Volba biosu u Z490 AORUS ELITE AC

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Volba biosu u Z490 AORUS ELITE AC

Příspěvek od Donic »

Zdá se mi to takové divné...Asi před necelým měsícem jsem udělal update biosu základní desky Z490 AORUS ELITE AC na nejnovější verzi F20 (předtím byla F20c). Když se nyní dívám na stránky podpory dané zákl. desky, tak tam ten poslední bios vůbec není k dispozici ke stažení, ale pouze dvě starší verze F4 a F6c z roku 2020...Že by byl vadný anebo proč na těch oficiálních stránkách Gigabyte již není? Jestli někdo zná vysvětlení...díky
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... support-dl
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Volba biosu u Z490 AORUS ELITE AC

Příspěvek od Jey »

Buď byl ten BIOS vadný, nebo obsahoval nějaké nedodělky. Můžeš se zkusit zeptat podpory Gigabyte, reakční doba je 2-3 dny. Nejspíš mělo odstranění tohoto BIOSu nějaký racionální důvod. Na en verzi webu taky není? Taky se mi to stalo u BIOSu pro jinou GB desku.
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Volba biosu u Z490 AORUS ELITE AC

Příspěvek od Donic »

Ta verze F20 najednou není ani na cz ani na en webu Gigabyte...proto se mi to zdálo divné. Navíc ta nová verze biosu měla být určena pro nové procesory Intel 11.generace, ale hry mě s CPU 11xxx padaly a proto jsem se vracel zase zpátky k 10.genetaci CPU Intel, kde už je všechno v pořádku. No, mohlo to být i tím...
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Volba biosu u Z490 AORUS ELITE AC

Příspěvek od Jey »

Taky mi jednu verzi BIOSu stáhli ze stránek. Pořád je otravuju kvůli bugu s pamětí, který je tam od verze F51 - F60 pořád.
Donic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 12. bře 2012
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Volba biosu u Z490 AORUS ELITE AC

Příspěvek od Donic »

Zkusil jsem poslat dotaz na jejich podporu v EN...uvidím, co mi odpoví. Nicméně nevím, zda je nějaký důvod vracet se např. k té verzi biosu F6c z prosince 2020 nebo nechat tu stávající...Každopádně u některých desek jako třeba Z490 AORUS MASTER či Z490 AORUS XTREME ta verze biosu F20 uvedena na stránkách je...prostě taková "alchymie" :roll:
Jey
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. črc 2011
Bydliště: Praha

Re: Volba biosu u Z490 AORUS ELITE AC

Příspěvek od Jey »

Měl jsem verzi < F51 u desky B450 Aorus Pro, byla bezproblémová, od verze F51 výše je tam bug s autodetekcí časování pamětí, na který jsem upozorňoval a který dosud neopravili, F51a, F51b, F51c, F60a, F60b, F60c, a je i v aktuální verzi F60. Co se dá dělat.
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“