Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je po 8. březen 2021, 11:03

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témataČas je uváděn v UTC + 1 hodina


Odpovědět na téma  [ 151 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  další
Autor Zpráva
 Předmět: AMD/ATi Ovladače a BIOSy - info
PříspěvekZaslal v: so 18. srpen 2007, 20:00 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 24. únor 2004
Bydliště: Č.Budějovice
Nahoru
Po dohodě s Lordem zakládám nový info thread o Catalystech - najdete tu základní info, řešení nejběžnějších problémů a především stručný seznam novinek, které jednotlivé verze přinesly.

---

Srovnání výkonu:

následující weby více či méně pravidleně přinášejí/přinášely testy různých verzí ovladačů, srovnání výkonu, kvality, nových funkcí...

Info


Co je CCC?

Catalyst Control Center, neboli ovládací panel k driveru grafické karty, který ATi představila 2. září 2004 (v souvislosti s vydáním Radeonu X700 series). Hlavní rozdíly oproti původnímu klasickému Control panelu spočívají v pokročilejším grafickém rozhraní komunikací jednotlivých komponent tohoto SW přes rozhraní Microsoft .net framework.

První verze (zvlášť ty z roku 2004) byly velmi pomalé a nestabilní, což do jisté míry souviselo se zabugovaným rozhraním MS .net 1.x. Tato situace se ale poměrně rychle zlepšovala jak prací na straně MS (SP1 pro .net 1.x a následné vydání rychlejšího a méně problematického .net 2.0), tak činností SW oddělení ATi. Konkrétní detaily najdete v následujících odstavcích.

Z uživatelského hlediska CCC přináší především možnost 3D náhledů, takže vidíte, co která technologie přináší (především FSAA a AF, nastavení pro video). Změn je samozřejmě mnhoem více, ale na jejich rozebírání zde není prostor - ty základní najdete ve článku na B3D (en). CCC ale přineslo i pár nevýhod a to vyšší nároky (především na RAM) a dále nenabízí ovládací prvky pro technologii ATi TruForm (představena s R200/R8500) a ATi SmartShader Effects (R3x0/R9x00).


CCC funguje, ale dlouho nabíhá a odezvy jsou pomalé. Lze to nějak zlepšit?

Ano. Doinstalujte .NET Framework Version 2.0 a Catalyst 6.3 nebo novější. S touto kombinací jsou odezvy i načítání znatelně rychlejší. Od Catalyst 6.8 je .NET 2.0 prakticky nutností.


A nedá se bez CCC nějak obejít?

Dá, ale záleží na potřebách každého uživatele. Alternativou může být původní ControlPanel (buďto samostatně stažený z nějaké starší verze Catalystů, případně z beta verzí driverů, kde se čas od času vyskytuje; také se na něj dá narazit v alternativních ovladačích). Další možností je software ATi Tray Tools


Je nutné s novou verzí ovladačů stahovat pokaždé znovu i CCC?

Záleží, jestli bylo s novou verzí ovladačů aktualizováno i CCC (obvykle ano), nebo jestli zůstalo beze změn. Lze to zjistit na download page ze sloupečku "date posted". Pokud v tohmle sloupečku bude u CCC starší datum, než jaké je uvedené u samostatného driveru, tak nemá cenu CCC stahovat.

Pokud je datum u obou stejné (jako v tomhle řpíapdě), tak to znamená, že CCC nějakých změn doznalo (ale mohou to být změny, které se týkají něčeho, co třeba ani nepoužíváte, nebo odstranění bugů, které vás netrápily, takže si rozdílu nemusíte všimnout).


Co je to Catalyst AI?

Soubor postupů zajišťující optimální výkon a kvalitu obrazu. Používá optimalizace dvojího typu:

1. univerzální - obecně pro všechny aplikace; týkají se obvykle optimalizované filtrace textur, LOD kalkulace.
2. specifické - týkají se konkrétních aplikací a dělí se do několika skupin:

a) shader replacement: Náhrada shader kódu výrobce hry za optimalizovaný kód od ATi (který lépe vyhovuje architektuře konkr. čipu). Obvykle neovlivňuje kvalitu obrazu.
b) fixes: Opravy pro konkrétní hry a situace - např. vypnutí FSAA (nastaveného z CCC), pokud jsou ve hře použity technologie, které by mohly způsobit rozpad obrazu při použití FSAA (postproc. efekty apod., např. Battlefield2), také přizpůsobení driveru chybám v konkrétních aplikacích (např. FarCry).

Nastavení Catalyst AI je dvoustupňové: off, normal, high:

- off: vypnuté, všechny optimalizace (včetně fixů pro konkrétní hry) jsou deaktivovány, ovladač nerozpoznává jednotlivé hry, ke všem přistupuje identicky
- normal: zapnuto, standardní úroveň (defaultně aktivní). Ovladač použije univerzální (globální) optimalizace (filtrace textur), rozezná jednotlivé aplikace, podle čehož použije shader replacement, opravy apod.
- advanced / high: vyšší úroveň optimalizací, týká se především optimalizací filtrace textur (ovladač provádí realtimově frekvenční analýzu textur, podle níž použije konkrétní filtraci). Náročnější na procesor, může vést k nárůstu kvality filtrace textur; nelze ale jednoznačně říct, zda dojde i k nárůstu ve výkonu (to záleží především na konkrétní hře a jejích požadavcích na CPU). Při nastavení "advanced / high" je v závislosti na verzi ovladače zároveň použit režim vykreslování AFR, pokud používáte CrossFire.

Původní záměr Catalyst AI bylo navýšení výkonu pomocí optimalizací filtrace textur takovým způsobem, aby byla ve výsledné kvalitě obrazu co nejméně patrná. Shader replacement a opravy pro konkrétní aplikace přibyly později.


Problémy s instalací...


Po na instalování ovladačů nelze ve WinXP spustit CCC, objeví se chybová hláška

Je nutné mít nainstalovaný Microsoft .net framework následujícím způsobem:

- .NET Framework Version 1.1
- .NET Framework 1.1 Service Pack 1
- .NET Framework Version 2.0

Pokud tento postup nepomůže, odinstalujte ovladače i všechny verze .net, restartujte, vypněte antivirus, proveďte instalaci postupně: .net 1.1, SP1, .net 2.0, Catalyst

další info:

Microsoft .NET Framework 3.0 - download


.net mám nainstalovaný, ale CCC stále nejde spustit

Jde o možný konflikt s antivirovým programem (pozorováno u NOD32). Ovladače odinstalujte, restartujte počítač, NOD32 vypněte, proveďte instalaci a vše by mělo fungovat.


Instalaci nelze spustit - "nainstalujte ovladač VGA"

Ovladač může mít problém s nalezením grafické karty. Předejdete tomu tak, že po nabootování systému necháte systém, aby kartu našel a nainstalujete ovladač, který vám systém sám doporučí (obvykle VGA driver). Po restartu spusťte standardní instalaci. Pokud se potvrdí, že problém způsoboval NOD32, můžete vyzkoušet alternativní antivirový software - např. AOL AVS

Problém může souviset i se službou "Windows Installer" - víc zde


Instalaci nelze spustit - "nenalezen HW"

Podobná situace, jako v předchozím případě. Doporučoval bych ale nejprve pročistit systém od ovladačů předchozích grafických karet. Pokud již v systému byly ovladače ATi, otevřete ovládací panel "přidat/odebrat programy" a vyberte "ATi - Software uninstal utility" (česky "Softwarová utilita ATi - odinstalovat"). Tato položka je součástí ovladačů Catalyst od verze 3.8 výše a slouží ke kompletnímu odinstalování veškerého softwaru a ovladačů ATi ze sytému. Dále odstraňte nepoužívané ovladače grafických karet (pro jejich zviditelnění ve správci zařízení použijte tento postup). Restart.


Po instalaci ATi Tray Tools se ve hrách zobrazuje FPS...

Pravým tlačítkem na ATi T Tool/Tools&Options/On screen display a odškrtni položku Enable OnScreen display (thx2 Meloon)

_________________
Nejlepší moderátor ve výslužbě


Naposledy upravil Hladis dne čt 21. březen 2019, 22:18, celkem upraveno 9x.
Reason: Úprava titulku vlákna


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 18. srpen 2007, 20:00 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 24. únor 2004
Bydliště: Č.Budějovice
Nahoru
Catalyst news


(ve vývoji)

seznam pro aktuální verzi najdete přímo na webu ATi, nejvýraznější změny jsou popsány níže:


2005

Catalyst 5.2
-nárůst výkonu ve FarCry (<23%. X-series)
Catalyst 5.4
- nárůst výkonu ve SplinterCell: ChaosTheory (6-7%, X-series)
Catalyst 5.6
- nárůst výkonu v Doom 3 / more efficient memory usage (5%, X-series)
- nárůst výkonu v Chronicles of Riddick / more efficient storage of vertex data (<18%, X-series)
- Z-optimizations – removing un-seen pixels before running through pixel shaders (3DMark05: 5%, Halo: <20%, Aquamark 3, TR:AoD)
- Lock On: Modern Air Combat: texture compression through CatAI with no visual impact (cloud textures) <50%
Catalyst 5.7
- optimalizace pro karty s 64-128MB paměti přes HyperMemory tweaks (masivní nárůsty výkonu při nedostatku paměti: 5-15% gains in 3DMark05 on some products, 20-60% gain in Far Cry Regulator across multiple settings, 25-60% gains in Half-Life 2 at 1600x1200 4xAA 8xAF, 40-60% gains in UT2004 at 1600x1200 6xAA 16xAF, 50-100% improvement in Comanche4 at 1600x1200 6xAA 16xAF, 50-200% gains in certain ShaderMark tests at high resolution)
Catalyst 5.8
- vylepšená podpora pro HDTV výstup (R9/X-series)
- shimmering bug v HL2 (zhoršená kvalita obrazu i výkon, R9/X-series)
Catalyst 5.9
- nový deinterlacing (Directional Motion Adaptive Deinterlacing Algorithm)
Catalyst 5.10
- podpora ATi CrossFire
- zvýšení výkonu v HalfLife2 (7%, X-series)
- zvýšení výkonu ve FarCry (7%, X-series)
Catalyst 5.11
- CrossFire (dongless) pro X1300
- OpenGL optimalizace (integrován RingBus patch by Eric Demers) pro X1800 + FSAA 4x a X1-series (shader replacement by Emil Persson), 5-40% podle hry
- Adaptive AA (X1-series)
Catalyst 5.12
- optimalizace pro dual-core a HT (D3D 5-25% podle hry)
Catalyst 5.13
- DominATion AVIVO update (zvýšení kvality, výkon a kompatibility pro video, X1-series)
- další nárůst výkonu na dual-core / HT (info)

_________________
Nejlepší moderátor ve výslužbě


Naposledy upravil no-X dne ne 26. srpen 2007, 15:08, celkem upraveno 3x.

 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 26. srpen 2007, 15:04 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 24. únor 2004
Bydliště: Č.Budějovice
Nahoru
2006

Catalyst 6.1
- optimalizace pro 3DMark06
- odstraněny efekty SmartShader z ovládacího panelu (dále jen v ATi Tray Tools)
Catalyst 6.2
- optimalizace pro D3D (3DMark05/06, F.E.A.R, FarCry, HL2) i OpenGL (D3, Q4)
Catalyst 6.3
- 5-10% pro COD2 na X1800/X1900
- AVIVO video converter
- nárůst výkonu v Q4
Catalyst 6.3 beta
- aka Chuck-patch: podpora MSAA@FP16RT (od 6.10 integrováno)
Catalyst 6.4
- především bug-fixy
- drobné nárůsty výkonu (do 5%) uněkterých D3D aplikací
- AVIVO sharpening + noise reduction
Catalyst 6.4 beta
- SW CrossFire (bez Master karty) pro X1900GT, dále v Cat.6.7
Catalyst 6.5 [8.252]
- Adaptive AA pro všechny Radeony od R300 výše
- mírné nárůsty v OpenGL
- SW CrossFire (bez propojky) pro X1800GTO
(poslední driver s podporou DX7/8 Radeonů)
Catalyst 6.6
- vylepšení výkonu v některých konfiguracích pro CrossFire
Catalyst 6.7
- force AFR via Advanced CatAI
- vyřešena kompatibilita s nF4 čipsety
- vylepšená akcelerace h.264 kompatibilní s PowerDVD7
- mírný nárůst OpenGL výkonu na některých systémech
- SW CrossFire pro X1900GT
Catalyst 6.8
- masivní nárůst výkonu v OpenGL (nový shader compiler) 10-20% ve všech novějších OpenGL hrách (vč. Riddicku)
- optimalizace paměťového řadiče pro 256MB karty v D3D (nárůst v náročných scénách COD2)
- unified Linux driver
Catalyst 6.9 [8.291]
- podpora CrossFire pro i965
- další zlepšení OpenGL shader compileru (Doom 3 až 10%)
- optimalizace HyperZ (3DMark06)
Catalyst 6.10 [8.301]
- integrován vylepšený Chuck-patch (MSAA@FP16RT) vč. AA 6x
- podpora pro nové modely (X1300XT/X1650XT/X1950XTX)
- podpora pro Folding@Home (více níže ve FAQ)
Catalyst 6.11 [8.31]
- podpora SW CrossFire (bez master karet) pro X19xx
- optimalizace výkonu pro SW CrossFire
Catalyst 6.12 [8.321] thread]
- podpora DXVA (akcelerace přehrávání videa) v CrossFire režimu
- nárůst výkonu v COH [info]

_________________
Nejlepší moderátor ve výslužbě


Naposledy upravil no-X dne ne 26. srpen 2007, 19:36, celkem upraveno 1x.

 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 26. srpen 2007, 15:06 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 24. únor 2004
Bydliště: Č.Budějovice
Nahoru
2007

Catalyst 7.1 [8.33]
- Crossfire™ enhancements (nastavení AFR) [XP]
- pozorovány nárůsty výkonu v Dark Messiah of MaM, Rainbow Six Vegas [XP]
- podpora pro CrossFire (krom OpenGL) [Vista]
- podpora pro HW akceleraci videa s HDCP [Vista]
- CCC nabíhá několikanásobně rychleji [Vista]
- nový (několik let vyvíjený) OpenGL driver [Vista]
Catalyst 7.2 [8.342]
- nové CCC (výknnější, stabilnější) [XP]
- nárůsty výkonu v OpenGL (D3 <25%, Q4 <50%, Prey <20%) [Vista]
Catalyst 7.3 [8.351]
- podpora pro CrossFire + OpenGL [Vista]
- CrossFire Enhancements (default AFR) [Vista]
- nárůst výkonu v Prey <25% [XP] (info)
- na žádost OEMs blokována podpora pro mobilní produkty (lze obejít přes modtool)
- od 7.3 výše podpora pro Folding@Home GP-GPU
Catalyst 7.4 [8.36]
- celkový nárůst výkonu pod OpenGL (15-30% dle ATi) [Vista]
- XCode pro Vistu [Vista]
- velmi výrazný nárůst výkonu v HL2:LC @X19x0-CF
Catalyst 7.5 [8.38]
- podpora pro HD2900XT vč. CrossFire
- nárůst výkonu v OpenGL na X1 až o 18% při vysokých rozlišeních + AA/AF
- nárůst výkonu v Company of Heroes DX9 @X1950XTX s FSAA (až 37%)
- nárůst výkonu v LostPlanet DX9 @X1950XTX (20-25%)
Catalyst 7.6 [8.383]
- menší nárůsty výkonu v OpenGL
- nárůst až 16% v Dark Messiah: MaM s HDR @R600CF [Vista]
- nárůst až 42% v Half-Life 2: Ep1 s HDR+AA @R600CF [Vista]
- snížena teplota ve 2D (R600)
- snížena hlučnost chladiče ve 2D (R600)
- vyřešen problém snižující stabilitu při scrollování (především R600+Opera)
- přidána chybějící rozlišení pro CRT
- opravena podpora pro rozlišení 1440*900
- vyřešeny problémy se stabilitou na některých AMD čipsetech
Catalyst 7.7 [8.391]
- zvýšen výkon ve FarCry (podle mapy až přes 10%) na HD series
- nové možnosti a nastavení pro AVIVO (X1, HD series)
- FSAA 12x a 24x edge-detect modes (HD series)
Catalyst 7.8 [8.401]
- vyřešen problém Source enginu s mlhou (HD series)
- zvýšen výkon v LostPlanet při FSAA (10%, HD2900XT)
- zvýšen výkon v HalfLife2:LostCoast (wAA, w/oAA, >5%, HD2600)
- zvýšen výkon v SeriousSam2 s HDR (<15%, HD series)
- zvýšen výkon v 3DM05 a 06 (5%, HD2400/2600)
- zvýšen výkon v Two World v CrossFire
- nová verze OverDrive (HD2400, HD2600, CrossFire, stress-test)
# R600 thermal bug (teploty a otáčky chladiče ve 2D)
# AGP bug
# pokles výkonu v OpenGL při kombinaci HD2900XT v CrossFire (?)
Catalyst 7.8 beta [8.401.1]
- vylepšena kompatibilita s BioShock
Catalyst 7.9 beta [8.411]
- zvýšen výkon v Quake Wars Enemy Territories demo [HD series]
- zvýšen výkon v OpenGL (různé testy) [HD series]
- zvýšen výkon pod OpenGL: Doom3, Quake IV (50-90%, X1 series) [LINUX]
- podpora pro HD series [LINUX]
- částečně vyřešen SmartGart bug (nízký výkon na AGP kartách)
Catalyst 7.10 [8.421]
- nové režimy pro AAA (dva stupně pro MS a dva pro SS), včetně podpory pro X1
- software CrossFire pro HD2400/2600
- kompatibilní režim AFR nastaven jako defaultní režim pro DX10 CrossFire (=> nárůsty výkonu v DX10/CF, především Bioshock)
- přidáno mnoho CF profilů pro nové hry (výkonnostní nárůsty v CF 5-70%)
- specifické nárůsty výkonu vázané na AMD platformu (CPU)
- menší nárůsty v některých DX10 aplikacích na single GPU (cca 5-10%, Bioshock, LostPlanet)
# R600 thermal bug (teploty a otáčky chladiče ve 2D)
RV670 release driver (aka 7.11 beta / Crysis hotfix [8.431]
- řeší především kompatibilitu a výkon v Crysis
- zvýšen výkon v Gears of War (DX10) při zapnutém FSAA
Catalyst 7.11 [8.432]
- vyřešen problém s artefakty při zapnutí AA v mnoha DX10 aplikacích (Hellgate London, Lord of the Rings, PT Boat, World in Conflict)
Catalyst 7.12 [8.442]
- nárůst výkonu ve World in Conflict >50% (info)
- nárůst výkonu v D3D RightMark (PS4.0 Fire) přes 500%
- drobnější nárůsty výkonu Call of Duty 4 (výraznější při "animated water"), Gears of War
- vyřešen problém s poškozením obrazu v Team Fortress 2, "1FPS" bug v menu Lost Planet
- zlepšeno OverDrive pro HD2900 v CrossFire
# fonty v některých prohlížečích mění barvu (červená-modrá)

_________________
Nejlepší moderátor ve výslužbě


Naposledy upravil no-X dne st 26. prosinec 2007, 20:47, celkem upraveno 9x.

 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 26. srpen 2007, 15:07 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 24. únor 2004
Bydliště: Č.Budějovice
Nahoru
2008

Catalyst 8.1 [8.451]
-
Catalyst 8.2 [8.453]
-
Catalyst 8.3 [8.471]
-
Catalyst 8.4 [8.476]
-
Catalyst 8.5 [8.493]
-
Catalyst 8.6 [8.500]
-
Catalyst Hotfix / Radeon™ HD 4800 Series [8.501.1]
- výkon a kompatibilita pro HD48xx, použitelné i pro HD2/HD3
- zvýšen výkon při Edge-Detect FSAA až o 70%

_________________
Nejlepší moderátor ve výslužbě


Naposledy upravil no-X dne ne 29. červen 2008, 16:49, celkem upraveno 2x.

 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 5. září 2007, 21:57 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 24. únor 2004
Bydliště: Č.Budějovice
Nahoru
Catalyst 7.9 (8.41) přinesou 50-90% výkonnostní nárůsty pro Linux/OpenGL

preview:
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=823&num=2

8.42 pak přinesou další zlepšení...

Citace:
In all of the benchmarks with all of the graphics cards, the 8.41 driver was considerably faster. On average, this new driver allowed these ATI graphics cards to operate between 50% and 90% faster. These driver improvements surely fill the gap between NVIDIA and ATI on Linux and you can find much more about this in our future Phoronix articles. This new Linux driver allows the Radeon X1300PRO to function quite well as a low-end graphics card, and the Radeon X1800XT is now able to shine over the X1800XL, which before these two graphics cards had performed nearly the same as with the Radeon X1950PRO. While the bugs we ran into with the R500 series and the 8.41 driver were minimal, the fglrx 8.42 release will contain additional enhancements for this generation of GPUs.

_________________
Nejlepší moderátor ve výslužbě


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 12. září 2007, 20:20 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Založen: 24. červenec 2007
Bydliště: Praha (fous vod práglu)
Nahoru
ví se něco o problému nejnovějších (7.9) catalystů s AGP X1950PRO? já s tím wydle nespustím... :(

jinak co se týče toho problému s nainstalováním grafiky.. chce to skutečně nejdřív nainstalovat ovladače tak, že po rozbalení driver packu navedete wydle do tohoto adresáře, dáte install a pak až (popřípadě po restartu), kdy už správce zařízení vidí "ATInu" tak dát instalovat přímo catalysty...

_________________
PC: i5 2500k; GB 560Ti OC; GA-Z68X-UD3-B3; 16G
NB: Z10t
LG G3 (SGS III)
E51
5500 Sport


 Profil  
 Předmět: AI Catalyst
PříspěvekZaslal v: pá 19. říjen 2007, 21:02 
Začátečník
Začátečník

Založen: 11. březen 2007
Bydliště: Praha
Nahoru
Jen se chci zeptat jesli to AI je nějak graficky znát? a jestli sem můžeš hodit nějaký obrázky na porovnáni nebo odkyzi dik.


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: so 20. říjen 2007, 20:47 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 24. únor 2004
Bydliště: Č.Budějovice
Nahoru
majkl_l: pro AGP karty používej 7.7

esfilip: většinou ne, někde to kvalitu nepatrně zlepšuje, někde neznatelně zhoršuje, při advance by měla být spíš lepší

_________________
Nejlepší moderátor ve výslužbě


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 3. prosinec 2007, 20:45 
Nováček
Nováček

Založen: 03. prosinec 2007
Nahoru
Ahoj, ja mam problem s ovladaci 7.10. Po naistalovani se mi prestal u vsech videi pri prehravani zobrazovat obraz. Vzdy bezi jenom zvuk a obrazovka je cerna. nevite so s tim?


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 3. prosinec 2007, 20:51 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Založen: 20. březen 2006
Bydliště: Bystřec
Nahoru
fuguha napsal:
Ahoj, ja mam problem s ovladaci 7.10. Po naistalovani se mi prestal u vsech videi pri prehravani zobrazovat obraz. Vzdy bezi jenom zvuk a obrazovka je cerna. nevite so s tim?
máš nainstalované kodeky?

_________________
CPU - AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ 1,8@2,55 GHz, RAM - Kingston 2x512MB CL2,5 2,5-3-3-7 1T 231 MHz (462 MHz), Grafika - ATI Radeon HD2600XT 800(857)/1400(1710) MHz DDR3, Disk - 120Gb.


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: po 3. prosinec 2007, 21:50 
Nováček
Nováček

Založen: 03. prosinec 2007
Nahoru
No, zalezi na tom jaky. Jaky nevim kery zrovna potrebuju a ktery jsou nejaktualnejsi.


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: st 12. prosinec 2007, 18:21 
Začátečník
Začátečník

Založen: 21. květen 2006
Bydliště: Dolní libchavy 158, PSC 561 16
Nahoru
Potreboval bych poradit s catalyst control centrem (CCC) mam snim hodne velky problem jde mne zapnout funguje ale kdyz zapnu jakou koliv hru tak mam kolem 40-50 fps ale i cs source ....kdyz odinstaluju ccc tak mam 230 fps nevite cim to je a obraz je lepsi bez ccc s ccc je obraz trosku jakoby rozmazany ....diky ....mam intel C2Q QX6700 2 gb ram a HD2900XT ... vista


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: pá 4. leden 2008, 10:34 
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 07. říjen 2004
Bydliště: Chrudim, Brno
Nahoru
ATi Catalyst vs. podpora AGP karet řady x1... vs. D3D:
http://www.cdr.cz/a/23246

Návod na instalaci nejnovějších Catalystů pro tyto karty:
http://www.cdr.cz/a/23246/2

_________________
1: Core i5 750 @4.0GHz, CM Hyper 212+, Gigabyte P55 UD3R F4, 12GB CL8 DDR3, GTX 1060 6GB, SSD Intel 520 120GB, HDD Seagate 2TB, DVDRW NEC 3520, Seasonic 600W.
"Evil will always triumph over good because good is dumb."


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 10. leden 2008, 22:15 
Začátečník
Začátečník

Založen: 13. listopad 2005
Nahoru
Kluci pomooooc mam AMD 2500+ barton a HD2600Pro od Safiru... zkousel jsem snad vse... a DX98,9 nic :-( kdo by mel se mnou trpelivost tak pls ICQ 240 980 109 uz sem zoufalej :-(


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 10. leden 2008, 22:22 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 24. únor 2004
Bydliště: Č.Budějovice
Nahoru
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=109389

_________________
Nejlepší moderátor ve výslužbě


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: čt 10. leden 2008, 22:48 
Začátečník
Začátečník

Založen: 13. listopad 2005
Nahoru
no-X napsal:

nefunguje zkousel jsem...


 Profil  
 Předmět: ...nejde spustit Catalyst - hláška na obrazovce...
PříspěvekZaslal v: čt 17. leden 2008, 21:39 
Nováček
Nováček

Založen: 21. prosinec 2005
Nahoru
Ahoj, máte někdo stejnou zkušenost - po instalaci karty 3870 a jejích ovladačů a SW se při pokusu o spuštění Catalystu objeví hláška "Could not load file or assembly MOM.Implementation, verze=2.0.2895.26680, culture=neutral, public key token= 90BA9C70F846E.... or none of its dependicies- systém nemůže nalézt uvedený soubor. "jde o stejný případ, jak je popísováno nahoře ve FAQ? Postup jsem ale zkoušel a nepomohlo to. Děkuji za rady, případně za přesměrování!
-------
Dvakrát jsem musel všechno odinstalovat a znovu nainstalovat, než se to chytlo! Teda pánové, toto je moje první karta od ATI po létech a opět problémy s ovladači, oni se to prostě nenaučí... Mějte se!


 Profil  
 Předmět: Nejde video
PříspěvekZaslal v: so 1. březen 2008, 22:50 
Nováček
Nováček

Založen: 01. březen 2008
Nahoru
Ahoj, snad to sem nepíšu úplně mimo mísu. Mám starou ati radeon 8500 a nainstaloval jsem si k ní nejnovější možný ovladače, ati catalyst 6.11, bohužel co se poté nestalo, nejde mi video, jen obraz, zvuk ano a nejde ani po odinstalování ovladačů. Počítač jsem přeinstaloval a stále nejde. Kodeky samozřejmě mám a mám i KMPlayer, ten má kodeky v sobě. Opravdu nevím čím by to mohlo být..díval jsem se do nastavení CCC a tam se nic extra u videa nastavit nedá, jen další monitor a různé režimy. Tak kdyby byl někdo tak hodný a poradil, byl bych opravdu vděčný. Děkuju


 Profil  
 Předmět:
PříspěvekZaslal v: ne 2. březen 2008, 21:08 
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Obrázek uživatele

Založen: 24. únor 2004
Bydliště: Č.Budějovice
Nahoru
Pokud si myslíš, že je to ovladači, zkus Catalyst 6.5. Pokud se to nezlepší, hledej problém jinde.

_________________
Nejlepší moderátor ve výslužbě


 Profil  
Zobrazit příspěvky za poslední:  Řadit podle  
Odpovědět na téma  [ 151 příspěvků ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  další


Čas je uváděn v UTC + 1 hodina


Přejít do sekce:
  

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní


Nemůžete zakládat nová témata v této sekci
Nemůžete odpovídat na příspěvky v této sekci
Nemůžete upravovat své příspěvky v této sekci
Nemůžete mazat své příspěvky v této sekci
Nemůžete připojit přílohy v této sekci

 
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad - PCT fórum, Zásady ochrany osobních údajů.