Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Ache »

Já díky dobrý nákupní ceně akceptival i tu VRAM, ale jinak z toho odvařenej nejsem... ale než se trápit s Radeonem... kterej se sehnat vůbec nedá... tak aspoň něco :)
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od killerek »

Ampere sem launch vubec nestihl, protoze sem mel moc prace, ale utesoval sem se, ze si aspon s vydanim Radeonu budu moct vybirat po recenzich to vyhodnejsi a nakonec sem byl rad za chyceny a po dvou tydnech dodany RX 6800 Nitro za 21k. Hodila by se mi i vykonejsi 3800 nebo 6800 XT, ale to uz sem davno vzdal a pockam na dalsi generaci. Jinak sem zatim nemel zadny problem s tou kartou.
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Donic »

Gainward GeForce RTX 3060Ti Ghost OC, LHR, 8GB za 22K skladem...
https://www.czc.cz/gainward-geforce-rtx ... 82/produkt
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Baneshee »

Ryzen 5800X @ 100W | Noctua C12P SE14 | 2x16GB Crucial Ballistix @ 3466MHz | Zotac RTX3070 8GB | Asus Prime X470-Pro | Samsung 250GB NVMe & Crucial MX500 1TB & WD Green 3TB | Samsung SH-S223Q | FD Define R3 Black | Seasonic Focus Plus 650W | Dell U2715H
schali
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. bře 2006

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od schali »

Tufka vyfičela rychle.

tomu PHOENIXu to trvalo jen o 5min dýl.
i7 12700KF | Asus Prime Z690-A | Kingston 32GB RAM DDR5 5200 Mhz | TUF RTX3060TI-O8G | 2x Samsung 970 EVO PLUS 1TB | Fractal Define S2 | Corsair RM 850x V2 | Logitech G Pro Wireless | Logitech G915 GL Tactile | NOCTUA NH-U12A + 5x NOCTUA NF-A12x25
2 PC - Asus Z97-AR | Xeon E3-1231v3 | 16 GB RAM | MSI 1060 Gaming 6G | MX500 500 GB | MX500 1TB |850 EVO 500GB | Corsair RM 550x | Fractal R4 | Samsung C24FG73
Justinien
Nováček
Nováček
Registrován: 07. bře 2008
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Justinien »

Chtěl bych Vás odradit od webu alternate.de.. mám dnes špatnou zkusenost, ten e-shop neposle zboží ani na německou adresu typu mailbox který by to preposlal do ČR.. trvají na private address.. nechají Vás bez upozornění normálně objednat a proběhne platba kartou, na e-shopu pak tvrdí ze platbu stornovali ale mě se platba bohužel strhla z účtu takže dost nepříjemná situace, musím to řešit přes reklamaci na bance která trvá a když vezmu ten ranec co ty grafiky dnes stojí tak si dejte bacha..
TDIchip
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2011
Bydliště: Vysočina

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od TDIchip »

Nemusis nic resit pres reklamaci na bance, penize ti normalne vrati ale trva to 2-3 pracovni dny. Jen jestli jsi to platil v CZK tak asi budes tratit nejake penize na kurzu. Nejlepsi je mit eur ucet (Revolut/Wise).
5800X3D / RX 7900XT / 32GB / 1,5TB NVME / RM750X / LG 27GP850
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

Pěkné ceny, ten Mironet, fakt. I to CZC překvapilo, když za stejnou cenu prodává 3060...

Na Patře velká dávka karet 1650/1650S, ale už jsou fuč. Kdo chce kartu pod deset, v podstatě jediná možnost.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Oi!@n
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: New Zealand

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Oi!@n »

Justinien píše:Chtěl bych Vás odradit od webu alternate.de.. mám dnes špatnou zkusenost, ten e-shop neposle zboží ani na německou adresu typu mailbox který by to preposlal do ČR.. trvají na private address.. nechají Vás bez upozornění normálně objednat a proběhne platba kartou, na e-shopu pak tvrdí ze platbu stornovali ale mě se platba bohužel strhla z účtu takže dost nepříjemná situace, musím to řešit přes reklamaci na bance která trvá a když vezmu ten ranec co ty grafiky dnes stojí tak si dejte bacha..
Ja tam objednaval dva tydny nazpet. Prvni objednavka a normalne mi to poslali na mailboxde. Platbu delam vzdy PayPalem, na ktery mam naparovanou Revolutku a samozrejme rovnou v eurech (na poplatcich to usetri dost penez). Dulezite je mit take na tom PayPalu stejny e-mail, jako na ktery je registrace v e-shopu. Kvuli tomu uz me na jinem DE e-shopu objednavku zamitli.

Kazdopadne v dobach kvetnove, zlate horecky uz tu nekdo psal s alternate.de stejnou zkusenost => ze mu objednavku stornovali. Je mozne, ze jim tam ted pristalo vice objednavek s dorucovaci adresou mailboxde, tak to zarizli no.
Macbook Pro 13 2020 | i5 / 16 /512
Dava_C
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. čer 2006

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Dava_C »

prihlasjmeno píše:Pěkné ceny, ten Mironet, fakt. I to CZC překvapilo, když za stejnou cenu prodává 3060...
Viiď ..., CZC takoví dobráci, že prodávají kartu za 9k jen za 22k, když kartu za 7k prodávají za 23k a to bude ještě hůř :-D
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

No právě, proto píšu "dobrá cena".
Jinak cenu zboží určuje trh, nic jiného. 3060 Ti se za 9k nebude prodávat nikdy. Když jsem to tu psal před půl rokem v jiném vláknu, byl jsem označen za blázna. Ale než cena takto klesne, to se dřív 3060 Ti přestane vyrábět, bude už řada 40. Můj názor, nikomu ho nenutím, každý má právo si lhát do kapsy, jak chce. :)
Naposledy upravil(a) prihlasjmeno dne stř 15. zář 2021, 16:23, celkem upraveno 1 x.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Broxik »

Presne kdo nema kartu at rychle neco bere nebo rovnou pocka na nove rady, ale pocita s tim ze o to bude bitka a muze se stat ze stejne nevyjde. A k byvalym msrp se nedostanem ani nahodou, kdyz jen o 20% zdrazila samotna cena cipu.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Dray
Nováček
Nováček
Registrován: 09. zář 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Dray »

Oi!@n píše:
Justinien píše:Chtěl bych Vás odradit od webu alternate.de.. mám dnes špatnou zkusenost, ten e-shop neposle zboží ani na německou adresu typu mailbox který by to preposlal do ČR.. trvají na private address.. nechají Vás bez upozornění normálně objednat a proběhne platba kartou, na e-shopu pak tvrdí ze platbu stornovali ale mě se platba bohužel strhla z účtu takže dost nepříjemná situace, musím to řešit přes reklamaci na bance která trvá a když vezmu ten ranec co ty grafiky dnes stojí tak si dejte bacha..
Ja tam objednaval dva tydny nazpet. Prvni objednavka a normalne mi to poslali na mailboxde. Platbu delam vzdy PayPalem, na ktery mam naparovanou Revolutku a samozrejme rovnou v eurech (na poplatcich to usetri dost penez). Dulezite je mit take na tom PayPalu stejny e-mail, jako na ktery je registrace v e-shopu. Kvuli tomu uz me na jinem DE e-shopu objednavku zamitli.

Kazdopadne v dobach kvetnove, zlate horecky uz tu nekdo psal s alternate.de stejnou zkusenost => ze mu objednavku stornovali. Je mozne, ze jim tam ted pristalo vice objednavek s dorucovaci adresou mailboxde, tak to zarizli no.
Mohu potvrdit. Začátkem roku jsem u nich nakoupil několik gpu a vše bez problému. V červenci jsem objednal posledních par ks rtx 3070 non lhr a druhý den auto. email se stornem, že nemohou doručovat na mailbox adresu a pak následovalo ca 10 dní čekání na vrácení peněz.
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

Broxik píše:Presne kdo nema kartu at rychle neco bere nebo rovnou pocka na nove rady, ale pocita s tim ze o to bude bitka a muze se stat ze stejne nevyjde. A k byvalym msrp se nedostanem ani nahodou, kdyz jen o 20% zdrazila samotna cena cipu.
Měl jsem políčeno na jednu kartu, kterou měli naskladnit 17. září. Dneska změnili termín na 3. prosince. :) To jen tak další střípek do mozaiky Suchý podzim. :)
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
OSik83
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. led 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od OSik83 »

Broxik píše:Presne kdo nema kartu at rychle neco bere nebo rovnou pocka na nove rady, ale pocita s tim ze o to bude bitka a muze se stat ze stejne nevyjde. A k byvalym msrp se nedostanem ani nahodou, kdyz jen o 20% zdrazila samotna cena cipu.
Zdrazovalo TSMC tj chipy pro AMD, noda na ktere delaji GPU/CPU zdrazila o 5% priblizne tech az 20% se tykalo 14nm apod.

Samsung (kerej vyrabi pro NVidii) zatim nezdrazoval.
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od Meridius »

https://www.tsbohemia.cz/asus-geforce-r ... erm=381712

Ještě před pár minutama skladem

ASUS GeForce RTX 3060 Phoenix 12G V2 14999,-
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
asessino
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2012

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od asessino »

Ahoj teď na alze 3060 ti eagel + 16gb ramek za 23k
Je to dobrá cena. Doporučíte?

Děkuji.
CPU: i5 3570k 4,5Ghz
RAM: 8GB DDR3
GPU: Ati Radeon R9 290 FW3
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od mlrs »

jo tak pokud je to to, co chces...ta eagle se 2 vetrakama hluci o neco vic nez moje se trema, ale pokud ti to neva, spatna karta to nebude...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od prihlasjmeno »

Radši bych tícku přidal za 3. větrák:

https://www.smarty.cz/GIGABYTE-NVIDIA-G ... LHR-p79603

Ale ty u toho budeš sedět.
(Jo, no, ten rozdíl bude větší, když střelíš ty paměti. Ale i tak.)
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
asessino
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2012

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Příspěvek od asessino »

Právě, počítám že ty ramky za 2k prodám? Hluk neřeším, hraju ze sluchátky.
CPU: i5 3570k 4,5Ghz
RAM: 8GB DDR3
GPU: Ati Radeon R9 290 FW3
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“