Bazarové grafické karty ano/ne

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
vondrys
Nováček
Nováček
Registrován: 03. dub 2018

Bazarové grafické karty ano/ne

Příspěvek od vondrys »

Ahoj,

mám možnost koupit grafickou kartu MSI GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 s 28 měsíci záruky za 7400,-
nebo GAINWARD GeForce GTX 1060 6GB s 18 měsíci záruky za 7600,-.

Protože to jsou používané karty, je pravděpodobné, že byly použité na mining.

Projeví se to nějak na kartách, případně je něco na co bych si měl při nákupu používaných grafických karet dávat pozor? Plus, jsou ty karty za tu cenu fajn?

Kartu kupuji do herního počítače, těžit s ní nebudu.

Díky moc za rady.
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Bazarové grafické karty ano/ne

Příspěvek od pilarius »

Jsou v záruce, takže bych se bál leda problémů s reklamací, tj. pokud to je od nějaké bezproblémové firmy, případně by prodejce poskytl součinnost při reklamaci, klidně ber. Cenově jsou to normální bazarovky.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
vondrys
Nováček
Nováček
Registrován: 03. dub 2018

Re: Bazarové grafické karty ano/ne

Příspěvek od vondrys »

Není to přes firmu, jsou to karty z aukra, jde mi spíš o to co může být špatně s kartami, se kterými se těžilo.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Bazarové grafické karty ano/ne

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Obecně, u téhle generace nic. Kor u NV kde jsi stejně drženej powerlimitem.

Jediný co mining může prověřit je design, ala pokud někde poddimenzoval VRM tak dostanou kouř, pokud jsou ale dobré nic jim nebude.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Bazarové grafické karty ano/ne

Příspěvek od racecar »

Nic. Ak niesu mechanicky poskodene. Pripadne problemy pocas zivota vyriesi zaruka a RMA.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazarové grafické karty ano/ne

Příspěvek od pbjun »

Paradoxně u miningu mi karty nezdechaj, těžím na AMD kartách, bohužel o herním PC toto říci nemohu, tam mi loni zdechla GTX 690 a tento týden mi zdechl Titan Black... Bohužel kartám dneska vadí spíše změny teplot než stálá zátěž, on ten křemík jako takovej snese celkem hodně...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazarové grafické karty ano/ne

Příspěvek od PET5 »

Naštěstí druhá těžební horečka probíhá zatím v chladnější části roku, takže grafické karty nebyly vystaveny vysokým okolním teplotám a daly se lépe chladit. Trvalý provoz by se mohl projevit nejvíce na ventilátorech jejich chladičů, které nejsou stavěny na nepřetržitý provoz. Ale to je otázka spíše karty, které takto jela více než pár měsíců.
Na druhou stranu tyhle obyčejné GTX 1060 z aukra, tedy zřejmě bez záruky, bych za 7 tisíc rozhodně nebral. Pokud zájem o mining opadne a výrobci nasytí trh, bude je možné za tuto cenu koupit nové a bazarové půjdou rozhodně níže.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Bazarové grafické karty ano/ne

Příspěvek od DOC_ZENITH »

pbjun píše:Paradoxně u miningu mi karty nezdechaj, těžím na AMD kartách, bohužel o herním PC toto říci nemohu, tam mi loni zdechla GTX 690 a tento týden mi zdechl Titan Black... Bohužel kartám dneska vadí spíše změny teplot než stálá zátěž, on ten křemík jako takovej snese celkem hodně...
Rozdíl mezi touhle a minulou mining horečkou jsou hlavně algoritmy. Stará horečka byla o BTC a LTC tzn drtilo se tam GPU, ala Tahiti a hawaii čipy jedoucí na full loadu 90+C a 250W odběru. Na shit kartách (neref gigabyte) tam pak praskaly VRM jak popcorn.

Tahle horečka je o algoritmech co mněly bejt původně asic resistant, jsou tudiž hlavně o nutnosti potřeba tuny paměti a její prostupnosti a GPU nám běžej s lehykm underclockem a underovltem a jedna karta si šolichá ňákejch 100W na naprosto OK teplotách. Já vim že jsem musel 1070 underclocknout až na 1400 aby to začalo mít jakejckoliv negativní vliv na hashrate. Při tom žrala 105W.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“