GeForce 430.64 WHQL

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

GeForce 430.64 WHQL

Příspěvek od Hladis »

Game Ready
Provides the optimal gaming experience for RAGE 2, Total War: Three Kingdoms, and World War Z. (Accelerates World War Z performance by up to 18%)

Application SLI Profiles
Added or updated the following SLI profiles:
Imperator: Rome
Insurgency Sandstorm

Software Module Versions
nView – 149.77
HD Audio Driver – 1.3.38.16
NVIDIA PhysX System Software – 9.19.0218
GeForce Experience – 3.18.0.102
CUDA – 10.1
Standard NVIDIA Control Panel – 8.1.940.0
DCH NVIDIA Control Panel – 8.1.953.0

Fixed Issues
Fixes higher CPU usage by NVDisplay.Container.exe introduced in 430.39 driver. [2577118]
[3DMark Time Spy]: Flickering observed when benchmark is launched. [200511272]
[BeamNG]: The application crashes when the game is launched. [2575392]
[Shadow of the Tomb Raider]: The game freezes when launched in SLI mode. [2575536]
[Hitman 2 DirectX 12]: The game crashes. [2584342]
The desktop flickers when videos are played on the secondary monitor. [2552316
2565509]

Known Issues
[NVIDIA Control Panel]: When the 3D Settings page->Vertical Sync setting is set to Adaptive Sync (half refresh rate), V-Sync works only at the native refresh rate after rebooting the system. [2543187]
[Sniper Elite 4]: Random crashes occur when playing the game. [200485204]

Release notes:
http://uk.download.nvidia.com/Windows/4 ... -notes.pdf

Forum:
https://forums.geforce.com/default/topi ... -5-09-19-/

ManuelG:
Top Issues and Updates:
2543187-When the 3D Settings page->Vertical Sync setting is set to Adaptive Sync (half refresh rate), V-Sync works only at the native refresh rate after rebooting the system.
200515120-Forza Horizon 4: Game may crash when driving through specific tunnel
2583604-Grand Theft Auto V: Brief flicker/corruption when MSAA is used
2587043-Tom Clancy's The Division II: Game may crash when playing in DX12 mode
200485204-Sniper Elite 4: Game may crash when using R400+ drivers
Obrázek
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: GeForce 430.64 WHQL

Příspěvek od Pepa1 »

Mám s řadou 430.xx (stalo se mi to u všech driverů 430.00, 430.53 i 430.64) problém týkající se instalace, kdy se mi po odinstalování původních driverů neustále sám instaluje jiný driver (myslím verze 368.xx), přitom mám zakázán automatický update driverů. Nejsem sám komu se to děje, na vině možná může být verze používaných Windows (1903)...nevím. Instaluji vždy čistý driver + phyxs bez dalších utilit, předtím samozřejmě odinstalace starého driveru přes DDU. Povedlo se mi nainstalovat asi až na popáté, osvědčilo se mi po celou dobu nechat zablokovaný net a až při samotné instalaci, když testoval konfiguraci, mu povolit přístup k netu a pak se nainstalovalo správně. Když jsem po celou dobu nechal net vypnutý, tak instalace selhala....

Ještě jsem zapomněl dodat, že instaluji standart driver a ne DCH verzi (to mi tak není jasné co to je za novinku). Nedá mi to si postesknout nad tím, jakej v tom dělaj bordel s verzema (gemeready, creator, standart, DCH)......achjo :x
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: GeForce 430.64 WHQL

Příspěvek od killerek »

Dle me je odinstalace driveru pomoci DDU při kazdem upgradu zbytecna. DDU bych pouzil az při reseni pripadnych problemu nebo prechodu mezi vyrobcema GPU.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: GeForce 430.64 WHQL

Příspěvek od werygood »

Ovladače upgraduju odjakživa jen novou instalací a nikdy žádný problém... Zkus to taky, aspoň se ti tam nebude cpát nějaký vybraný Microsoftem.
Pepa1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 10. srp 2005

Re: GeForce 430.64 WHQL

Příspěvek od Pepa1 »

werygood píše:Ovladače upgraduju odjakživa jen novou instalací a nikdy žádný problém... Zkus to taky, aspoň se ti tam nebude cpát nějaký vybraný Microsoftem.
jako že je neodinstalováváš? to mi nenapadlo... já jsem měl vždycky snahu to dělat tak jak se má, to znamená odinstalaci přes nabídku "Přidat nebo ubrat programy" ale od jistý verze už mi to odinstalovat takhle nejde a proto používám k odinstalaci DDU. Jako rovnou to tam narvat natvrdo mě nenapadlo :)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: GeForce 430.64 WHQL

Příspěvek od AllowedCry »

Přímo při instalaci máš možnost provést čistou instalaci.
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: GeForce 430.64 WHQL

Příspěvek od werygood »

Pepa1 píše:jako že je neodinstalováváš? to mi nenapadlo... já jsem měl vždycky snahu to dělat tak jak se má, to znamená odinstalaci přes nabídku "Přidat nebo ubrat programy" ale od jistý verze už mi to odinstalovat takhle nejde a proto používám k odinstalaci DDU. Jako rovnou to tam narvat natvrdo mě nenapadlo :)
Jo, přesně tak. Já jsem teda líný ještě víc, tak jen kliknu v GeForce Experience na "Expresní instalace" a neřeším vůbec nic :-D Ale když jsem to instaloval ručně na ntb, tak jsem jen stáhl instalačku a spustil, vše se pak udělalo samo.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: GeForce 430.64 WHQL

Příspěvek od Hladis »

DDU opravdu pouzijte jen kdyz mate problem, nebo pri vymene karty, jinak to nema cenu delat. Ja uz nejaky ten rok jen prehravam ovladace na nekolika PC pres sebe a to i bez zaskrtnuti cisty instalace a zadny problem s tim nikdy nebyl.

PS: Standart-DCH neni jejich vymysl, to je vymysl MS, kterymu se museli prizpusobit. Jinak pojmy jsou vysvetleny zde https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?f=94&t=26081
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: GeForce 430.64 WHQL

Příspěvek od DOC_ZENITH »

přitom mám zakázán automatický update driverů.
LOL, Evidentně ne... aneb Win10 rozhodly za tebe kterej drivej je nejlepší a máš smůlu. :P
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“