rx 580 4gb alebo NVIDIA shield tv 2017; 186 eur vs 183 eur

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
IvanB
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. srp 2012

rx 580 4gb alebo NVIDIA shield tv 2017; 186 eur vs 183 eur

Příspěvek od IvanB »

Ahojte. Dlho som bez grafiky, ktorú som predal, bola to sapphire vaporx 270 x 2gb. Odvtedy som len na integrovanej od intelu. Teraz by som rád dačo kúpil vdaka black friday zľavám.
Hrávam len cs go , spintires, torchlite 2 , diablo 3 a 2 mesiace do roka si zaplatím WOW

Páči sa mi sapphire rx 580 4gb, táto za 186 eur:
https://www.alza.sk/sapphire-nitro-rade ... 70.htm?o=1

Kedže mi včera zapojili optický internet, čakal som naň 4 roky, mám 70/10 mb a našiel som video, kde je táto krabička a prekvapilo ma čo dokáže ( NVIDIA shield tv 2017 za 183 euro )
https://www.alza.sk/nvidia-shield-tv-20 ... 89.htm?o=1

Krabička dokáže cez nemecké serveri vstupiť do mojej steam knihovne, do mojej battlent knihovne, tak začínam premýšľať či vôbec už budem potrebovať PC na hry.
Do tej krabičky si proste zapnem bluetooth klávesnicu myšku a prihlásim sa napr. do wow, diablo 3 a hrám vo full hd, ktorý sa streamuje zo serveru vo full HD pri 60 fps cez krabičku cez net, veď to je pecka.
Netusím ako to bude s latenciou.

Fakt si pozrite toto video,nemá najlepšiu kvalitu, no padla mi sánka ako američan drtí diablo 3 na tom bez žiadneho brutálneho PC za 1500 eur a povie, že prečo si to nekúpil už skôr:
https://www.youtube.com/watch?v=MhLl8CW6WTs

Vážne mi prosím dakto poradte, čo si myslíte, že by som mal asi kúpiť tú krabičku namiesto grafickej karty?

Ďakujem

PS: KURŇA, na nete som našiel, že blizard (battlenet) banuje na WoW na 30 dni za použitie virtuálnej mašiny-shield tv po vstupe cez virtuány cloud server. Nebanuje však , ked streamujete cez shield tv priamo cez svoj silnejší PC do napríklad notebooku , PC v svojej sieti ALE LEN CEZ cez ich GAME stream, kde potrebujete NVIDIA KARTU v silnom PC.

Thought i'd Weigh in, i use my gaming desktop for WoW, stream it to my laptop on the local subnet using the nvidia gamestream function with moonlight. i put in a support ticket with Blizz and for this setup this was there reply:

I've just been checking into this for you and what you've described is perfectly fine and not a violation of our terms of use. We have recently updated those specifically to disallow the use of cloud gaming services, but for streaming between different devices within your own home, we haven't made any changes, so you can carry on doing this without fear of penalties being applied to your account :)

So, for those local streaming, we are all g :)

No mňa zaujímal ten 1 krok, ktorý blizard nepodporuje a BANUJE, boja sa botov vo virtuálnych cloudových mašinách.

https://www.reddit.com/r/wow/comments/9 ... ng_nvidia/

Takže dúfam, že v budúcnosti si blizard ponúkne svoje serveri pre nvidiu shield tv cez virtuálne cloud mašiny a hádam to pre WoW raz povolí, no zatiaľ to blokuje.

Takže shield tv funguje na streamovanie, no treba mať doma silne PC s Nvidia grafikou....

Pozitívne dúfam je, že na STEAM knižnicu sa to hádam nevzťahuje, lebo o tom som nič nenašiel, takže tam by mal cloud gaming fungovať bez problémov. Takže CS GO, spintires, torchlite 2 na tom pofičí.

Takže asi kúpim. Inak možno by sa mal článok posunúť do redakcie na recenziu hardweru na pctuning.cz , kde by sa to vyskúšalo, lebo podľa mňa to začína byť revolúcia v hraní.
i5-3570K@4,4 GHz@1,285 V, Asus P8Z77-V , NOCTUA NH-U12P SE2, SAPPHIRE R9 270X VAPOR-X OC BOOST 2 GB, SSD 2,5" 120GB Adata , BD-COMBO LG CH10LS, Kingston 8GB Kit (2x4GB) DDR3 1600MHz, Fractal Design Define R4 Black Pearl, 3 extra ventilátory NOCTUA NF-P12-1300, Enermax NAXN 82 + 650W Bronze, 23"LCD iiyama X2377HDS, myš Logitech G400, podložka SteelSeries QcK, Genuine Windows 7 64 bit Home premium
shipo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2007

Re: rx 580 4gb alebo NVIDIA shield tv 2017; 186 eur vs 183 e

Příspěvek od shipo »

nVidia Shield je doplnek ke gaučové televizi v obýváku
(hry android, hry z tvého PC, vzdálené streamování)

Jestli už řešíš cenu tak k tomu streamování připočti asi 100eur/rok
TatkoZabijak
Nováček
Nováček
Registrován: 16. říj 2011

Re: rx 580 4gb alebo NVIDIA shield tv 2017; 186 eur vs 183 e

Příspěvek od TatkoZabijak »

Ak sa na to pozriem z iného uhla a beriem do úvahy, že dakto mení grafickú kartu raz za 2 alebo 3 roky. Príklad: kúpim 300 € grafiku a predám ju za 150 za 2 roky po záruke. Kupim novú za 300 a som v strate 150 euro. Cloud gaming steam knižnice má vide 200€. Áno je to viac. No koľko elektriny spotrebuje NVIDIA Shield oproti hernému Pc za 2 roky? Tu už budem v pluse.
Zas iný pohľad. Shield tv dá len Full hd pri 60 FPS. Na veľkej tv na diaľku ok, no ak má klient telku blízko, už obraz nemusí byť taký pekný. Berme, že si kúpim k hernému Pc kvalitný monitor so 144 Hz s vysokým rozlíšením a oči trpia menej a zážitok z hrania bude omnoho lepší ako má Shielde s jeho len Full hd s 60 FPS. Tu je však stále nutná investícia do monitora, silného procesoru, RAM, SSD HDD a silnej grafiky. NVIDIA Shield je teda fakt na zváženie pre každého potreby.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“