Upgrade grafiky - utáhne ještě něco CPU?

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Upgrade grafiky - utáhne ještě něco CPU?

Příspěvek od Václav Sedlář »

Ahoj, mám tuto sestavu:
Intel Core i5-3450 (ivy bridge) 3.1GHz, MB GB GA-Z77-D3H, 4x4GB Patriot DDR3 1600MHz , Gigabyte ATI Radeon 7950 3GB, 1x128GB SSD Crucial M4 SATA3, 1x1TB Seagate SATA3, 1x2TB WD SATA3, 500W Seasonic
a zajímalo by mě jakou grafiku byste mi doporučili - resp jakou ještě utáhne můj procesor... Přemýšlím že bych udělal jen upgrade grafiky a zbytek nechal, nebo naopak grafiku zatím nechat a upgradovat jen cpu a desku (+ ram)?

cpu +deska+grafika je naráz moc velký balík...

jinak hraju na 24 fullHD monitoru a neplánuji upgrade monitoru

Jsem spíš na amd grafiky, ale nebráním se ani nvidii, takže prosím o doporučení od obou...

Cena grafiky max 6-6500 kč

Díky
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Upgrade grafiky - utáhne ještě něco CPU?

Příspěvek od ArgCZ »

RX 470 - RX 570 ale těžko posehnat, u nV v týhle cenový relaci nic moc není, bazar GTX 970 by tak měla mít tuhle hodntu ale trh je totálně pokřivenej, vyprdnul bych se zatím na to
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
-Vladimir-
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2016
Bydliště: SZ od Dačic / jižně od Brna

Re: Upgrade grafiky - utáhne ještě něco CPU?

Příspěvek od -Vladimir- »

dokud ta sestava jede a nezačíná dělat problémy, tak bych s ní nehejbal, jelikož jak psal Arg, kryptoměny ku*ví trh a všechno je ňák přemrštěné...
ignorelist: Stratos (již trvale)
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Upgrade grafiky - utáhne ještě něco CPU?

Příspěvek od Raikkonen »

Už bych novou grafiku do té sestavy nedával, protože pak zase bude brzdou procesor. Teď stejně není vhodná doba ke koupi grafiky (a i ramky jsou dost drahé), takže bude lepší počkat a našetřit na výměnu cpu+mb+ram+gpu najednou...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Upgrade grafiky - utáhne ještě něco CPU?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Novou grafiku tam dát můžeš, ale v současný situaci kartu co by tam sedla (GTX1060 6GB / Radeon 570/580) nekoupíš, resp jen občas a to za tak nehorázné ceny že se to nevyplácí, takže dokud ta 7950 chodí tak jí nech. Maximálně jí potaktuj 7950 má velké rezervy. Možná budeš překvapenej ale ta 7950 žádnej krám ještě neni, 7900 jsou díky GCN jedny z nejpomaleji stárnoucích grafik.
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade grafiky - utáhne ještě něco CPU?

Příspěvek od Václav Sedlář »

jj, díky, myslel jsem si to... zatím jedu na max, ale jen díky tomu že mě nevadí poklesy FPS k hodnotě 30 v náročných scénách :-)

Jinak hraju GTA 5, War Thunder, Deus Ex, Tomb Raider, Far Cry, Wolfenstein, Dirt, Train Sim world a chci v létě pořídit kingdom come deliverance
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade grafiky - utáhne ještě něco CPU?

Příspěvek od mlrs »

No z vlastní zkusenosti musim rict, ze ten procesor 1060 6GB brzdi minimalne a jen v nekterych hrach (tzn. karta jede skoro vždy na 100% - zalezi na hre a nastaveni).
Blby je, ze ty karty jsou ted dost drahy.
Asi bude lepsi, když to ted nechas tak a vymenis pozdej a vse naraz...kingdom come mam taky v planu, tam uvidim, jak moc to procak nebude davat :nervous:
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Václav Sedlář
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 01. dub 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Upgrade grafiky - utáhne ještě něco CPU?

Příspěvek od Václav Sedlář »

jj, počkám
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“