Celeron M440 1,86Mhz vs. Sempron 3500+

Vše kolem srovnání a rad s nákupem procesorů.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee, PKBO

Odpovědět
Premysl
Nováček
Nováček
Registrován: 30. čer 2007

Celeron M440 1,86Mhz vs. Sempron 3500+

Příspěvek od Premysl »

Zdravím všechny na fóru. Zvažuji koupi levnějšího notebooku. Rozhoduji se mezi procesory Intel Celeron M440 1,86Mhz, 1MB cache a AMD Sempron64 3500+, 512kB cache. Cena i konfigurace notebooků je prakticky stejná, liší se vpodstatě pouze procesory. Nevím který zvolit a jaký je mezi těmito procesory rozdíl. Ve stolním PC mám AMD a celkově se spíš přikláním k této značce. Není to pro mě ale stěžejní. Intelu se nebráním, jde mi o lepší poměr cena/výkon.Díky za rady. Přemek
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

urcite sempron :) CELERONY SOU HROZNY MRDKY NEBRAT
James.Sniper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2006
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od James.Sniper »

Stratos píše:urcite sempron :) CELERONY SOU HROZNY MRDKY NEBRAT
zas tak bych celerony nezatracoval, mají jen jednu nevýhodu a to velkou, neumí snížit svoji frekvenci/napětí oproti sempronu
//EDIT: bral bych ten NB se Sempronem
Premysl
Nováček
Nováček
Registrován: 30. čer 2007

Příspěvek od Premysl »

Taky se přikláním spíše k tomu Sempronu, bude mít už i základní taktovací kmitočet vyšší než ten Celeron, nehledě na teoretický výkon (3500)....O tom snižování frekvence a napětí u Sempronů jsem nevěděl, teoreticky by to mělo tedy znamenat, pokud nebude stroj trvale zatížen, měl by mít větší pohotostní dobu. Zajímavé je, že výdrž uvádí výrobce větší u toho Celeronu...Zřejmě je to ale dané nižším výkonem a tím i spotřebou Celeronu.

Přemek
James.Sniper
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. črc 2006
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od James.Sniper »

Premysl píše:Taky se přikláním spíše k tomu Sempronu, bude mít už i základní taktovací kmitočet vyšší než ten Celeron, nehledě na teoretický výkon (3500)....O tom snižování frekvence a napětí u Sempronů jsem nevěděl, teoreticky by to mělo tedy znamenat, pokud nebude stroj trvale zatížen, měl by mít větší pohotostní dobu. Zajímavé je, že výdrž uvádí výrobce větší u toho Celeronu...Zřejmě je to ale dané nižším výkonem a tím i spotřebou Celeronu.

Přemek
co se týče spotřeby NB, tak ta záleží hodně na tom, jak je NB postaven (spotřeba displeje, chipsetu, základní desky, pamětí, grafiky atd....)
výhoda u Sempronu (i u ostatních CPU) je, že výrobce standartně nastaví docela vysoké napětí při základním taktu a většinou se dá snížit minimálně o 0,1V a to už je docela znát a to jak ve spotřebě, tak v zahřívání CPU
např. můj CPU (desktopový) AMD 3700+ běhá na 1,175V a to má standartní napětí 1,35V
Premysl
Nováček
Nováček
Registrován: 30. čer 2007

Příspěvek od Premysl »

Tak to můj desktopový AMD A64 2800+ (přetaktován asi na 3400+) běhá myslím na 1.65 (origo myslím 1.5) 8-) . Mám v PC našponované kde co na maximum :-D.
Guli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. bře 2005
Bydliště: Kosice, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Guli »

moja osobna skusenost so sempronom 3500+ jadro keene. Mam ho v HP nx6325 a nemozem sa stazovat. Ked potrebujem maximalnu vydzr baterky tak ho pustim na 800MHz, vsetko bezne ako net, kabcelaria a pod na tom bezi svizne divx idu bez trhania. Po podvoltovani z 1.15 ci kolko to bolo bezi na 800 pri 0,73V a vydrz isla z 3:20 na 4:40 pri fakt setreni. Mozem len odporucat, mnoho ludi v mojom okoli ma celerony M, a ich velkou nevyhodou je to, ze len maloktory sa da podtaktovat, zatial sa to podarilo iba jednemu kamosovi na asus A9RP, ale zase ho nevedel podvoltovat. Takze kludne chod do sempronu, na plny vykon 1,8GHz to sice zerie baterku ako sialene, ale aj ako default sa trotluje 800-1800.
CPU: Intel Pentium DC e2160 1,8@3,2GHz MB: MSI P35 Neo2 FIR VGA: Gainward 8800GT 512MB @ 700/2000 RAM: 2x2GB DDR2 Adata 800MHz
Premysl
Nováček
Nováček
Registrován: 30. čer 2007

Příspěvek od Premysl »

Díky všem za rady! Je rozhodnuto! Sempron!
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“