Velky problem so zvukom na mojej doske

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Majkl666
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2008

Velky problem so zvukom na mojej doske

Příspěvek od Majkl666 »

Ahojte prosím Vás o radu
Musím to napísať ale od začiatku.Ked som si pre rokom kupil pc tak som mal v nom od nova Vistu
asi pred pol rokom som chcel skusit XP,tak som si ho nainstaloval ale nesli mi zvuky,vobec nic.Tak som si dal opat Vistu,len zasa som si to XP dal pred par dnami,a zasa ten isty problem,zvuky nejdu.Teraz je to XPcko dokonca aj s integrovanym sp3.
Tak som sa pustil do hladania chyb,pretoze ani najnovsie ovladace na dosku (MSI K9N Neo V2) mi nepomohli.Dal som tam,audio drivere,system drivere,a ethernet drivere,vsetko asi z augusta a septembra tohoto roku.
Vcera som nasiel v device manageri otaznik pri PCI device,tak som skusal najst nejake drivere na to,len ja mam v pci zasunutu len grafiku,a ta ide v poriadku.Tak si myslim ze nema drivere na externu zvukovu kartu,co sa dava do niektoreho z PCI slotov.Lenze tu ja ani nemam,ja mam zvukovku integrovanu na doske,nejaku realtek,tak neviem preco mi nejde ta.
Alebo si musim naozaj dokupit externu zvukovu kartu,co vsuniem do tych slotov a jedine tak mi to pojde?
Na Viste som nemal problem so zvukmi.
Dakujem ak sa najde niekto ochotny pomôcť mi vyriesit tento problem.Vdaka este raz
OsirisII
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2008
Bydliště: Mosonmagyaróvár Maďarsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky problem so zvukom na mojej doske

Příspěvek od OsirisII »

Majkl666 píše: najnovsie ovladace na dosku (MSI K9N Neo V2) integrovanu na doske
Ta zvukovka je
Chipset integrated by Realtek® ALC888
- Flexible 7.1-channel audio with jack sensing
- Compliant with Azalia 1.0 Spec
CITAT
Vpliv frekvencie a časovania pamätí na výkon
NTB: Asus X58L
Razer nie sú myši, je to len odpad Logitechu
For You: Victory is not in the cards...
Sety Slovenská produkcia Sety všeho druhu (electro, D&B, funk, a všetko čo je dobré)
Aros
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. úno 2006
Bydliště: Velká Bystřice

Re: Velky problem so zvukom na mojej doske

Příspěvek od Aros »

Ano, ale i tak by je měl brát od výrobce desky. Většinou tam má nějaké své modifikace. Jinak sorry za banální otázku, snad tě neurazí: Necpeš tam náhodou ty ovladače na Vistu, že ne?
Most people think time is like a river that flows swift and sure in one direction. But I have seen the face of time and I can tell you: They're wrong. Time is an ocean in a storm. You may wonder who I am and why I say this. Sit down, and I will tell you the tale like none, of which you have ever heard.
DenebFX
Nováček
Nováček
Registrován: 25. pro 2008
Kontaktovat uživatele:

Re: Velky problem so zvukom na mojej doske

Příspěvek od DenebFX »

Hmm, pokud jsi tedy nainstaloval Windows XP a dal tam ovladače pro Windows XP a stále ti to nejede, tak zkus třeba flashnout BIOS na nejnovější verzi. Mno jinak takový chování není normální - prostě to musí fungovat. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“