CPU s IGP

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: CPU s IGP

Příspěvek od killerek »

Edge bezel dal, jen se restartoval tab s Teams callem.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: CPU s IGP

Příspěvek od Natural »

DOC_ZENITH píše:Nenažranej nevhodnej CPU na jeho použití.

Pro tohle použití by byl nejlepší 1st gen Ryzen APU. 2400G nebo 3400G. Maj krásně nízkej idle power (load power také) a jejich iGPU je stále decentní v porovnání s ostatními možnostmi + se vejdou do ceny.
Tak prvně napíšeš, že za pár let to nebude mít podporu a budeš mít problém pomalu otevřít animovanou nabídku start, ale pak je to nejlepší. :oha:
Pravda je prostě taková, že u intelu, zvlášť kvůli silnému oem a firemnímu segmentu, bude podpora delší a širší, jak u kteréhokoli amd procesoru. Žádný developer si nelajzne neošetřit správnou funkci na různých igp od intelu, protože je to prostě zobrazovadlo "v každém druhém" PC.
Výkon je taky někde jinde. Procesorový samozřejmě, přeci nechceš brát v potaz vyšší výkon vegy ve 3D pro 2D využití. Zmínku o běhu 24/7 taky nikde nevidím, takže řešit, jestli to v idle bere ze zásuvky o 5W víc nebo míň nedává smysl.
HentaiRush píše:Nechce se mi věřit, že grafika výkonnosti 630 od Intelu 10let nevydrží. Co se týče žravosti, byl bych ochotnej jit cestou flexatx.
Stejně to 99% času pojede ve 2D, v desktopu s tak nějak nulovou zátěží.

Teď tu mám 1gen i5 s quadrem a už je to příliš obstarožní. GPU zvládá, ale CPU už má hroznej bottleneck.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: CPU s IGP

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Kód: Vybrat vše

Žádný developer si nelajzne neošetřit správnou funkci na různých igp od intelu
Jaké máš dobré zkušenosti s IGP od Intelu na CPU starších jak Haswell že z tebe tahle věta vypadla?
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: CPU s IGP

Příspěvek od MV »

Zrovna ty týmsy denně jedu na mobilním sandybridgi a procesor sice funí (nicméně nejede na 100 %), ale dává to se sdílením plochy apod. a nic nepadá. Jasně, nevím, jestli to akceleruje 4k, protože noťas má malej LCD a na dokyně nemám o moc větší rozlišení. To spíš kvůli týmsům, chromu a FF docházela paměť, ale normálně to sežralo 2x 8GB a je zase klid. Deset let starej model notebooku.

A BTW to mi vysvětlete, jaktože mi jedou normálně paměti na 1600 MHz, ač je procesor nemá umět? https://ark.intel.com/content/www/us/en ... 0-ghz.html (a BIOS nemám nejnovější, spíš nějakej hodně starej, což je možná dobře)
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: CPU s IGP

Příspěvek od mr.qeg »

Natural: No u Intelu taky žádná záruka není a support ovladačů ti násilně záměrně utnou už po těch dvou letech, jak ta generace Arrandale https://downloadcenter.intel.com/produc ... Processors před SandyBridge, i když pro to nebyl žádný technický důvod, jen umělý. Takže opravdu nejlepší rada je na nic nespoléhat, koupit něco levného na 3 roky a pak opět.

Dnes jsem koumal ten webex a HW akceleraci zapnutou mám, přesto je CPU skoro 100% a větrák naplno při meetingu i bez videa. Ono vypadá, že to zatíží jen samotný zvuk, možná, jak to rekonstruuje na nekvalitním spojení.

//oprava Clarkdale na Arrandale
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: CPU s IGP

Příspěvek od Natural »

Takže odpovím na dvě otázky najednou, zdá se. i3 530, stačilo by? Zajímal by mě váš popis problémů, já teda o ničem nevím.
E: Teamsy přes web nefungují snad nikde kromě edge a v tom případě to přetěžuje servery. Pořiď si aplikaci a budeš v pohodě.
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: CPU s IGP

Příspěvek od mr.qeg »

Teamsy na webu a teamsy aplikace je jedno a to samé, viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Progresiv ... 9_aplikace Veškerou akceleraci a komunikaci s HW zajišťuje browser ve kterém to běží, tedy problém bude v něm, ne teamsech jako takových. Appka má asi nějakou formu Chromia, aby ti mohla zobrazit GUIčko a asi to v tom lépe funguje, než v Edgi, pokud píšeš, že tam problémy nejsou.

Arrandale problémy, když pominu to, že mimo Win7 se v novějších verzích Windows bez ručních úprav driverů nedostanu do stavu, kdy by mi device manager nesvítil žlutými vykřičníky, tak jsem to psal už na předchozí stránce. DisplayPort zvuk nejede, v browserech např. je vše vykreslováno CPUčkem s vysokým loadem, jak psal DOC. Občas padaly nějaké aplikace vyžadující GPU, ale poslední roky už to mám jen na net do postele, tak ti už z hlavy neřeknu. Pod Win8 do roku 2015 se to dá považovat ještě za OK, pokud pomineme ten problém s "neexistencí" driverů, mimo Win7. Od té doby už se za mě nedá mluvit o použitelném řešení určeném na práci. Tedy 5 let.
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: CPU s IGP

Příspěvek od Natural »

S těma teamsama máš vlastně pravdu. Hlavní rozdíl je ve způsobu zpracování, kde v desktop aplikaci máš prostě obrovskou výhodu, že máš přímý přístup k prostředkům, kdežto web je prostě pořád web. Akorát desktop aplikace náročností určitě není to stejné jako webová. Je to aplikace v aplikaci.
Arrandale (on je to teda spíš clarkdale) je na konci životnosti (2010?), samozřejmě. Já jsem s ovladačema pro win10 problém neměl (nemám), tím neříkám že je nemá nikdo. Ale nechápu, proč se tu oháníte nějakým prohlížečem nebo akcelerací videa. Věru, přehrávat FHD video mu dá samozřejmě zabrat, ale dokud to zvládne tak co je na tom? Nepustíš na tom autocad nebo excel? V roce 2000 šlapalo pentium4 a to byl OBŘÍ výkon a taky jste nefňukali za 10 roků, že vám něco nejde. Doba jde dopředu. To si můžete jít stěžovat ještě vedle do grafických karet, že vaše GTX480 nebo GTX580 nerozjede cyberpunk ve 4K s RT.

Tahle diskuze je totiž úplně o ničem a jeden velký OT. Řeší se tu něco, na co nikdo nezná odpověď. Jediná šance je vzít dneska procesor s co největším výkonem, co možná nejnovější, o nic se dlouho nestarat a věřit, že to nějak třeba i těch 10 roků doklepe.
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: CPU s IGP

Příspěvek od Raikkonen »

Spíš je obdivuhodné, že je ten Arrandale po 10 letech ještě použitelný. I nabušené PC kolem roku 2000 byly zralé do šrotu za mnohem kratší dobu. Obrovskou bolístkou těch nb okolo 2010 ale je, že tehdy ještě spousta nb měla klasické děsně pomalé 2,5" HDD. Kdo nevyměnil později za SSD, tak vážně prohloupil, protože právě tady to SSD udělalo ohromný rozdíl ve svižnosti systému.
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: CPU s IGP

Příspěvek od mr.qeg »

Takové ty náročnější stránky s tunou javascriptu, jako fb, gmail, outlook, whatsapp, apod. se už vykreslují dlouho. Nevím to jistě, ale moc se mi nezdá, že by v tomto nějak pomohla GPU s lepší akcelerací a delší podporou ovladačů, ale že je to o surovém CPU výkonu. Proto jsem se na začátku klonil k tomu, že na kancl bez videa by to mohlo s těmi 10 vyjít, za předpokladu, že rozjede nějaké ovladače. Ale je víc aplikací a pojem kancl je příliš široký.

Natural: Desktop Teamsy jsou psané v https://www.electronjs.org/ Takže ta jejich webovka versus appka na tom budou náročností a spotřebou prostředků podobně. I v případě Teams aplikace tam budou běžet části toho Chromia, které budou muset interpretovat HTML, JS a CSS, stejně jako Firefox/Edge/Chrome u webové verze Teams. Detaily k Elektronu máš v odkazu.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: CPU s IGP

Příspěvek od MV »

týmsy ve "své" aplikace běží vážně lépe než v edgi (tom novém), ač aplikace je prostě taky chrome, nevím čím to je, minimálně z hlediska funkcí při callech je na tom appka lépe.
Ale to je OT, nicméně clarkdale v noťasu u tatíka pořád jede, jasně, přidávalo se SSD (ale dost pozdě, on byl zvyklý na pomalost) a RAM, ale i po upgradu na desítky je to pořád použitelné. Tam ty 4 thready a relativně vysoká frekvence (ve srovnání s účkovými CPU v dalších generacích) pomáhají. Jak ale píšu, sandybridge/ivybridge v noťasech pořád fungují i na ty dnešní online výuky a konference
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“