The best option to gaming

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

rychle staci Corsair Vengeance LED White 16GB (2x8GB) DDR4 3200 za 4700? :) a rozdil mezi tou z370 a z390 nebo co to bude je jaky ? :) Chtel bych se priucit
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Raikkonen »

Z370 je prakticky totožná se Z270 (desky pro Kaby Lake), Z390 by měla přinést navíc nativní USB 3.1 a přípravu pro Wi-Fi 802.11ac+Bluetooth, takže nic extra zásadního (beztak to na deskách už je díky přídavným čipům). S Z390 by pak měly být kompatibilní i nově objevená 8jádra (asi opět Coffe)
IMHO s příchodem Coffe Lake nastává po delší době výhodná doba pro upgrade, protože doteď jsme měli max 4jádro+HT, takže top šestijádro s HT bude na špičce herního výkonu ještě dlouhou dobu. No a nová architektura Ice Lake bude na trhu nejspíš až za 2 roky (někdy 2019), ale nečeká se nic extra zásadního, zase nejspíš jen optimalizace a pár % výkonu navíc.


https://www.cnews.cz/mame-parametry-cip ... ane-wi-fi/
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

Takže rekapitulace skříň je korektní (vemu kompresorem páč je zasviněná to je jeden z důvodu proč chci new case), chladič noctua co mám bude v pohodě s novou deskou že ano? Zdroj který mám bude stacit na i7 8700k a mojí grafickou kartou. Takže jsem ready na upgrade pc a teď ta nejdůležitější otázka a prosim experta který rozhodne za mě jakou desku a ramky k tomu new procesoru, viděl jsem že desky jsou leaknuté tak se ptám, můj budget je na procesor,mb a ramky 22-23k s tím že nepotřebuji zbytečně drahou desku kvůli rgb,blbostí etc... Prosím v radění berte v potaz že jsem idiot na pc :D a můj pc byl složen pres 8-9 lety takže jestli potřebuji new konektory,kabely nevím co tak i to mi prosím poradtě jedu totiž tenhle týden vystát frontu na ten procesor a desku tak pls :( i need the help
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: The best option to gaming

Příspěvek od werygood »

Počkej až to vyjde, budeš znát přesné ceny.
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

Ta cena me fakt nebude obtezovat jen abych proste vedel co si v ten den koupit protoze mam v umyslu s tim hrat hned v ten den :D
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

Nechci zakladat novy topic tak pisu do meho stareho zda by jste mi neporadili s tema informacema co ted mate jestli koupit i5 nebo i7 ? Jen na hry, mozna streamovat, zajima me vykon ale zas nechci si kupovat o 10 fps navic za 3000kc jestli me chapete + nejsem na rgb veci predem dekuji :)
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Atapi »

Za sebe bych doporučil i5 když to je jen na hry, 6 jader ty hry využijou tak tak, respektive jen pár her z toho těží, takže i7 je lepší fakt jen v minimu her teď.
Obrázek
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The best option to gaming

Příspěvek od mlrs »

Cena výkon hraje ve prospěch i5 8400
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: The best option to gaming

Příspěvek od werygood »

Ale zas kdyz uz jsou jen Z desky, bych popremyslel na K CPU.
Spuxy
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 30. lis 2011

Re: The best option to gaming

Příspěvek od Spuxy »

No já si koupil bohuzel budu muset asi zrusit objednavku na tsbohemia kde jsem si objednal
  • ASUS ROG STRIX Z370-F GAMING
    Intel Core i7-8700K
    Corsair Vengeance LPX DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16
nevim jakou objednavku prose zrusit protoze jestli budou vykonostne stejne tak mi prijde zbytecne platit o 4k za minimalni fps boost stejne hraju jen hry nebo programuji :oops: :evil: mate nejakou radu :?:
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“