Legacy Jakou grafickou kartu do 5.000 vč. DPH?

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Zamčeno
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

myslíš připlatit 1800 nebo co? jinak cena je to zajímavá, ale nevím, jak je to se spolehlivostí a výkonem od tohodle výrobce...
PC: i5 2500k; GB 560Ti OC; GA-Z68X-UD3-B3; 16G
NB: Z10t
LG G3 (SGS III)
E51
5500 Sport
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Příspěvek od Stano K. »

majkl_l píše:pokud nejsi hráč ber 2900 pokud chceš hrát, tak 1950
Nemalo by tam byť HD 2600?
rousini
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. kvě 2004
Bydliště: Tábor

8600GT vs. 2600XT Stabilita je priorita

Příspěvek od rousini »

Nemohu vybrat GK do PC, které budu skládat dceři (teenager).
Převážně to bude sloužit na net, multimedia, office, občas nějaká holčičí gameska (the sims...).

Vím, že nejvýhodnější je 1950GT, ale je to s ohledem na využití obrovskej zdroj tepla. Přikláním se k 2600PRO/XT, které jsou výkonově naprosto dostatečné, ale z diskuzí jsem nabyl pocit, že drivery a občasné neodůvodněné záseky, BSOD, nebo rozsypaný obraz ve 2D jsou peklo. Zažil jsem to s X800 GT, GTO a proto jsem migroval ke konkurenci.

Opravdu už se neženu za každým MHZ nebo FPS, protože jsem si s nestabilitou nForce4Ultra užil. Od PC chci předně stabilitu a ne trávit 50% času laděním a testováním

Myslím si, že s 8600GT bych si za 500Kč navíc při srovnatelném výkonu po OC ušetřil spoustu patalií nebo koupit nějakou 7600GS za 2000Kč.
Prosím o rozumné názory a osobní zkušenosti. Díky
Bude to na soc. AM2 nebo 775
Když se zeptáš budeš vypadat jako blbec jen 5 minut, když se zeptáš na Google nikdo nepozná, že seš blbec
Stano K.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. zář 2004
Bydliště: SR

Re: 8600GT vs. 2600XT Stabilita je priorita

Příspěvek od Stano K. »

[quote="rousini"][/quote]
Na prácu a hry podobné the sims bude stačiť vga typu 7600GS (s GDDR3).
rousini
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. kvě 2004
Bydliště: Tábor

Re: 8600GT vs. 2600XT Stabilita je priorita

Příspěvek od rousini »

sTano11 píše:
rousini píše:
Na prácu a hry podobné the sims bude stačiť vga typu 7600GS (s GDDR3).
No a ty problémy s 2600XT jsou ojedinělé nebo se s nimi víceméně potýkáte všichni?
Přece jen 7600GS za 2000Kč nebo 2600XT za 2500Kč je už jiná liga.
Když se zeptáš budeš vypadat jako blbec jen 5 minut, když se zeptáš na Google nikdo nepozná, že seš blbec
xmen2
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2007
Bydliště: Praha Zličín

Re: 8600GT vs. 2600XT Stabilita je priorita

Příspěvek od xmen2 »

rousini píše:Nemohu vybrat GK do PC, které budu skládat dceři (teenager).
Převážně to bude sloužit na net, multimedia, office, občas nějaká holčičí gameska (the sims...).

Vím, že nejvýhodnější je 1950GT, ale je to s ohledem na využití obrovskej zdroj tepla. Přikláním se k 2600PRO/XT, které jsou výkonově naprosto dostatečné, ale z diskuzí jsem nabyl pocit, že drivery a občasné neodůvodněné záseky, BSOD, nebo rozsypaný obraz ve 2D jsou peklo. Zažil jsem to s X800 GT, GTO a proto jsem migroval ke konkurenci.

Opravdu už se neženu za každým MHZ nebo FPS, protože jsem si s nestabilitou nForce4Ultra užil. Od PC chci předně stabilitu a ne trávit 50% času laděním a testováním

Myslím si, že s 8600GT bych si za 500Kč navíc při srovnatelném výkonu po OC ušetřil spoustu patalií nebo koupit nějakou 7600GS za 2000Kč.
Prosím o rozumné názory a osobní zkušenosti. Díky
Bude to na soc. AM2 nebo 775
Cau nevim co si kde cetl,ale ja mam doma MSI 2600XT s pasivem,dohral sem na tom Bioshock bez nejakych patchu,jelo mi to stabilne krasnych 40FPS v prumeru,zkousel sem i hodne jinych her a v pohode.Jinak testoval sem na ovladacich 7.8 a 7.9 a niceho divnyho sem si nevsiml jelo to v pohode,takze si myslim ze neni co resit. :wink:
Budik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. pro 2005
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Budik »

tak Sims v poho tahne i http://www.datapoint.cz/produkt/vga-lea ... 128b-hdtv/
a za tu cenu je to az smesny:D a nevim jak by ji holka jinak mela vyuzit:o)
rousini
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. kvě 2004
Bydliště: Tábor

Příspěvek od rousini »

Budik píše:tak Sims v poho tahne i http://www.datapoint.cz/produkt/vga-lea ... 128b-hdtv/
a za tu cenu je to az smesny:D a nevim jak by ji holka jinak mela vyuzit:o)
No člověk většinou kupuje věci i s nějakou rezervou a mnohdy ji třeba nevyužije.
Jak říkám cena za 2600xt nebo 8600gt není problém.
Stejně tak nechci problém po instalaci HW (čekat na nové drv.) aby chodilo co chodit má.
Když se zeptáš budeš vypadat jako blbec jen 5 minut, když se zeptáš na Google nikdo nepozná, že seš blbec
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

mno pokud je to tak jak říkáš, tak bych vzal nějakou pasivně chlazenou ATInu....
sTano11 píše:
majkl_l píše:pokud nejsi hráč ber 2900 pokud chceš hrát, tak 1950
Nemalo by tam byť HD 2600?
ano mělo. moje chyba.. děkuji za opravu...
PC: i5 2500k; GB 560Ti OC; GA-Z68X-UD3-B3; 16G
NB: Z10t
LG G3 (SGS III)
E51
5500 Sport
jurcja1
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. zář 2007

Příspěvek od jurcja1 »

ahoj chci se zeptat kterou mám koupit grafiku tuhle http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K0BT000CH8 (s Zalmanem) nebo tuhle http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K0BT0BVCOE (bez) ?? díky popř. nějakou jinou stejně výkonnou..
Wlado
Nováček
Nováček
Registrován: 07. kvě 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wlado »

Myslim ze to tu uz bylo. http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K0BT0BVEXH
Tohle je pry dobry kauf :) Hlavne diky taktu jadra 600 (Ale jak je hlucny chladic sam nevim) Hodlam si ji teprve koupit. :)
6550, 1950pro, 2x 1GB, Sam. sataII 500GB, Enermax 500W Liberty + Logitech MX 1000 :-)
jurcja1
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. zář 2007

Příspěvek od jurcja1 »

a nevíte jak je to s HD 2900 Pro 512MB GDDR3 jestli je dobrá , hlučnost a výkon ve hrách.. ?
Pavel.P.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 28. lis 2005
Bydliště: UHB

Příspěvek od Pavel.P. »

jurcja1 píše:a nevíte jak je to s HD 2900 Pro 512MB GDDR3 jestli je dobrá , hlučnost a výkon ve hrách.. ?
http://www.ddworld.cz/graficke-karty/at ... reamu.html
DD se vytáhl...

...
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

ta ultimatka má lepší a rychlejší paměti a půjde líp přetaktovat pokud o to máš zájem.. to PROčko mám doma a je v pohodě, ale mám kus, kterej mi a nevím jestli je to grafikou ale asi jo, tak při vyšších taktech než to co mám v podpisu hází artefakty a když to moc přeženu, tak vytuhnou wydle a jdu k resetovacímu tlačítku, ale jinak je v pohodě, nefučí do case teplý vzduch a když při gamesách hraješ s alespoň nějakym zvukem, tak ti to ten větrák přehluší.. není to ale nic tichýho na exttranáročný hry, kdy potřebuješ mít klid... já osobně bych koupil tu ultimatku, ale pro mne do verze pro se nedělala... každopádně uvidím, ale asi časem ten chladič na to koupím taky...

na tu 2900PRO pokud nespěcháš, tak určitě bych počkal... podle mne to bude dobrá koupě se slušnym výkonem za nižší peníz než XTčko a pokud nevyžaduješ maximum, tak si myslím, že ti ta karta hodně nabídne... ;)

EDIT: hehe, tak teď jsem si v rychlosti prolítl ten test na ddworldu a ověřilo se mi co jsem si myslel už dávno.. ATIna opět válcuje nVidii, teda pokud nezainvestuješ to tý ultra verze, která stojí masakr ranec peněz a bylo by zajímavý udělat pak test i toho PROčka oproti tý ultra verzi, protože takty 820/2000 a vyšší si myslím, že můžou tu nVidii hladce strčit do kapsy... sice to není grafika do bůra, ale za sedmičku lepší nekoupíš a verze GTS u 8800 je jaksi "propadák" na to kolik za ní chtěj....
flanker
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 13. pro 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od flanker »

neni to preklep?Cekat na 2900pro?:D....Dyt uz ji stezi clovek sezene...
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

nevím, proč by to měl bejt překlep.... akorát jsem před to nenapsal HD...
godlike
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 30. čer 2004

Příspěvek od godlike »

Pavel.P. píše: DD se vytáhl...
K cemu takovej test kdyz tech karet je par v CR?O nicem.A jeste tomu dat nazev ''killer mainstreamu'' fakt k popukani.Lamka si precte test,jde do kramu a nikde ji vlastne nekoupi.Parada co?Uz ten nazev svedci o ''nezaujatem testu'
majkl_l píše:hehe, tak teď jsem si v rychlosti prolítl ten test na ddworldu a ověřilo se mi co jsem si myslel už dávno.. ATIna opět válcuje nVidii,..
Cim? :roll:
Pavel.P.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 28. lis 2005
Bydliště: UHB

Příspěvek od Pavel.P. »

godlike píše:...
Chtěl test, tak sem mu ho poskytl.. :) A ještě v češtině. HD2900Pro je výborná karta, ale ještě lepší je v nedostupnosti... :lol:

...
majkl_l
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 24. črc 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od majkl_l »

no čím by.. poměr cena/výkon...

jinak:
Dostupnost:'od 30.11.07
jurcja1
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. zář 2007

Příspěvek od jurcja1 »

ahoj ještě se zaptám má cenu kupovat Geforce 8800GTS 320 MB nebo HD 2900 Pro..? protože ati je zase hlučná a má velkou spotřebu a hlučnost a nvidia má zase malou pamět.. a ještě se zeptám je tahle grafická karta dobrá.. http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K0BT0BXEL1 ? díky
Zamčeno

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“