Problem s flash BIOSu - ASUS A7V600

Vše kolem ovladačů k deskám či integrovaným komponentám, včetně BIOSů a jejich úprav.

Moderátor: Eddward

Rezza
Nováček
Nováček
Registrován: 06. srp 2003
Kontaktovat uživatele:

Problem s flash BIOSu - ASUS A7V600

Příspěvek od Rezza »

Nazdar mám problém s deskou ASUS a7v600. Po 1001 restartu a zátuhu, přeinstalování všech ovladačů, výměně pamětí a tak, jsem se rozhodl flashnout BIOS a "něco" nevyšlo... Během flashování nenastala žádná chyba, všechno jak má, ale po restartu už byl komp tuhý. CrashFree nepomáhá, vůbec se ani neinicializuje grafika, IDE led zůstane svítit... Už jsem toho flashnul doposud dost, ale tohle se mi ještě nestalo :( Bude nutná výměna rom nebo je ještě nějaká jiná možnost jak ho dostat k životu? Díky Řezza
bxm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bxm »

Tak toto sa mi vobec nepozdava ako potencialnemu kupcovi hmhmhm vyzera to divne
bxm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bxm »

A kde si ju kupoval ??
GA7-VAX 1.1(zhorela), teraz GA7-VT600L AMD XP1600@2200 (1400Mhz@1806Mhz momentalne nic), nemam cas a ani naladu s tou doskou, 256 MB DDR 333 CL 2, R9000PRO
Rezza
Nováček
Nováček
Registrován: 06. srp 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rezza »

LEVI...

BIOSem to asi nebude!!! Teď jsem vzal druhou, tu samou desku a to samé!!! Vyzkouším ještě tu moji, ale vypadá to zase na paměti! Už jsem tam zkoušel jedny - ty shodily celý memtest, tyto prošly v pohodě a buch - na druhý den už nic! Nevím co to jsou za paměti, ale podle čipů jsou kompatibilní 400 s manuálem... Nevím, nevím...
maxim99
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2003
Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxim99 »

mam tu samou desku a mel sel(mam) ten samy problem. Kdyz sem do toho dal 256DDR400, tak to proste neslo, padalo to na ruzny vhyby. Po vymene pameti za DDR333 to slape. Takze ted je pamet v reklamaci. O vikendu dostanu druhou(abych mel aspon 512MB RAM), takze otestuju a uvidime. Celkem by me to ......., kdyby to neslo stema pametema.

Jsou to PC3200(Elixir)
CPU:AMD Phenom 9850@default MB:Asus M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP MEM:4GB DDR2-800MHz CL4-4-4 GPU: Sapphire ATI HD 3870 Ultimate s pasivem PSU: ENERMAX PRO82+ 525W
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

Elixir nejsou dobry pameti
Rezza
Nováček
Nováček
Registrován: 06. srp 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rezza »

A jaké tedy doporučujete? Já už v tom zkusil troje - noname s čipy Nanyo, noname se Samsungy, OCZ a nic...
Rezza
Nováček
Nováček
Registrován: 06. srp 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rezza »

Tak jo, pokračování ságy: deska the same asus a7v600 2x (jedna BIOS 1003, druhá 1005), paměti DDR400 s čipy Samsung 2x. Výsledek - v desce s BIOSem 1005 vůbec nejedou (proto jsem si po flashi myslel, že jsem to po*, před flashem běžely), v desce s BIOSem 1003 někdy najedou, někdy ne, na 400 neběží stabilně, na 333 běží zatím bezproblémů. Když do té desky s 1005 dám V-Data 333ky, tak se alespoň rozběhne, jak moc stabilní je, to ještě nevím, ale alespoň to běží...

Holt jsem z toho nějaký volako čudný... :shock:
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

Řezza píše:Tak jo, pokračování ságy: deska the same asus a7v600 2x (jedna BIOS 1003, druhá 1005), paměti DDR400 s čipy Samsung 2x. Výsledek - v desce s BIOSem 1005 vůbec nejedou (proto jsem si po flashi myslel, že jsem to po*, před flashem běžely), v desce s BIOSem 1003 někdy najedou, někdy ne, na 400 neběží stabilně, na 333 běží zatím bezproblémů. Když do té desky s 1005 dám V-Data 333ky, tak se alespoň rozběhne, jak moc stabilní je, to ještě nevím, ale alespoň to běží...

Holt jsem z toho nějaký volako čudný... :shock:
tak to spise vypada ze ASUS ma problemy s pametma na 400MHz a to teda moc lichotive neni....... a pokud to nevyresi novej bios tak nevim nevim.....

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
Rezza
Nováček
Nováček
Registrován: 06. srp 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rezza »

PAJA píše:
Řezza píše:Tak jo, pokračování ságy: deska the same asus a7v600 2x (jedna BIOS 1003, druhá 1005), paměti DDR400 s čipy Samsung 2x. Výsledek - v desce s BIOSem 1005 vůbec nejedou (proto jsem si po flashi myslel, že jsem to po*, před flashem běžely), v desce s BIOSem 1003 někdy najedou, někdy ne, na 400 neběží stabilně, na 333 běží zatím bezproblémů. Když do té desky s 1005 dám V-Data 333ky, tak se alespoň rozběhne, jak moc stabilní je, to ještě nevím, ale alespoň to běží...

Holt jsem z toho nějaký volako čudný... :shock:
tak to spise vypada ze ASUS ma problemy s pametma na 400MHz a to teda moc lichotive neni....... a pokud to nevyresi novej bios tak nevim nevim.....
S novým BIOSem je to právě ještě horší :sad:
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

BIOS

Příspěvek od Paja »

jasne pochopil jsem a proto rikam: "pockat na dalsi bios snad to opravi"....a jestli ne, tak pokud 200/400Mhz(jako ja a nejen ja) na pamet vyzadujes tak zmen znacku....

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
bxm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bxm »

Ale je zaujimave ze tu co to testovali take starosti nemali
GA7-VAX 1.1(zhorela), teraz GA7-VT600L AMD XP1600@2200 (1400Mhz@1806Mhz momentalne nic), nemam cas a ani naladu s tou doskou, 256 MB DDR 333 CL 2, R9000PRO
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

bxm píše:Ale je zaujimave ze tu co to testovali take starosti nemali
co se tyce testu tak to musite brat s rezervou.... mnohokrat se tam a tam priplati naka ta kacka aby v testu bud "nebylo napsano vse" nebo tam "primo bylo napsano neco jineho" (samozrejme ve prospech testovaneho vyrobku....ale to uz zalezi na tech kdo testuje....

ted jsem se nahodou setkal s IIYAMou 22" kde je v testu vychvalena (s tim ze ma lehke moire, a obraz v rohu lehce rozostren ale MA KVALITNI OBRAZ, v praxi to znamena ze vice jak rozliseni 1024*768 je totalne nepouzitelne (a to na 22" monitoru coz z neho dela nepouzitelny)

proto at zijou testy!!!!!

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
bxm
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bxm »

Skus tento bios je to nova beta verzia
http://www.asus.com.tw/support/download ... ip~zaqwedc
ICE
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 02. čer 2003
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ICE »

co se tyce testu tak to musite brat s rezervou.... mnohokrat se tam a tam priplati naka ta kacka aby v testu bud "nebylo napsano vse" nebo tam "primo bylo napsano neco jineho" (samozrejme ve prospech testovaneho vyrobku....ale to uz zalezi na tech kdo testuje....
Davej si bacha na to co tu rikas, vlastne tu neprimo obvinujes redakci PCT z brani uplatku...
Paja
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 31. kvě 2003
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paja »

ICE píše:
co se tyce testu tak to musite brat s rezervou.... mnohokrat se tam a tam priplati naka ta kacka aby v testu bud "nebylo napsano vse" nebo tam "primo bylo napsano neco jineho" (samozrejme ve prospech testovaneho vyrobku....ale to uz zalezi na tech kdo testuje....
Davej si bacha na to co tu rikas, vlastne tu neprimo obvinujes redakci PCT z brani uplatku...
neobvinuju redakci z UPLATKU, jen rikam ze se to obcas stava mozna ne na tomto serveru ale najdes jich mnoho....ale vim jiste ze si toho je kazdej vedom........

And ye shall know the truth and the truth shall make you free
Devil
Nováček
Nováček
Registrován: 13. srp 2003

Příspěvek od Devil »

Jak mam nastavit frekvenci pameti? V Manualu je, ze bych mel mit na vyber rovnou ze vsech voleb, ale ja tam mam jen auto a 266. Mam jen jeden modul 512MB 400MHz noname. Myslim, ze A-DATA. Pamet je v poradku, na jinem pocitaci bezi. Procesor Duron 1200Mhz. Zkousel jsem nastavit CPU External frekquency na 200 a nasobitel na 5. Ale vubec mi to pak nenastartovalo.
joXerus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od joXerus »

asi nemas odemcenej ten duron...sezen si navod a pak ti to pojede
ASUS P5E WS Pro || Intel Core 2 Quad Q93OO @ 3GHz + Xigmatek S 1284 || A-Data Vitesta Extreme Edition 8OO+ 4x1GB || MSI GTX28O Super OC [700/2300] || Seagate Barracuda 72OO.9 4OOGB SATA II || Enermax PRO82+ 425W || AeroCool BayDream + Noctua NF-P12
maxim99
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2003
Bydliště: Mlada Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maxim99 »

takze mam ted 256MB DDR400 od A-Data a ta slape. Mam tam ted 256MB DDR333 a 256MB DDR400...ale jede to
CPU:AMD Phenom 9850@default MB:Asus M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP MEM:4GB DDR2-800MHz CL4-4-4 GPU: Sapphire ATI HD 3870 Ultimate s pasivem PSU: ENERMAX PRO82+ 525W
Devil
Nováček
Nováček
Registrován: 13. srp 2003

Příspěvek od Devil »

A nevis kde by se dal sehnat?
joXerus píše:asi nemas odemcenej ten duron...sezen si navod a pak ti to pojede
Odpovědět

Zpět na „Ovladače a BIOSy“