Jakou grafiku Autocad

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
ondre
Nováček
Nováček
Registrován: 06. pro 2012

Jakou grafiku Autocad

Příspěvek od ondre »

Ahoj,
do práce bych potřeboval koupit GK. Mám dva FH monitory, ale jeden muism mít kvůli omezenosti HDMI výstupu z MB zapojit před VGA a monitor občas hází pruhy. Pracuju nejvíc a Autocadem 2D. V budoucnosti je počítáno s qhd novými monitory. Snad je to srozumitelné.
Díky za typy.
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Jakou grafiku Autocad

Příspěvek od renek1 »

Nějakou z řady NVIDIA Quadro, třeba:
https://www.czc.cz/hp-nvidia-quadro-p40 ... 06/produkt
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou grafiku Autocad

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pracuje v 2D, zde je to fuk, na to nepotřebuje quadro, případně alternativně pascall titan a vejš má profi OGL ackeleraci taky.

Hele novou grafiku s VGA už nekoupíš, a maxwelly jako poslední VGA karty s VGA maj problémy a radeony co je ještě měly už ani nemaj support v driverech, takže bejt tebou zajdu do ňákýho bazaru pro starýho Keplera, to pokud chceš ušetřit, pokud ne tak to budeš muset pořešit přes aktivní DP na VGA převodníky. Dříve jsem udělal thread o jejich kvalitě:

https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=11&t=223307
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou grafiku Autocad

Příspěvek od Natural »

Já pochopil situaci, že ombreho výstupy z desky omezují a monitor má i digitální vstup.
ondre
Nováček
Nováček
Registrován: 06. pro 2012

Re: Jakou grafiku Autocad

Příspěvek od ondre »

Díky za typy, ale je to přesně, jak píše Natural. Mám monitory, které mají i digitální vstup(výstup), ale omezuje mě výstup(vstup) z desky. Tudíž bych chtěl zapojit druhý monitor přes HDMI nebo displeyport do externí nový grafiky, s jejimž výběrem bych chtěl právě pomoct, aby stačila na docela nenáročný 2D Autocad. Nyní jedu přes integrovanonu (externí nemám) intel 4600 a docela to dává, takže to nemusí být žádný dělo. Moje představa o ceně byla řekněme do 3000, je to možné?
Díky
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Jakou grafiku Autocad

Příspěvek od Hladis »

Kolem 3000,- se da sehnat GTX 1050, to je i myslim posledni karta v low-endu, co ted dostala podporu na creator drivery a ma i vice nez jen dva vystupy. Jinak asi GT 1030.
Obrázek
ondre
Nováček
Nováček
Registrován: 06. pro 2012

Re: Jakou grafiku Autocad

Příspěvek od ondre »

Hladis píše:Kolem 3000,- se da sehnat GTX 1050, to je i myslim posledni karta v low-endu, co ted dostala podporu na creator drivery a ma i vice nez jen dva vystupy. Jinak asi GT 1030.
Díky za typy, jenom můžu poprosit, v čem spočívá výhoda podpory creator driver reálně? do googlu jsem si to hodil, ale nevím, zda jsem to úplně vstřebal.
Díky
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou grafiku Autocad

Příspěvek od Natural »

O výhodách creator driveru nevím, ale nic víc než gt1030 nepotrebujes na 2d.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Jakou grafiku Autocad

Příspěvek od Hladis »

Creator driver nejspis v autocad 2D nevylepsi nic. Ma to byt podpora pro treba Adobe produkty a jiny profesionalni programy. Pokud na tom PC pojede vzdy jen autocad 2D, tak to neni potreba. GT 1030 jsou dva druhy, jeden ma pomaly GDDR4, druhy GDDR5, vzal bych s GDDR5. Dal jsou pasivne chlazeny a aktivne s fanem. Pak maji dva vystupy, kdy ma HDMI s kombinaci s DP, nebo DVI. Vyber co uznas za vhodne.
Obrázek
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Jakou grafiku Autocad

Příspěvek od killerek »

V podtsate nejlevnejsi karta s potrebnymi vystupy a velikosti VRAM dle projektu bude na Autocad 2D stacit. Zkusenost z byvale práce, kde to kancelarske PC s Core2Duo nakoplo neskutecne a bylo plynule prochazeni výkresem. Trochu to odlehci CPU, ale hlavne pametovemu radici a RAM.
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“