Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od mlrs »

nemas lockle fps pres nejaky profil?
Asi bys musel napsat vic - plus dat prubeh fps a vytizeni gpu a cpu, jinak tezko radit...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Blejzr
Nováček
Nováček
Registrován: 04. lis 2014

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od Blejzr »

ok pres jaky program to mohu udelat? Mam z toho dost nervy.. hodim sem video ze hry, bezi ta asus sracka program co monitoruje GPU..
Blejzr
Nováček
Nováček
Registrován: 04. lis 2014

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od Blejzr »

PC mi bezel na Intel HD Graphic ted par dni kdyz jsem nemel grafiku v PC.. nemohla tam nekde zustat jako vychozi? Jinak fakt nevim
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od mlrs »

V MSI afterburner mas vytizeni CPU i GPU -> GPU by melo jet na 100% a CPU v battlefieldu asi taky celkem vysoko - ma to i OSD menu do hry jako doplnek.
FPS kolisa 16-41 co jsem videl, takze nejaky lock tam neni.
Kdyby nestihal CPU, tak grafika nepojede na 100% - battlefield nemam, tak nevim, jak se ta hra chova.
Udelej prvni tohle, pak se od toho da odpichnout - s lepsim CPU ma battlefield kolem 90fps - tolik mit asi nebudes s tou starsi i5, ale zas tak malo bys taky mit nemel...

EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=vvd5cI-2xus
V podstate stejna sestava, co mas - brzdi to CPU - GPU mu jede na cca 70-80% a ma 60-70fps - takze i tak mas nekde neco blbe...mozna v ovladacich nejaky blby profil zaply nebo buh vi co - za to ale nemuze ta karta - musis holt najit ten problem no
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Blejzr
Nováček
Nováček
Registrován: 04. lis 2014

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od Blejzr »

Právě že to dělá karta na 100%, v alze jsem koupil asus 1050ti 3gb což je mnohem slabší karta jak tahle a bylo 60fps.. R9 280x se taky dostávala k 60ti a teď koupím tuhle jednoznačně nejsilnější a mám tam 17fps? Buď je TO vadnej kus a nebo fakt nevím.. Není možný aby na dvou slabších kartách to jelo o několik tříd lépe
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od mlrs »

tak ji reklamuj...
nedal jsi semka v podstate nic, na zaklade ceho by ti nekdo mohl poradit - ukazat, ze to jede s malo fps proste na nejaky troubleshooting nestaci ani omylem
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Blejzr
Nováček
Nováček
Registrován: 04. lis 2014

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od Blejzr »

Testy udelam dnes.. Nebyl jsem od pátku doma, tak uvidíme či
budeme moudřejší
Blejzr
Nováček
Nováček
Registrován: 04. lis 2014

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od Blejzr »

http://leteckaposta.cz/904060002 - tak tady log z afterburner, je to ten druhej delsi, hra je nehratelna.. lita to tam vicemene pod 40, coz s touto sestavou je proste nesmysl.. nevim cim to sakra je
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od webwalker »

GPU je OK, CPU máš na 100%!
RAM usage 11GB?
Ono i využití těch téměř 5GB VRAM vypadá divně.

Zkusil jsi odinstaloval ovladače, nebo ti tam neběží ještě něco na pozadí?
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od mlrs »

GPU jede kolem 40% a CPU 100% - asi jasny no...
Schvalne zkus jinou FPS single player hru - tam by se grafika mela dostat na k 100%.
Jako MP battlefieldu proste asi nejde hrat na starym 4jadru - ja mel moji 1060 s i5-3450 a vetsinou to bylo fajn, ale battlefielda nemam - PUBG jelo slusne, byt ted je to mnohem lepsi
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od ifkopifko »

Blejzr píše:...jsem koupil asus 1050ti 3gb což je mnohem slabší karta jak tahle a bylo 60fps..
Otázka je, kedy si tú GTX 1050ti skúšal. Potom ako GTX 1060, alebo niekedy dávnejšie? Mal si v PC medzi nimi aj toho Radeona? Pýtam sa kvôli prípadnému bordelu s drivermi...

Na tvojom mieste by som sa skúsil pozrieť či ti CPU vyťažuje proces Battlefieldu, alebo niečo iné. Napr cez process explorer. Ak by to boli nejaké interrupty, tak to pokojne môže byť vadná grafická karta, resp. nejaká nekompatibilita.
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5
VGA:
Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 4TB
PSU: Seasonic Focus GM550 CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
Blejzr
Nováček
Nováček
Registrován: 04. lis 2014

Re: Přestal fungovat obraz - asi vadná GK - kterou místo ní?

Příspěvek od Blejzr »

no problem je ve vytizeni grafiky, ktera je v BF1 nebo treba Kingdom Come dost mala.. Zkusil jsem prepojit napajeci PCIE kabel, dal jsem do karty jiny konec a FPS se celkem citelne zvedly..
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“