Mizí ovladače GeForce 1080ti

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od dexter27 »

Ahoj, mám takový problém nyní instaluji nové PC (iz-8700K,ASUS TUF Z370-PRO, GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Turbo, G.SKILL 16GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z ) vše proběhlo v pořádku. Mám nejnovější ovladače NVidia. Při skoro každém restartu, když nabíhá Windows 10 tak, nabíhá v rozlišení 1024x900 pak asi po cca 1-5 minutách se přepne do 2560X1440 a navíc když kliknu na ploše druhým tlačítkem myši - nenabízí to odkaz na nastavení NVidia driverů pouze windowsů. Když ovladače NVidia reinstaluji tak se tam odkaz na nastavení obrazovky atd. zobrazí po dalším restartu zase zmizí a vše se opakuje. Nesetkal se stím někdo ? nemůže být nějaká kolize s tou integrovanou grafikou co je v procesoru ? Díky
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od Dusan »

Ahoj
Něco velmi podobného mi to dělalo, když jsem měnil desku s procákem i s grafikou na původní Win 10. Byl to přechod z chipsetu z270 na x299. Po instalaci nových ovladačů desky i grafiky to pořád blblo, takže Dr formát to vyřešil.
Pc- Intel- AMD
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od dexter27 »

Dusan píše:Ahoj
Něco velmi podobného mi to dělalo, když jsem měnil desku s procákem i s grafikou na původní Win 10. Byl to přechod z chipsetu z270 na x299. Po instalaci nových ovladačů desky i grafiky to pořád blblo, takže Dr formát to vyřešil.
Já to mám právě novou instalaci. Ale Windows bývá někdy náladoví a takové anomálie se někdy vyskytnou :) asi to zkusím celé smazat a asi znovu. Jenže ani nemůžu v biosu nikde najít jak tu integrovanou kartu deaktivovat, je tam zvukovka, sítová karta ale tohle jsem nenašel.
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od brambora81 »

nemela by se ta integrovana deaktivovat sama po detekci karty v pcie slotu?
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od Raikkonen »

Jsou ty Win10 s nejnovější aktualizací? BTW nejlepší je si předem udělat nejnovější intalačku pomocí Media Creation Tool. U Win7 to bylo jedno, tam se po instalaci s SP1 daly ovladače a až pak se klidně mohl spustit Windows Update. U desítek bych to udělal naopak, tedy mít nejprve aktuální systém a až pak tam dát ovladače.
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od dexter27 »

Raikkonen píše:Jsou ty Win10 s nejnovější aktualizací? BTW nejlepší je si předem udělat nejnovější intalačku pomocí Media Creation Tool. U Win7 to bylo jedno, tam se po instalaci s SP1 daly ovladače a až pak se klidně mohl spustit Windows Update. U desítek bych to udělal naopak, tedy mít nejprve aktuální systém a až pak tam dát ovladače.
Tak asi integrovanou kartu v procesoru to není. Je to win10. dělal jsem čistou instalaci, instaloval Nvidia driver a pak si widnowsy stáhly nějaký update a od té doby to dělá nepomohlo ani kompletní odinstalování driverů a nová instalaci, vždycky si win10 dají svoje i když nechápu jsou třeba starší, nechápu proč mi to nebere nejaktuálnější driver NVidia. Asi udělat novou instalaci Windows a zkusím zakázat update.
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od Dusan »

Nech tak, hoď tam DDU, ten ti zakáže update ovladačů Nvidie a ještě ti to vyčistí od bordelu, potom tam klepni nové a měl by si mít klid.
Pc- Intel- AMD
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od dexterav »

jop vyzerá to ako na neustále updaty zo strany win...
tak ale ked nič iné ručné vypnutie pomohlo a nové updaty mi to nerobia vôbec
ale je to win mno :D
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od dexter27 »

Dusan píše:Nech tak, hoď tam DDU, ten ti zakáže update ovladačů Nvidie a ještě ti to vyčistí od bordelu, potom tam klepni nové a měl by si mít klid.

Tak mi mizí i ovladače který mi dá Windows na té ploše, a navíc pokaždém restartu naběhne zase do malého rozlišení a pak se po cca 1-5 minutách přepne do plného rozlišení. Nechápu ...
Ani DDU nepomohlo zkusím tedy celou čistou instalaci.
iOioo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od iOioo »

Čo tak zakázať sťahovať ovladače pre nvidiu cez windows update? Písalo sa to tu, ale či si to spravil ...
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 32GB DDR3 Kingston | ASUS RTX 3070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx red
Raikkonen
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od Raikkonen »

Když ty ovladače mizí, myslíš tím jen ten odkaz, nebo pak vůbec nejsou v systému (jako by se Win pořád vracel k poslednímu bodu obnovení před ty ovladače)? Jak psal iOioo, taky by se to mohlo hádat s ovladači staženými přes Windows Update. Tak zkus na tu chvíli odpojit síťový kabel, ať se nemůže stáhnout žádná aktualizace během toho instalování ovladačů.

Když se s tím už tak dlouho trápíš a ani tohle nepomůže, tak jestli už pak není čas se na to vykašlat a reinstalovat takto: 1. zazálohuj si vše co máš na disku s Windows 2. stáhni si novou aktuální instalačku Win 10. 3. stáhni si všechny nové aktuální ovladače k desce, grafice a co ještě vše máš (např. zvukovka). 4. stáhni si aktuální instalačku tvého antiviru 5. odpoj síťový kabel od PC ať to nemá přístup k netu 6. čistě reinstaluj windows (při instalaci udělej format systému na C:) 7. nainstaluj ovladače 8. nainstaluj antivir 9. připoj síťový kabel 10. aktualizuj antivir, Win Update, nainstaluj zbývající programy a mělo by to snad být OK.
dexter27
Začátečník
Začátečník
Registrován: 22. zář 2017

Re: Mizí ovladače GeForce 1080ti

Příspěvek od dexter27 »

Raikkonen píše:Když ty ovladače mizí, myslíš tím jen ten odkaz, nebo pak vůbec nejsou v systému (jako by se Win pořád vracel k poslednímu bodu obnovení před ty ovladače)? Jak psal iOioo, taky by se to mohlo hádat s ovladači staženými přes Windows Update. Tak zkus na tu chvíli odpojit síťový kabel, ať se nemůže stáhnout žádná aktualizace během toho instalování ovladačů.

Když se s tím už tak dlouho trápíš a ani tohle nepomůže, tak jestli už pak není čas se na to vykašlat a reinstalovat takto: 1. zazálohuj si vše co máš na disku s Windows 2. stáhni si novou aktuální instalačku Win 10. 3. stáhni si všechny nové aktuální ovladače k desce, grafice a co ještě vše máš (např. zvukovka). 4. stáhni si aktuální instalačku tvého antiviru 5. odpoj síťový kabel od PC ať to nemá přístup k netu 6. čistě reinstaluj windows (při instalaci udělej format systému na C:) 7. nainstaluj ovladače 8. nainstaluj antivir 9. připoj síťový kabel 10. aktualizuj antivir, Win Update, nainstaluj zbývající programy a mělo by to snad být OK.
Díky, tohle pomohlo. Odpojil jsem net kabel. Smazal jsem ovladače přes program DDU. A nainstaloval poslední ovladače z netu Nvidia a pak zapojil kabel zpět a už funguje. Dělal to Windows 10.
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“