Celeron: Socket 478 nebo 775???

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Elprezidento
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. pro 2003
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Celeron: Socket 478 nebo 775???

Příspěvek od Elprezidento »

Co zvolit?

+ jaky je v tom rozdil???Jsou oba Sockety dual???
Dell Latitude D630///Win7pro
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Mr.Nigga »

Co je podle tebe dual? Jestli myslíš Dual channel u pamětí, tak to záleží na chipsetu - i865, i875 nebo via PT880 pro 478
socket 478 je už celkem mrtvá záležitost, radši vezmi 775, pro 478 se dají koupit jenom celerony D.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Rimmerr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rimmerr »

Mr.Nigga píše:Co je podle tebe dual? Jestli myslíš Dual channel u pamětí, tak to záleží na chipsetu - i865, i875 nebo via PT880 pro 478
socket 478 je už celkem mrtvá záležitost, radši vezmi 775, pro 478 se dají koupit jenom celerony D.
OT: koukam ze mas pretaktovany 2GHZ na 2,7GHz. Jak jsi to udelal, chladis vodou?
Myom: "predlokti se mi zvetsilo asi o 50% a slachy posiluju takovym tim gumovym krouzkem a jsem spokojen"
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Mr.Nigga »

Rimmerr píše:OT: koukam ze mas pretaktovany 2GHZ na 2,7GHz. Jak jsi to udelal, chladis vodou?
ee, teď tam mám Arctic cooling Super silent 4 ultra(super název ale výkon nic moc) kvůli hlučnosti původního BOX chladiče - rozdíl teplot tak 2-3°C ve prospěch arcticu.
jde v pohodě i na 2,8 ale to mi zase deska taktuje paměti na 350MHz tak jsem to radši snížil na těch 2,7GHz

co se týče teplot, co deska to jiný čidlo :x - uvedu teploty při burnu
Jetway i845E Pro 53°C - tomuhle věřím nejvíc
MSI PT880-Neo FSR - 47°C
Asus P4P800-E Deluxe 45°C
S peltierem jsem měl klidovou teplotu okolo 15°C, ale při burnu z něj nestíhal chladič odvádět teplo a stálo to za h***o. Pokud bych pořídil vodu, tak by to šlo i s tím peltierem
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Rimmerr
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od Rimmerr »

No a koik se da tak nataktovat s puvodnim chladicem? Na tehle desce P4P800? Vsak muzes u tehle desky taktovat zvlast procesor a frekvenci pameti nechat oddelenou, nebo ne?
Myom: "predlokti se mi zvetsilo asi o 50% a slachy posiluju takovym tim gumovym krouzkem a jsem spokojen"
Mr.Nigga
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Mr.Nigga »

S původním chladičem to šlo úplně stejně, jak jsem psal, rozdíl je jenom 2-3°C
deska nastavuje frekvenci pamětí podle toho, jaký dáš FSB - pši FSB 100MHz jedou paměti na 266MHz a víc ne. pokud dáš FSB na 133, jdou paměti dát na 266 nebo 333, ale když dáš FSB 140 je na výběr sice 266 a 333, ale 266 běží na 280 a 333 na 350. Proto jsem nastavil FSB na těch 133 a paměti běží přesně na 333MHz
Plánuju koupit 400MHz paměti a šlo by to i s FSB 140 nebo i výš, ale při 145, což odpovídá 2,9GHz je CPU nestabilní.
I'm living on reds, vitamin C and cocaine. Everything's a blur
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“