Jaký procesor??

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
radanekl1
Nováček
Nováček
Registrován: 16. led 2006

Jaký procesor??

Příspěvek od radanekl1 »

Prosím o radu, jaký procesor zvolit- hry moc nehraji, enkod. videa do MPEG2 nebo MPEG4, hudba, inet.

Kandidáti:
1.P4 2,8 3600,-
2.P4 3.0 5307,-
3.Cel D340 2576,-

POzději bych rád provedl povýšení na D820(840)až to bude mít využití bez dalších změn.
Dále bych poprosil o dop. desky:

1.Gigabyte 81945GPRO (nemusím kup. hned. gr. kartu)
2.ASUS P5LD2
3.ASUS P5WD2

Požaduji tichý PC, tedy chipset bez větráku a nadměrného zahřívání.Škoda, že zatím není jasno, jaký MB ba podporoval nové Conroe procesory co budou ve 2. čtvrtletí.TO by bylo super a levný upgrade.

Dík za rady a připomínky.Raďa

//edit mhl, přeun z intelu
Alkys
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alkys »

mno vzhledemtomu ze nehrajes moc hry tak AMD ani nepotrebujes..doporucuju necood intelu jak sis vybral. :wink:
Petsa
Nováček
Nováček
Registrován: 12. čer 2005
Bydliště: Broumov/Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petsa »

radim Celera... urcite 64bit a desku Asus.. ale nejsem fanda intelu... a investuj do dobrych pameti.. ten celer umi temer 5GHz jinak Asus a s chipsetem co podporuje i dvoujadrovy P4 tusim x955 nebo tak neco
CPU: Opteron 144, MB:Epox 9NPA Ultra, RAM PQI 2x256 CL2,5 VGA: Saphire X800GTO, HDD:WD 160GB 7200ot/8MB PATA, DVD-RW: koupim, Monitor:LiteOn 17"
NTB: Fujitsu-Siemens ultra E6570 PIII 750MHz, 256RAM, 14,2" LCD, 20GB disk, ATI XRage 16MB, Baterka 2h
mhl
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 17. úno 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od mhl »

Petsa píše:radim Celera... urcite 64bit a desku Asus.. ale nejsem fanda intelu... a investuj do dobrych pameti.. ten celer umi temer 5GHz jinak Asus a s chipsetem co podporuje i dvoujadrovy P4 tusim x955 nebo tak neco
Frekvence okolo 5GHz zvládá Celeron D s jádrem Cedar Mill, který se vyrábí 65nm technologií. Dnes normálně dosputný Celeron D s jádrem prescott(90nm) dokážě běžet na 3,5 - 3,8GHz s defaultním napětím.

S ohledem na poměr ceny/výkonu bych koupil P4 2,8GHz a Gigabyte 81945GPRO, později můžeš dokoupit grafiku a dualcore CPU...např P4 920, který má nižší spotřebu a větší OC potenciál(65nm) než P4 820
Benu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. kvě 2004
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od Benu »

Já bych byl pro P 630.
radanekl1
Nováček
Nováček
Registrován: 16. led 2006

Příspěvek od radanekl1 »

Fajn, díky a jaké MB tu 920 podporují, rád ji tam někdy vyměním.
radanekl1
Nováček
Nováček
Registrován: 16. led 2006

Příspěvek od radanekl1 »

Mossad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. pro 2004
Bydliště: Reichenberg @ Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mossad »

to je teorie :) ta 2,8 neni o moc rychlejsi pac ma 533fsb, celer taktez... v praxi ta cache na celeronu znacne chybi u teto architektury takze celer bych nechtel ani v kreci...
jsou 2 moznosti:
koupit 2,8 (klidne i 2,66 alespon bude mensi nasobitko a vyssi fsb) a taktovat co to da a snazit se priblizit 800fsb u plnohodnoteho p4... pak ten celer zmizi v dali v propadlisti vykonu
pripadne pokud OC neni v planu koupit plnohodnotnou p4 3Ghz 800fsb, ale osobne bych tech 5k+ za prescota nedal ani v kreci :)

..PC::Asus P8Z77-I Dx :: G2130 :: 8GB :: WD 0.32TB :: WD 1TB :: Intel HD :: Eizo 2333BK ::
DTR::Asus G73jh :: i7 720 :: 8GB :: SSD 0.064TB :: SGH 0.5TB :: Mobility HD 5870 ::

Gygabite - ©Hlupak
Benu
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. kvě 2004
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od Benu »

No tak třeba obě ty Asusky (P5LD2 a P5WD2) podporují (s posledním BIOSem) jak procesory 6X1 tak celou devítkovou řadu.
mhl
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 17. úno 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od mhl »

tudů píše:No tak třeba obě ty Asusky (P5LD2 a P5WD2) podporují (s posledním BIOSem) jak procesory 6X1 tak celou devítkovou řadu.
Stejně tak Gigabyte 81945GPRO
radanekl1
Nováček
Nováček
Registrován: 16. led 2006

PROblém P4 630 naásobič

Příspěvek od radanekl1 »

V článku ušetřete 12.000 , kde se přetaktovává P4 630 se v diskuzi objevily obavy nekterých, že jsou různé verze P4 630-nekteré dovolí měnit násobič 14x , 15x a některé ne.Nerad bych pořídil verzi, která to nedovolí, máte někdo zkušenost?
radanekl1
Nováček
Nováček
Registrován: 16. led 2006

násobič

Příspěvek od radanekl1 »

Ještě by mě zajímalo, která z těchto desek Asus (P5LD2 a P5WD2) nebo Gigybate 945GPRO umožňuje změnu násobiče v biosu?Dík
Jan Komárek
Nováček
Nováček
Registrován: 15. bře 2005

možna ti pomůže v rozhodováni má zkušenost

Příspěvek od Jan Komárek »

Já, který když z nic jiného, tak z útrob počítače jsem měl vždy značný respekt jsem se nechal nakonec přesvědčit, že to je 'brnkačka', kterou dokáže kdekdo.
V průběhu srpna jsem nakoupil jednotlivé komponenty, jedno tu, druhé támhle.
Nechal jsem se přesvědčit, že Intel P630 je tou nejlepší volbou, především z hlediska stability. No, a aby to měla dobrý fundament, tak MB od GIGABYTU, dual paměti od CORSAIRU, chladič procesoru ARTIC COOLING FREEZER , zdroj CHILL 450W. Prostě, ať se to vzájemně cítí vzájemně dobře v tak vybrané společnosti.
Ubezpečuji, že teprve po pečlivém prostudování manuálů a různých návodů, jsem někdy na počátku září přistoupil ke kompletaci.
Smontováno, zkontrolováno zapojení, to vše aspoň desetkrát. Liboval jsem si, že je to paráda a možná se dá takovouto prací i živit. Nastal ten správný okamžik kdy poprvé se spouští vlastnoručně sestavený počítač. Prostě jsem si připadal jak když aktivuji atomový reaktor, který jsem sám sestavil. Úžasný pocit!
A ještě úžasnější výsledek.
Počítač se skutečně rozběhl, diody na MB zablikaly ...a po cca 5 vteřinách ticho. Říkám si, no to se stává. Opět kontrola zda je vše jak má být, a když neshledávám žádný problém, proč bych to nespustil znovu, že !? Počítačový bůh však byl jiného názoru a dedukuji, že si asi říkal, ' první výstrahu nebral dostatečně na vědomí, je nutné zvýšit hrozbu o několik řádů'.
Po druhém zapnutí - zášlech v krabici zdroje a luxusní 'CHILL' za téměř 2.5 tis. byl v křemíkovém nebi.
Nerad bych z toto dělal román, proto budu dále pokračovat téměř telegraficky.
Po reklamaci asi za dva týdny nový zdroj. Zapojím ale pokud přidám spec.modul MB tzv. zlepšovač stabilizace deska nefunguje. Reklamace. Deska za 6 tisíc nenávratně pryč. Téměř po měsíci nová deska.
Již si nevěřím a tak vše nesu do jednoho obchodu kde jsem měl pocit že mi mohou pomoci. Montáž, zapojení. Pro změnu MB nefunguje vůbec. Ani s modulem DPI ani bez něj. Majitel a technik v jedné osobě si za toto konstatování účtuje 2 tisíce. Točí se mě hlava. Vše si od něj beru zpět. Pokud by to šlo tak dále, nemusel bych mít ani na pohřeb. Opět reklamace. Technici se na mne dívají dost úkosem. Tak již v letošním roce uplatňuji nárok na vrácení peněz za MB protože reklamace neproběhla do 30 kal.dnů. Gigabyte nechci již na dlouhou dobu ani vidět.
Za 3 dny si jdu pro desku od ASUSu P5WD2 Premium. Je ještě o tisícovku dražší jak ta od Gigabytu. Montáž provádím znovu sám. Zapnu a PC běží. Hurá !!!
Vypínám a jdu si dát koňak. Po hodině se vracím a startuji znovu. Větráčky sebou škubly a nic.
Mokrý ručník na hlavu, pár prášků na uklidnění a proti vysokému tlaku. Vypadá to na infakt, ale taky můj. Několikrátv opakuji ale všechny pokusy jsou marné. Druhý den znovu zkouším a PC naskočil jako by nic. Po vypnutí a opětovném startu vůbec nic.
Dotazuji se výrobce zdroje a ten mi sděluje, že zdroj je OK ale že má informace, kdy na GIGABYt deskách jsou nějaké nespecifické potíže. No kdyby jenom na nich.
Zdroj sem vzal a šel reklamovat. Prodejna po delším váhání reklamaci uznala. Kupuji 500W Fortrona. Montáž a start. Vše běhá OK už 10 dnů. Všechny problémy vznikaly z toho původního zdroje. Tak si dejte pozor!!!
Pokud se týká OC, pak na uvedené MB od ASUSU mi nejde změnit dělič, stále je 15x. Paměť jsem z 200 na 260.
AIBOOSTER ukazuje FSB 1041, 3906 MHz, 41C.Paměti mám 800 stovky.
Gorr GrimWolf
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: možna ti pomůže v rozhodováni má zkušenost

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Jan Komárek píše:...
Ano tohle všechno znám... Většina lidí co začíná skládat PC si stím projde... Například jsem dva dny instaloval internet... A vůbec to nefungovalo... Pak jsem vyměnil síťovou kartu... Hádej co se stalo... za 5min internet šlapal...

Také mi párkrát vyhořel zdroj... Otec mi koupil nový pc stím, že deska měla SDRAM a k tomu paměti, kua jak jsem jmenujou ty s tima dvě prohlubněma, a čekal jsem dva měsíce než jsem odstal ty správný...?

Ale je to fajn pocit sestavit si PC sám... Nikomu jinýmu bych to nesvěřil... Neopakovatelnej pocit když jsem v 10 letech (měli jsem jedny periferie a dvě pc) sám všechno zapojil a ono to fungovalo... Když jsem si v 11 vybral svojí GeForce 4 Ti 4200 a to byl výkon... Jenom holt někdy něco nevýjde...
PS: Nikddy nezapomenu na chvíli kdy táta urval dráty z větráku a jenom je zahákl zpátky... Oni se pak vyhálky a začali kvalitně hořet... :D

Jinak já byc si počkal na Pentium 631 65nm
Desku bych si já vzal Asus p5wd2-e premium... Ale ta P5WD2 je tak dost dobrý...

Jinak s tim Conroe čispet 975X asi podporvat bude... Ale neber to na 100% ;)
?
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“