Radeon ReLive - žere jedno CPU

Všechny ovladače, problémy, řešení a doporučení pro grafické karty a nebo jejich BIOSy.

Moderátoři: morke, Walker1134

Odpovědět
Patrice
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. říj 2003
Bydliště: Vyškov

Radeon ReLive - žere jedno CPU

Příspěvek od Patrice »

Nazdarte Vážení,

jenom se chci podělit o pátrání v rámci ovladačů a mojí frustraci o nízké kvalitě ovladačů pro AMD:

Prakticky to hezky shrnuje jeden článek.
https://www.techpowerup.com/274967/psa- ... -installed

Bohužel jsem dojel na to, že jsem čistič a z uživatelské složky videa, jsem si smazal složku ,,Radeon ReLive", kterou když smažete, tak po restartu Vám sežere jeden core na CPU. Důvod je hezky vypsán v článku výše.
Což mi bylo divné proč po reinstalaci ovladačů tento problém zmizí, byť se stejnou verzí.

Na 4jádrovém notebooku to mimo hučící větrák ještě není taková krize, ale na nízko výkonových systémech to může způsobit i psychické problémy.
Sice mám lowend Radeon Pro Wx3200, ale i tak, pokud se něco podobného děje i v profesionálním prostředí, tak mi to na klidu nepřidává, že ani po třech měsících, kdy jsem nahlásil oficiální cestou bug, to nikdo neopravil... :-(

Bohužel to není moje první špatná zkušenost:
U všech GCN, jsem měl problém se dvěma monitory, kdy grafika brala 35-40W (2xFHD 60Hz)
A u R9 270 se mi sporadicky zjevoval 65-70% duch utilizace bez jakékoli zapnuté aplikace (pomohl driver disable/enable)
+ občasné pády ve 2D R7 260x (RMA)
Všechno zareportované bez odpovědi :-(
AMD Ryzen R7 5700x, RAM 32GB DDR4 3600MHz Corsair (Micron Dual Rank CL16), ASUS PRIME-X370 PRO, ASUS nVIDIA RTX 3060 12GB, Samsung nVME 980PRO 500GB, Crucial MX300 500GB, Crucial MX500 2TB, Realtek HD1220, BD-ROM ASUS, Fractal ION+ P660W, Microsoft Windows 11 Pro x64 23H2
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Radeon ReLive - žere jedno CPU

Příspěvek od Krteq »

Tohle ale není součástí ovladače ale Radeon Settings aplikace. Navíc sis to způsobil sám manualním zásahem.

Jak píše W1zzard v tom článku na TPU tak se toto nemůže stát pokud při výměně GPU provedeš odinstalaci tak jak bys měl tj. dodržoval How-To návod na stránkách AMD.

To, že ten scheduled task s loopem nějaký programátor zpackal je ale bez pochyb.
Patrice
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. říj 2003
Bydliště: Vyškov

Re: Radeon ReLive - žere jedno CPU

Příspěvek od Patrice »

Máš pravdu, než jsem na to přišel, tak jsem deaktivoval jen ten Radeon Settings.
I když tohle zrovna není driver issue, ale pořád to beru jako standard balík k ovladači.
Když bych měnil GPU, tak bych samozřejmě použil DDU...

Je to nějak vyústění jen mé frustrace za ty roky s Radeonem, kde i když člověk reportuje, tak se opravuje jen minimum problémů, které se nashromáždily.
A to jsem AMD enthusiast od dob K6 a ATI Rage :-)
AMD Ryzen R7 5700x, RAM 32GB DDR4 3600MHz Corsair (Micron Dual Rank CL16), ASUS PRIME-X370 PRO, ASUS nVIDIA RTX 3060 12GB, Samsung nVME 980PRO 500GB, Crucial MX300 500GB, Crucial MX500 2TB, Realtek HD1220, BD-ROM ASUS, Fractal ION+ P660W, Microsoft Windows 11 Pro x64 23H2
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“