Upálená grafika

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
Sanko
Nováček
Nováček
Registrován: 23. kvě 2018

Upálená grafika

Příspěvek od Sanko »

Zdravim, povedlo se mi dnes asi uvařit GK. PC se mi během hraní z ničeho nic vyplo a po opětovném zapnutí se rozsvítili ledky na 0,5s a zase zhasly . PC jsem rozebral , vyčistil a zase složil opět se jen na krátkou chvilku rozsvítili ledky a zase nic. Podle rad na internetu co jsem našel u jiných diskusí jsem zkusil vyndat grafiku a zapnout PC. Tentokrát už bohužel naběhl což jsem usoudil jako vadnou grafiku . Zkusim jí dát kamarádovi co se vyzná co a jak se sní teda stalo a předem už koukám po adekvátní náhradě. Asi ste z terminologie a přesného popisu událostí poznali že jsem amatér a samouk a proto si nevím moc rady při výběru nové. Rád bych tedy nějaké typy na novou GK. Předem děkuji za ochotu a všechny rady :D

CPU: Intel core i5-4570
Základní deska: MSI B85-G43 Gaming s1150
GK: MSI N770 TF 2G .... RIP T_T
RAM: 8GB
HDD: Seagate desktop 7200 2TB
SDD: Kingstone 250GB
Zdroj: Seasonic S12II-620-620w 80plus bronz
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Upálená grafika

Příspěvek od Maor »

Klasický postup: vyzkoušet všechny výstupy na grafice, vyzkoušet grafiku v jiném slotu na desce. Zkontrolovat zdroj, jestli dává grafice dostatečné napětí.
grafiku vyndat, zapnout bez ní a vlézt do biosu. V biosu nastavit integrovanou grafiku jako primární. vypnout a vrátit kartu. zapnout pc s kartou, monitor mít přes integrovanou grafiku. ve windows se pak podívat, jestli je grafika ze systému vidět - např. pomocí GPU-Z.

Pravděpodobně studeňák na kartě, řešení je reflow, ale pokud budeš kartu dál zatěžovat (změny teplot), do půl roku zase přestane fungovat. Nevylučoval bych ani závadu na zdroji.

Jinak zrovna je docela dobrá doba na nákup grafik, jsou dostupné a ceny jsou zase normální. Prostě si vyber nějakou GTX 10xx od MSI podle rozpočtu. Pak si to nech od někoho na fóru schválit.
Sanko
Nováček
Nováček
Registrován: 23. kvě 2018

Re: Upálená grafika

Příspěvek od Sanko »

Maor: tvůj klasický postup je pro mě hatmatilka :D, každopádně jsem momentálně zkusil starší grafiku a současnost je taková že bez grafiky PC naběhne (nevím ani co a jak nezapojoval jsem k tomu monitor) s mojí grafikou jen tak vzdychne a se starou grafikou chytá PC panický záchvaty kde opakovaně zapíná a vypíná bez mého zásahu
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: Upálená grafika

Příspěvek od Maor »

Pokud nerozumíš tomu co jsem napsal, tak doporučuji sehnat nějakého technika, který se na PC podívá a rovnou ti řekne jaké jsou možnosti.

Pokud to chceš řešit tady, budeš muset být konkrétnější. Každopádně to bude vyžadovat znalost nebo ochotu se obeznámit se základními pojmy.
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Upálená grafika

Příspěvek od spajdr »

Sanko : podle toho, jak se ti to chova i s jinou grafickou kartu, tak to vidim na vadnou zakladni desku, pripadne zdroj.
Zkousil si tu grafickou kartu i v druhem PCIE slotu?
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“