Info o (ne)dostupnosti a nákupu řady RTX 30X0 (Ti)

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Odpovědět
Braňo1977
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. bře 2012
Bydliště: Bratislava

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Braňo1977 »

lian li pc-7nb, xeon 1231v3, scythe mugen5, 16gb ddr3 cl9 1600mhz, msi 4060 gaming x nv edition, crucial mx500 500gb, super flower leadex II 80 gold 650w, sound blasterx ae-5, mackie cr3, philips 246e7qdab
Oi!@n
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: New Zealand

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Oi!@n »

Pokud to koupis v DE primo ty a reklamujes zase ty, tak je to v pohode. Ale takovy to, co pisou borci na bazosi, typu "nova, nevybalena, plna zaruka v DE", tak to je blbost. Zrovna v patek jsem si registroval MSI kartu, kterou jsem koupil v DE e-shopu a na strankach maji jasne napsano, ze se zaruka nevztahuje na second hand, ebay atp. Ma to na strankach uvedeno i KFA2 a predpokladam, ze i ostatni vyrobci. Proste kdyz kupujes kartu z bazose, ktera je koupena v DE, tak na 99% kupujes kartu bez zaruky.
Macbook Pro 13 2020 | i5 / 16 /512
Able2fly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2010

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Able2fly »

Braňo1977 píše:RTX 3090 skladom:
https://www.alza.sk/graficke-karty-nvid ... 881565.htm
No podle levého sloupečku se toho prodalo opravdu dosti teda.
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Azentar »

Oi!@n píše:Pokud to koupis v DE primo ty a reklamujes zase ty, tak je to v pohode. Ale takovy to, co pisou borci na bazosi, typu "nova, nevybalena, plna zaruka v DE", tak to je blbost. Zrovna v patek jsem si registroval MSI kartu, kterou jsem koupil v DE e-shopu a na strankach maji jasne napsano, ze se zaruka nevztahuje na second hand, ebay atp. Ma to na strankach uvedeno i KFA2 a predpokladam, ze i ostatni vyrobci. Proste kdyz kupujes kartu z bazose, ktera je koupena v DE, tak na 99% kupujes kartu bez zaruky.
To co píšeš jsou, ale dvě různé věci. Registrace a záruka přes výrobce je "jiná" písnička, než v obchodě.

EVGA má tuším stejné, možnost registrace a záruky / jejího prodloužení má první majitel, ale pořád nic nebrání tomu poslat kartu na RMA do obchodu.
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od radekhgt »

Tak počkať, pokial som kartu kupenu v DE registroval na MSI strankach tak ju snáď mozem reklamova medzinarodne kdekoľvek v oficialnom servise MSI, ci uz sa jedna o SK alebo CZ? Ci sa mylim?
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
Able2fly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2010

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Able2fly »

radekhgt píše:Tak počkať, pokial som kartu kupenu v DE registroval na MSI strankach tak ju snáď mozem reklamova medzinarodne kdekoľvek v oficialnom servise MSI, ci uz sa jedna o SK alebo CZ? Ci sa mylim?
A jak na těch stránkách žádáš kdy si ji koupil? Prostě jak by se definovala délka od kdy do kdy záruka běží?
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Azentar »

Třeba u Gigabyte se to vyplní při registraci karty - země nákupu, datum pořízení a tak dále + se uploaduje doklad.
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Pedris »

radekhgt píše:Tak počkať, pokial som kartu kupenu v DE registroval na MSI strankach tak ju snáď mozem reklamova medzinarodne kdekoľvek v oficialnom servise MSI, ci uz sa jedna o SK alebo CZ? Ci sa mylim?
Samozrejme že môžeš, celý problém so zárukou sa tu rieši ten 3-tí rok, kde ťa práve MSI pošle do riti, že si to máš riešiť s obchodom kde si to kúpil.Z CZ a SK je najbližie servis v Poľsku, kam sa všetko posiela
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Azentar »

Záleží na konkrétním RMA postupu jednotlivých výrobců karet.
Příklad EVGA, obchody vždy dva roky a třetí je přímo u EVGA (případně více po dokoupení)
Gigabyte - po registraci čtyři roky a lze řešit přes ně.

MSI netuším, já si kvůli tomu ze zahraničí troufl objednat pořádně EVGA kartu a vše ostatní je nejisté.

Záruka třetí rok je úplně "bezpředmětná", pokud prodejce nedá tento údaj na doklad = vždy je to 24 měsíců pro koncového klienta.
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od radekhgt »

Tak ja som kartu registroval priamo na MSI s tým ze som zadaval sériové číslo, datum kúpy, krajinu, obchod/eshop a prikladal oskenovany doklad / faktúru.

Mňa príliš netrápi co bude po 2 rokoch, tu kartu aj tak mat nebudem, skor by ma zaujimalo info pre pripadneho kupcu ci si ju bude vedieť reklamovat potom on.
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
warlord007
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od warlord007 »

Azentar píše:Záleží na konkrétním RMA postupu jednotlivých výrobců karet.
Příklad EVGA, obchody vždy dva roky a třetí je přímo u EVGA (případně více po dokoupení)
Gigabyte - po registraci čtyři roky a lze řešit přes ně.

MSI netuším, já si kvůli tomu ze zahraničí troufl objednat pořádně EVGA kartu a vše ostatní je nejisté.

Záruka třetí rok je úplně "bezpředmětná", pokud prodejce nedá tento údaj na doklad = vždy je to 24 měsíců pro koncového klienta.
To poslední věta není pravda. Stačí mít jeden jediný screen (např pokud v reklamě na výrobek toho shopu jsou 3 roky, nebo případně v popisu produktu), kde je záruka napsaná 3 roky a je to 3 roky. Stačí si přečist občanský zákoník. :)

Všechno o čem se tu bavíme, ale platí i pro českou distribuci a českou záruku. Jakákoliv prodaná karta na bazoši a je jedno z jaké je distrubice, zdali DE nebo CZ, stíhá ve smyslu reklamace naprosto stejný osud. Takže ano, jsme kolem zpět u toho, že se prostě jedná o poslání balíku do zahraničí. A jestli někdo mluví o jazykové bariéře, tak já nevím, asi bych zkusil použit google translate a je to vyreseny.

Já totiž naopak přímo vím, že už nikdy nekoupím GK v cz eshopu, le vždy půjdu do Německa, kde se chovají ke spotřebiteli slušně, narozdíl od českách eshopu.
Naposledy upravil(a) warlord007 dne úte 27. dub 2021, 20:54, celkem upraveno 1 x.
warlord007
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od warlord007 »

radekhgt píše:Tak počkať, pokial som kartu kupenu v DE registroval na MSI strankach tak ju snáď mozem reklamova medzinarodne kdekoľvek v oficialnom servise MSI, ci uz sa jedna o SK alebo CZ? Ci sa mylim?
Ano, samozřejmě můžeš.

Jediný, co je opravdu problém je, že registrovat ji může první kupující. Sám jsem před třemi měsíci kupoval kartu v Rakousku od kamaráda, že jsem si neudělal objednávku na své jméno do teď lituji. U karet, co jsem si kupoval sám, tak np.A tím pádem je jasný, že když kartu prodáš, tak se na něj ta MSI záuka nevztahuje (je to totiž smluvní záruka)...leda mu dáš přístup ke svému účtu nebo nabídneš součinnost.
Likonias
Nováček
Nováček
Registrován: 27. dub 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Likonias »

No teda koukám, že je to opravdu mazec.. Ty grafiky z DE, jaké stránky to jsou?

Pochytil jsem Alternate a Caseking. Je tu ještě něco jiného? Nevim jak to děláte s Alternate, ale vůbec mi tam nešlo zadat adresu. Na Caseking ty ceny jsou samozřejmě větěší..

Dík za pomoc
warlord007
Nováček
Nováček
Registrován: 28. led 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od warlord007 »

Mindfactory.
radekhgt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2012
Bydliště: Slovakia

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od radekhgt »

No ja som bral práve s Mindfactory, ale cez znameho. Faktura je ale na moje meno, postup objednavky som neskumal

A ano, registroval som ju na svoj účet. Skor ma zaujima ak by som ju napriklad predal o rok, ci by ju dotyčný vedel zreklamovat pokial mu poskytnem fakturu. Ak nie, tak by som mu samozrejme vedel stym pomôcť.
CPU: Ryzen 7 7800X3D + RYUJIN II 360 ARGB GPU: Gainward RTX 4090 MB: Asus ROG STRIX X670E-A RAM: Kingston FURY DDR5 32 GB 6000 MHz CL36 RGB PSU: Super Flower Golden King 1kW LCD: LG OLED42C2
borko
Nováček
Nováček
Registrován: 22. bře 2009
Bydliště: Boskovice

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od borko »

Musel bys mu s tím pomoct, pokud by byla prodloužena záruka díky registraci.
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od coyd »

Mindfactory a preposlat pres nemeckou adresu, ja pouzil znemecka.eu. Ten system nakupu na Alternate je katastrofa a caseking je zase drahy jak prase. Mne v pondeli dosla moje karta za 1199€ a na casekingu je za 1498€
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Azentar »

warlord007 píše:
Azentar píše:Záleží na konkrétním RMA postupu jednotlivých výrobců karet.
Příklad EVGA, obchody vždy dva roky a třetí je přímo u EVGA (případně více po dokoupení)
Gigabyte - po registraci čtyři roky a lze řešit přes ně.

MSI netuším, já si kvůli tomu ze zahraničí troufl objednat pořádně EVGA kartu a vše ostatní je nejisté.

Záruka třetí rok je úplně "bezpředmětná", pokud prodejce nedá tento údaj na doklad = vždy je to 24 měsíců pro koncového klienta.
To poslední věta není pravda. Stačí mít jeden jediný screen (např pokud v reklamě na výrobek toho shopu jsou 3 roky, nebo případně v popisu produktu), kde je záruka napsaná 3 roky a je to 3 roky. Stačí si přečist občanský zákoník. :)

Všechno o čem se tu bavíme, ale platí i pro českou distribuci a českou záruku. Jakákoliv prodaná karta na bazoši a je jedno z jaké je distrubice, zdali DE nebo CZ, stíhá ve smyslu reklamace naprosto stejný osud. Takže ano, jsme kolem zpět u toho, že se prostě jedná o poslání balíku do zahraničí. A jestli někdo mluví o jazykové bariéře, tak já nevím, asi bych zkusil použit google translate a je to vyreseny.

Já totiž naopak přímo vím, že už nikdy nekoupím GK v cz eshopu, le vždy půjdu do Německa, kde se chovají ke spotřebiteli slušně, narozdíl od českách eshopu.
To co popisuješ je pravda, ale jistotu, že to tak je mám jen v ČR. DE by kvůli EU mělo/mohlo mít stejná/obdobná pravidla, ale tím si nejsem natolik jistý, abych to do původního textu psal.
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Pedris »

"Já totiž naopak přímo vím, že už nikdy nekoupím GK v cz eshopu, ale vždy půjdu do Německa, kde se chovají ke spotřebiteli slušně, narozdíl od českách eshopu."

Bože to sú také blbé kecy...

BTW keby ste si skladali PC cez Alza PC individual tak máte veľkú šancu že vám grafiku hneď pridelia, keďže sú na sklade (záleží akú si vyberiete, 3070 je dosť) a cena za kartu je tiež oveľa menšia. EVGA GeForce RTX 3070 XC3 ULTRA napr za 800€ bez dph.
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Likonias
Nováček
Nováček
Registrován: 27. dub 2021

Re: Info o (ne)dostupnosti a nákupu RTX 3060, 3070, 3080, 30

Příspěvek od Likonias »

Díky moc! Nevíte časy kdy naskladňují grafiky na Mindfactory, teď tam je jen 3070, hledám spíš 3060 ti nebo 3080? Díky
Odpovědět

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“