P4 925 a nebo celerona

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
papuanec
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. pro 2006

P4 925 a nebo celerona

Příspěvek od papuanec »

Lidi docela rad bych koupil novy procesor a nejak bych rad o tom s nekym pokecal
rad bych sel do :
procesor, socket 775, frekvence jádra 3.0GHz, frekvence sběrnice 800MHz, cache 2x2048kB, dual core, jádro Presler,

Laka me na me, ze o proti celeronu 3.06Ghz\533 co ted ma, bych se dostal konecne na 800Hmz a tak by se mi konecne rozjeli ramky na 400.

Chci to prevazne na hrani.

Ale co je vec co me ted i docela zajima, ze jsem tady na foru toho hodne prece o celeronec s jadrem cedarmill a hooodne me prekvapil jejich potencial co se tika pretaktovani.
Tak jsem uvazoval, jestli by se na hrani dnesnich her nehodil vic.

vim ,ze oproti P4 925 je celeron jenom 533 a tak by mi zase jeli pomaleji ramky. Ale ta frekvence co se z neho da vytahnout je silena,ale ma zase docela malou L2 cache (512Kb)
P4 925 ma prece jenom L2 (2x2Mb)

tak ted osobne sam nevim co brat radeji

//edit mhl, přesun z intelu
Johny_g
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2003
Bydliště: Brno, Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny_g »

Jsi pevně rozhodnutý jít do starého P4? Píšeš že to chceš na hry, a ve hrách tyhle procesory zrovna neexcelují. Nechceš si připlatit za Conroe? Nejlevnější Celeron s tímhle jádrem je už za 1200, nejlevnější Core 2 Duo za 2200. A pokud chceš taktovat, tak tyhle procesory mají potenciál obrovský.
Gigabyte P35-DS3, C2D E7500, 2x2048 MB A-Data, WD6400AAKS, Soundblaster Live!, HD5670 512 MB, Corsair VX450, Toshiba 1612 DVDROM, LG DVDRW, Samsung 214T.
papuanec
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. pro 2006

Příspěvek od papuanec »

do core 2 duo bych sel hned ,ale nepodporuje mi to deska.
seznam podporovanych procesoru :
http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model= ... 0Pro&s=775
A desku se mi ted menit nechce.

Pro P4 rozhodnutej nejsem, ale co jsem si precetl, tak cim vetsi L2 cache tak tim lip.
Celeron me zase laka tim ,ze se da krasne taktovat a ja takuji docela rad, pokazde se neco noveho priucim :D

Proste hledam nejaky dobry procesor do tehle desky, abych si poradne zahral.
Koupil jsem si grafiku Ati 1650Xt a nemuzu ji ani poradne vyzkouset, protoze to neda procesot, tak ho chci vymenit
Surgical
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2005
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvek od Surgical »

Njn, taktovani Intela na desce s timhle Via chipsetem neprichazi do uvahy (tedy nejake smysluplne, tenhle chipset nema PCI ani PCI-E lock), takze ono je v podstate uplne jedno, co si do toho koupis, stejne to jsou s ohledem na tvoje naroky (hrani gamesek) vyhozene penize....
papuanec
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. pro 2006

Příspěvek od papuanec »

No o to tohle je dobra rada. o tom chipsetu a taktovani jsem ani nevedel.
Ale s tim ,ze nemuzu zamknout PCI-E to dava smysl.
No ted jsi me donutil abych se na to podival i tam ze je treba koupit novou desku. Docela bych nejakou bral, ale nechce se mi do toho naspat nejake silene penize.

Jedine co od desky chci je

775 patice :D
PCI-E
sata + IDE
dual DDR
integrovana zvukovka

jdu se po nejake desce kouknout, ale jestli nedko o nejake takoe vi co by stala za to a cena by byla v pohode, tak sem s ni
Libang
Červená karta
Červená karta
Registrován: 03. úno 2007
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Libang »

a tak aspon rekni kolik chces do deska + cpu dat penez :wink:
AMD64 Sempron 2800+ 64bit socket 754, 1.6Ghz @ 2,3Ghz, Abit NV8 nForce4 4x rev. 2.0 ,Seagate 80 Gb 7200rpm Sata2 , Transcends 512 MB DDR 400 , Gigabyte Ati Radeon X550 128Mb ddr ( GPU 440Mhz - memory 550mhz ), monitor AOC HT751 FLAT Black
mazivo
Nováček
Nováček
Registrován: 06. kvě 2007
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

zakl.deska

Příspěvek od mazivo »

ja mam zakl.desku od Asusu typ P5G-TVM a myslim ze to podporuje to coty chces.a je taky celkem levna:http://www.bgslevi.cz/clanek.php?kod=CAC55652
Mb :Asus P5G-TVM Cpu:Intel Celeron D346 3006Mhz,Cpu cooler Zalman CNPS7500-ALCU Gk:Ati sapphire x1650pro 256 Mb GDDR3 600/1400Mhz Ram:1.5Gb DDR 400Mhz
Psu:Fortron 300W
Case:Cooler Master Elite 331
Surgical
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. srp 2005
Bydliště: Ústí n.L.

Příspěvek od Surgical »

Mazivo, nedoporucuj tady pls desku, ktera je "levna".
Jak jsi jiz zajiste v jinem threadu zjistil, nepodporuje procesory Core, neb je npostavena na dnes jiz historickem chipsetu i915.

Jinak napr. Gigabyte GA-965P-S3 poridis za cca 2500 s DPH a ver mi, ze pocitac na ni postaveny i s nejlevnejsim Core2 Duo procesorem, je kvalitativne a vykonostne nekde naprosto jinde, nemluve pak uz o pretaktu....
Mrtvola
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. úno 2007
Bydliště: Jilemnice

Příspěvek od Mrtvola »

Dle mého názoru je to Upgrade nikam. Já bych si ještě přivydělal a koupil C2D E2xxx a desku. To už se bude dát nazvat UPG. P4 je konec. Odzvonilo. A jen tak mimo...taktovar Celerona, to je jako formule..jede to rychle ale nic to neuveze.
BubakB
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2005
Bydliště: Nitra-SVK

Příspěvek od BubakB »

i915+C2D nikdy nepojdu doseba.Na tom cipsete sa dokonca nepustia ani vsetky dvojjadrove Pentia D!!!

Zaujimave,u AsRocka 775Dual-880Pro sa vyrobca pise o tom,ze Pentia 4 ktore su zalozene na odberovej skupine 06 (Stepping D0),ktore pre zmenu maju prave tuto odberovu skupinu maju vsetky C2D s vynimkou extremnych verzii a Quada,podporuje.Zeby tieto uz Pentia nepotrebuju "jemnejsie napatie" ako uz C2D v tej istej odberovej skupine? :?

Co sa tyka PCI-E a PCI locku,tak by sa nejake "sibalstvo" dalo urobit.Jednoducho,taktovat na takej FSB na ktorej je lock automaticky (133/200/266)

Z toho dovodu tu najviac (aj cenovo) vyhovuje Celeron D 347 s 23x nasobicom@200FSB= 4,6GHz.

Avsak,na tejto frekvencii,predpokladam,ze sa bude musiet aspon mimimalne zdvihnut napatie procesora.Sice nie rapidne,ale zvysenie tak pravdepodobne bude zapotreby.Z toho vypliva otazka,da sa na danej doske nastavovat napatie CPU?

C2D je v tejto dobe velmi dobre riesenie.Uz vysiel aj Low-End.Nie je problem v ziadnej cenovej skupine.Avsak treba mat DDR2 pamate a dobru dosku,minimalne i945P (minus oc moznosti FSB),alebo iP965.

Mrtvola - 512kb cache Celeronu dost pomohlo.Sice Pentium 4 bude o nieco vpred.Uz sa ale neda povedat o tom ze by Celerona rapidne brzdila Cache pamat :wink:
Pôvod každej chyby HW: S-T-U-D-E-Ň-Á-K!
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“