :D
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Re: i7-4790k vs i7-5775C- top na 1150

Příspěvek od Wilik »

Promaz OT, 1) tahnete s temi MEME do pryc... 2) podstate tematu neni v diskuzi o uzivateli - ani pro moderatora!

Jinak diskuzi jsem prosel a odkazy jsou 3 - z toho 2 na herni testy. Coz pro nekoho, kdo napsal "skoro nebudu hrat hry" asi nema vyznam. A zcela spravne se pta, proc vsichni doporucuji Broadwell, kdyz i v odkazovanem testu se pise, ze Haswell je o 10-15% vykonnejsi... Dale proc doporucovat zmenu sestavy, kdyz pise, ze chce menit jen CPU?

Opravdu jasna, srozumitelna a podlozena odpoved na polozenou otazku zadna...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: i7-4790k vs i7-5775C- top na 1150

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hezkej necro hoši.... poslední post tu byl v červenci... Obávám se že dotyčnej už se o svém upgradu dávno rozhodl.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“