Výber procesoru

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Sony23
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2006
Bydliště: ghgh
Kontaktovat uživatele:

Výber procesoru

Příspěvek od Sony23 »

Chci si koupit komp a nevim se stale rozhodnout medzi procesorom INTEL PENTIUM D 3,0 GHz Dual-Core a INTEL PENTIUM 4 3,4 GHz jeden s techto. Pc bude slouzit k dennému pristupu na net obcas hranie hier a na normalne pouzitie.

//edit mhl, přesun z intelu
gfh
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Příspěvek od Holda »

Pokud ti to umoznuje deska, tak urcite C2D E4300/E6300 pokud ne, tak asi D915 a nataktovat, pokud si na to netroufas, tak to pomalejsi bude stacit
.
Sony23
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. bře 2006
Bydliště: ghgh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sony23 »

Holda píše:Pokud ti to umoznuje deska, tak urcite C2D E4300/E6300 pokud ne, tak asi D915 a nataktovat, pokud si na to netroufas, tak to pomalejsi bude stacit
ako moc se v tom nevyznam C2D E4300/E6300 tak itenhle Intel Pentium 4 3,4Ghz
gfh
barco
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. čer 2006
Bydliště: Európska únia

Příspěvek od barco »

Jednoznacne C2D, to uz je jedno aky model vpodstate...
Kebyze mas navyber len s tych dvoch Pentii, tak ten Dualcore - D915 ;)
.
zahno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2006
Bydliště: Brno

Příspěvek od zahno »

P4 / PD nebrat, pokud neni jejich cena extra vyhodna, protoze (obecne receno)
-topi
-vetraky huci
-potrebuje predimenzovany zdroj
-platforma nema budoucnost
-nijak zvlast se nehodi na hry

Sam jsem mel P4/3,4, po nem PD/920 a jsem velice rad, ze jsem presel na C2D
Aktuálně: Plečka. Do budoucna:Menší plečka.
Hoonzooid
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. led 2005

Příspěvek od Hoonzooid »

Možná by stálo za to sem hodit co máš za sestavu (hlavně co máš za základní desku) a potom by se dalo lépe radit. Jinak jak už bylo psáno, Core 2 Duo je samozřejmě nejlepší volbou, pokud bych si měl vybrat mezi P4 a PD, vybral bych si PD...
Case: TCLink S-313BK - Middletower, CPU: Intel Core i3-3240 @ 3.4GHz, MB: Gigabyte GA-Z77-D3H, GPU: Sapphire AMD Radeon R9 270X, RAM: 8GB DDR3, SSD: Kingston HyperX 3K 120GB, HDD: Samsung HD502HJ 500GB SATA, CD/DVD: Samsung SH-S183L, Monitor: 24" DELL U2412M, Zdroj: Fortron FSP350-60THN-P 350W
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Příspěvek od BubakB »

...a este hlavne Core 2 Duo ready dosku,ale to by uz nemal byt v tychto casoch problem.Urcite ale nie kazda ho podporuje.
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
IkE Blaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2006
Bydliště: Písek, Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

nerekl bych ze je PD tak spatne. sam jsem objednaval teraz PD 925 2 ghz, ma vatsi l2cache nez c2d e6400, to je jedine v cem je lapsie.

///budu snad brzo take prechazet na c2d, teraz nezbyly penizky a snad i zlevni. navic nepotrebuju taky supr vykon kdyz mam tedka celeron northwood 2,5
zahno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. zář 2006
Bydliště: Brno

Příspěvek od zahno »

IkE Blaster píše:nerekl bych ze je PD tak spatne. sam jsem objednaval teraz PD 925 2 ghz, ma vatsi l2cache nez c2d e6400, to je jedine v cem je lapsie.
Vetsi L2 cache urcite ma, ale vzhledem k architekture (netburst) ji taky vice potrebuje pro efektivni praci, navic je cache oddelena pro jednotlive jadra, kdezto u C2D je spolecna, coz prospiva aplikacim bezicim na jednom jadre.

Ja netvrdim je P D je vylozene spatne, je to vykonny procesor, ktery na temer vsecky ukoly bohate staci, ale C2D je proste lepsi ve vsech smerech krome ceny 8-)
Aktuálně: Plečka. Do budoucna:Menší plečka.
amadeus
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od amadeus »

...ale vemte v úvahu to, že P4 650 (3,4) je s cenou na 2400Kč....kdežto C2D dvakrát tolik...aaaano, vím, dvoujádro...ale podle mě ještě i tak dnes ten přínos až takový není...podle mě to chvíli potrvá, sám mám underclock athlona XP 7*200 a zvládá všecko co potřebuju :-) do zmíněného P4 650 se asi chystám jít....
Asus Strix Z390, i7 9700K, GTX 1080, EVGA Supernova 750 G2
Hoonzooid
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. led 2005

Příspěvek od Hoonzooid »

amadeus píše:...ale vemte v úvahu to, že P4 650 (3,4) je s cenou na 2400Kč....kdežto C2D dvakrát tolik...aaaano, vím, dvoujádro...ale podle mě ještě i tak dnes ten přínos až takový není...podle mě to chvíli potrvá, sám mám underclock athlona XP 7*200 a zvládá všecko co potřebuju :-) do zmíněného P4 650 se asi chystám jít....
Řekl bych, že dvoujádro má dnes určitě velké využití a časem bude mít ještě větší :wink:
Horší je to se 64 bitovými procesory, protože je zatím málo 64 bitových aplikací..... to se postupem času samozřejmě změní. Koupit si v dnešní době P4 je docela hloupost, nehledě na to, že topí jako prase :P
Case: TCLink S-313BK - Middletower, CPU: Intel Core i3-3240 @ 3.4GHz, MB: Gigabyte GA-Z77-D3H, GPU: Sapphire AMD Radeon R9 270X, RAM: 8GB DDR3, SSD: Kingston HyperX 3K 120GB, HDD: Samsung HD502HJ 500GB SATA, CD/DVD: Samsung SH-S183L, Monitor: 24" DELL U2412M, Zdroj: Fortron FSP350-60THN-P 350W
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Příspěvek od BubakB »

Hoonzooid píše: Koupit si v dnešní době P4 je docela hloupost, nehledě na to, že topí jako prase :P
Nemas docela pravdu,su Pentia 4 ktore maju TDP 65W a odberovu skupinu 06 (ako C2D) zalezi podla revizie.

Mozno na mna budete sprosto pozerat,v tejto cenovej kategorii (do cca. 2500kč) je vinikajuci Celeron D 360,prave sponynana odberova skupina 06,pravdou ale je absencia HT a EIST (co hlavne to posledne je velmi velka skoda)

Cache pamat L2 uz ani tak nevadi (Cedar Mill,512kb).
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42637

A potom prve skutocne dobre 65nm dvojjadro. Pentium D 915 (EIST,95W)
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38988

Musite si priznat,zakial nepridu Celerony arch. Core a Pentia Dual Core,v Low-ende (do 4500Kč) bude este stale kralovat Netburst :wink:
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
postel114
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. lis 2006
Bydliště: Tábor, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber procesoru

Příspěvek od postel114 »

Sony23 píše:Chci si koupit komp a nevim se stale rozhodnout medzi procesorom INTEL PENTIUM D 3,0 GHz Dual-Core a INTEL PENTIUM 4 3,4 GHz jeden s techto. Pc bude slouzit k dennému pristupu na net obcas hranie hier a na normalne pouzitie.
hele takle...jesli pises ze to bude k normalnimu pouziti....tak bysem vybral nakou tu D 915 a to by normalne melo stacit..
ja mam normis 1mb (prescott) 3.0ghz taktlej na 3.7 a pripada mi to jako rezba 8-)
na ty hry ti to bude uplne stacit....
a k tomu bysem vybral uz takovou ATI x1650-dobrej vykon za rozumny prachy
Guli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. bře 2005
Bydliště: Kosice, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guli »

na bezne pouzitie by som sa tiez skor priklonil k cedar mill 347/352/356, na obcasne hranie to stacit bude a na ostatne aplikacie uplne v poho
CPU: Intel Pentium DC e2160 1,8@3,2GHz MB: MSI P35 Neo2 FIR VGA: Gainward 8800GT 512MB @ 700/2000 RAM: 2x2GB DDR2 Adata 800MHz
James.Sniper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2006
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od James.Sniper »

Guli píše:na bezne pouzitie by som sa tiez skor priklonil k cedar mill 347/352/356, na obcasne hranie to stacit bude a na ostatne aplikacie uplne v poho
přesně! a pokud bude třeba výkon, tak tyto CPU jdou docela dobře taktit
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Příspěvek od BubakB »

Problemom spomynanych Celeronov D je ale revizia (Stepping jadra) C1,tym automaticky 05A a TDP 95W.

Ale zasa nizsi nasobic :roll:
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
Guli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. bře 2005
Bydliště: Kosice, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guli »

hlavna vyhoda oproti C2D pri celerone je cena, teraz usetris peniaze a neskor ho mozes vymenit za C2D za priaznivejsiu cenu :)
CPU: Intel Pentium DC e2160 1,8@3,2GHz MB: MSI P35 Neo2 FIR VGA: Gainward 8800GT 512MB @ 700/2000 RAM: 2x2GB DDR2 Adata 800MHz
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“