Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
mbaz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2005

Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od mbaz »

Doporucte pls nejakou grafiku(jestli ma cenu nejakou davat:)) do slotu PCIE 2.0 x1,
je to na desce ASROCK J5005 itx, mam na tom postavene HTPC/NAS...
diky :D
Mac mini 2012 Late, monitor DELL 24
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Je to nutné? Teda resp na co jí tam potřebuješ. Pokud jen na víc monitorů tak je jedno jakou vezmeš, vše bude stejně těžce bottleneckované sběrnicí, co jsem to naposledy zkoušel GT610 (přejmenovaná 430) tak nešlo plynule často ani akcelerovaný video protože ta prostupnost nestačila an tu akceleraci a zároveň rendering. 1 linka GEN2 je jen 500MB/s. To je jen cca 3,5x tolik kolik měly k dispozici PCI grafiky v době voodoo1. Paradoxně starší hry s méně polygony na tom šly hrát dobře, ale ten CPU na hry moc neni a ty co zvládne s těma si asi poradí i jeho integrovaná grafika.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od Atapi »

A to budeš řezat slot nebo se ti do htpc vejde riser? Jen že spoustu lidí nenapadne že to tam vlastně nejde ani strčit...
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od werygood »

u HTPC předpokládám využiješ akceleraci videa, tam by měla být slušná i ta integrovaná.

Ta deska má tři výstupy na monitor (i ta iGPU je podporuje všechny najednou), jestli potřebuješ víc monitorů a nevyhovují ti konektory, kup si nějakou aktivní redukci.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Atapi píše:A to budeš řezat slot nebo se ti do htpc vejde riser? Jen že spoustu lidí nenapadne že to tam vlastně nejde ani strčit...
Asrock desky mívaj většinou sloty zezadu neuzavřený, celkem překvápko že to zde neudělali, ale existujou i karty co maj native 1x slot provedení. To co jsem ale řekl dříve platí, je to fakt akorát pro více monitorů.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od Atapi »

Jo koukám GT 710 mi to na heuréce našlo jako jedinou "normální" (zbytek jsou profi za x tisíc), myslel jsem že se to už ani neprodává...
Obrázek
mbaz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. led 2005

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od mbaz »

Zdá se že tam nemá cenu moc vymýšlet, gt710 není o moc výkonnější než u605 která je integrovaná...
Chtěl bych to využít i na nějaké starší (např závodní) hry k televizi... :lol:
Možná by mě zajímalo jak výkonnou gk má smysl použít(třeba přes ryzer) u tak pomalého rozhraní
Mac mini 2012 Late, monitor DELL 24
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od dexterav »

dalšia vec je to cpu čo tam je :D
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od certes »

PCIE 2.0 x1 limituje i deset let starý mainstream.
https://www.tomshardware.com/reviews/pc ... 915-9.html
HD 3850 je hrubým odhadem výkonově jako GT 730.
No ještě záleží zda nevyužiješ podporu enkódování HEVC, pak GT 1030 ale je to promarněný výkon.
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od werygood »

certes píše: No ještě záleží zda nevyužiješ podporu enkódování HEVC, pak GT 1030 ale je to promarněný výkon.
To zvládá i ta integrovaná. Jediné "rozumné" řešení je imho koupení těch převodníků, pokud ti nepasují konektory..
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já jsem vám tady řekl že s 1 linkou je problém akcelerovat video (ala H264) a najednou se tu mluví o HEVC, ani náhodou.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Jakou grafiku do PCIE 2.0 x1

Příspěvek od Atapi »

Imho jediná možnost jak tam pustit něco lepší než třeba colin mcrae dirt (to mi běží i na tabletu...), bude steam in-home streaming a podobně, pokud máš doma nějaký lepší herní PC.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“