RTX 2060 SUPER vs RTX 2070 referenční vs RTX 2070 neferenční

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

crashPC
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 09. dub 2005
Bydliště: Slaný

Re: RTX 2060 SUPER vs RTX 2070 referenční vs RTX 2070 nefere

Příspěvek od crashPC »

Podle průměrů na PCT to vypadá, že 5700XT je výkonnější o 2%. Zákonitě musí mít horší nebo hlučnější chlazení (pokud se bavíme o stejném modelu), nemá RTX, a pro někoho, kdo přišel se zkušenostma nestability a problémů, vidíc v threadu 5700XT to samé v bledě modrém, to pak prostě nemusí být výhodné. Zkrátka jiný pohled na věc, jiné potřeby. Proč to někteří nedokážou pochopit, to mi není jasné.
Ještě chápu nadšence, který si to staví sám, a je připraven na to se s tím poprat. Ale ten pocit, když kámošovi postavím komp, a on mi první večer zavolá, že mu to padá s BSOD, ten musí bejt fakt super. A ještě větší radost to řešit. A Fanboyism stranou. Je mi jedno co to je "za špurk". Jen prostě čirou náhodou mi nVidia z nějakého důvodu vždycky fungovala, a AMD ne. Třeba osobní prokletí, já nevim....
Lenovo ideapad 16“, Ryzen 5800H (8C/16T) 16GB DDR4 @ 3200MHz, 1TB M.2 SSD
We are not here because we're free, we are here because we're not free...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: RTX 2060 SUPER vs RTX 2070 referenční vs RTX 2070 nefere

Příspěvek od Hladis »

Neudelejte tady z toho flame AMD-nV. Tazatel polozil jasny dotaz.
Obrázek
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: RTX 2060 SUPER vs RTX 2070 referenční vs RTX 2070 nefere

Příspěvek od Riku »

Aby tady nedošlo k nějaké mýlce tak zakladatel tématu není ten můj kámoš, jen jsem nechtěl zakládat další téma se stejným dotazem :D
PS5 | LG OLED CX55
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: RTX 2060 SUPER vs RTX 2070 referenční vs RTX 2070 nefere

Příspěvek od Hladis »

Nedoslo. Polozils dotaz, kde je jasne uvedyny co chce a vybira. Dalsi omacka s flame potencialem uz tu byt nemusi.

Osobne si myslim, ze z vyssi nabidky nV ma cenu asi jen RTX 2070 Super. Ostatni karty uz nejsou tak "sexy", krome 2080Ti pro maximalisty, ale to je samozrejme uz jina trida vcetne ceny.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“